Super League U17 : Ισόπαλο το ντέρμπι των “αιωνίων”, στην κορυφή ο Asteras Aktor

Στο 1-1 έμειναν Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός, στο ντέρμπι της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League U17.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν πιο δυνατά τον αγώνα και κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 10ο λεπτό, όταν ο Αργυρόπουλος είδε την κίνηση του Ιωάννου στην καρδιά της περιοχής και ο τελευταίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

Η συνέχεια του ημιχρόνου δεν είχε καλό ρυθμό, καθώς σε αυτό δεν βοηθούσε και η βροχή που έπεφτε καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Ο Ολυμπιακός μπόρεσε να ισορροπήσει και να δημιουργήσει κάποιες ευκαιρίες, κάτι που οδήγησε στην ισοφάριση. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Καππάτος εκτέλεσε φάουλ από αριστερά, στην επαναφορά η μπάλα έφτασε στον Λάνα και εκείνος με συρτό σουτ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα για το 1-1.

O Asteras AKTOR επικράτησε με 3-0 της αντίστοιχης της Athens Kallithea και “έπιασε” στην κορυφή τον Ολυμπιακό ενώ ο ΠΑΟΚ συνεχίζει αήττητος στο πρωτάθλημα, μετά το 4-0 επί του Λεβαδειακού.