Serie A : Η Κάλιαρι “τσίμπησε” βαθμό από τη Γιουβέντους! (vid)

H Γιουβέντους έμεινε στο 1-1 με την Κάλιαρι στο Τορίνο για την 7η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος.

Ο Ντούσαν Βλάχοβιτς άνοιξε το σkορ στο 15ο λεπτό με πέναλτι. Στην παράβαση υπέπεσε ο Σεμπαστιάν Λουπέρτο, ο οποίος απομάκρυνε την μπάλα με το χέρι και μέσω VAR ο διαιτητής έδειξε την «άσπρη βούλα». Μάλιστα μετά την επίτευξη του γκολ, οι παίκτες του Τιάγκο Μότα σήκωσαν τη φανέλα του Γκλείσον Μπρέμερ, ο οποίος τραυματίστηκε σοβαρά και θα μείνει εκτός αγωνιστικών χώρων για μήνες.

Στο 88′ η Κάλιαρι κέρδισε πέναλτι για ανατροπή εντός της περιοχής, ο Μαρίν ανέλαβε την εκτέλεση από τα έντεκα μέτρα και έκανε το 1-1. Ένα λεπτό αργότερα ο Κονσεϊσάο αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα για θέατρο και η Γιουβέντους ολοκλήρωσε το ματς με 10 παίκτες.

Η Γιουβέντους βρίσκεται στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 13 βαθμούς και απέχει τρεις από την πρωτοπόρο Νάπολι. Η Κάλιαρι είναι στη 15η θέση με μόλις έξι βαθμούς.