Η Super League 2 LIVE!

Κωτσόπουλος και… τρίποντο για τον Καμπανιακό!

Άλλη μια μέρα στη… δουλειά για τον Κώστα Κωτσόπουλο!

Ο 27χρονος επιθετικός με καταγωγή από την Ημαθία έδωσε το πολύτιμο τρίποντο στην ομάδα του, που ταξίδεψε στη Ρόδο για την αναμέτρηση της 3ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Super League 2.

Ο Καμπανιακός, που παρουσιάζεται ιδιαίτερα δυνατός φέτος και ικανός να ζητήσει κάτι παραπάνω σε σχέση με την περσινή σεζόν, πήρε σπουδαίο τρίποντο κόντρα στον Διαγόρα και φιγουράρει στην 3η θέση, πίσω από την ΑΕΛ και τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Οι Ροδίτες, που αντιμετώπισαν το προηγούμενο διάστημα οικονομικά ζητήματα, που κατέληξαν σε αποχή από τις προπονήσεις, είχαν σημαντικές ευκαιρίες να ισοφαρίσουν, όμως στο τέλος γνώρισαν την ήττα πους τους διατηρεί στην τελευταία θέση του ομίλου.

Το φιλμ όμως το περιέγραψε το xxsports.org

1′ Πρώτο σουτ στο παιχνίδι από τον Κωτσόπουλο, η μπάλα πέρασε αρκετά πάνω από την εστία του Γαλάνη.

7′ Πολύ καλή στιγμή για τον Καμπανιακό. Ωραία ενέργεια και γύρισμα του Φροσύνη, ο Έππας έκανε το πλασέ από το ύψος του πέναλτι, με την μπάλα να κοντράρει στον Δημόπουλο και να απομακρύνεται.

36′ ΓΚΟΛ! Λάθος στη μεσαία γραμμή του Διαγόρα, ο Έππας με ωραία κάθετη βρήκε τον Κωτσόπουλο και ο τελευταίος με χαρακτηριστική άνεση μέσα από την περιοχή πλάσαρε τον Γαλάνη για το 0-1,

42′ Πρώτη καλή στιγμή για τον Διαγόρα, με το σουτ του Μανωλάκη από το ύψος της μεγάλης περιοχής να περνάει λίγο πάνω από την εστία του Γιακουμή.

52′ Σουτ του Νίκου Καθάριου από το ύψος της μεγάλης περιοχής, έδιωξε ο Γαλάνης.

54′ Πολύ ωραία κόντρα από τον Καμπανιακό, ο Κωτσόπουλος γύρισε παράλληλα για τον Φροσύνη, ο οποίος από πλεονεκτική θέση δεν κατάφερε να πλασάρει τον Γαλάνη.

65′ Κεφαλιά πάσα του Μανιά για τον Λιούμη, ο οποίος έκανε το σουτ στην κίνηση στέλνοντας την μπάλα αουτ.

72′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Διαγόρα. Σέντρα του Σαπουντζή, ο Τσιαντούλας γύρισε με το κεφάλι στον Μανιά, ο οποίος έκανε το σουτ, η μπάλα έφυγε από τα χέρια του Γιακουμή, με τους γηπεδούχους να φωνάζουν για πέναλτι του Γιακουμή επάνω στον Λιούμη που προσπάθησε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

77′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Καμπανιακό, με τον Φροσύνη να βγαίνει απέναντι από τον Γαλάνη, ωστόσο ο γκολκίπερ του Διαγόρα κατάφερε να μπλοκάρει την τελευταία στιγμή.

88′ Επικίνδυνη σέντρα του Ντουμάνη, ο Μανιός τρύπωσε ανάμεσα στα στόπερ, έκανε την προβολή, όμως δεν μπόρεσε να κάνει επαφή με τη μπάλα.

90+1′ Τεράστια ευκαιρία για τον Διαγόρα. Ο Τσιαντούλας έκανε το γέμισμα προς την περιοχή, ο Γιακουμής δεν έκανε καλή έξοδο, έχασε την φάση, ωστόσο η κεφαλιά του Μανιά δεν βρήκε στόχο.

Διαγόρας Ρόδου (Θωμάς Γράφας) : Γαλάνης, Δημητρίου (46′ Σταματούλλας), Δημόπουλος, Μανωλάκης, Κοκκίνης (60′ Λιούμης), Γαρουφαλιάς (46′ Μπρέγκου), Παπαδόπουλος (55′ Σαπουντζής), Άντο (74′ Μπλανκ Καζάου), Παρασκευάς, Μανιάς, Τσιαντούλας

Καμπανιακός (Κώστας Γεωργιάδης) : Γιακουμής, Καθάριος Π. (75′ Ντουμάνης), Παπακωνσταντίνου (46′ Σαρβανίδης), Γαρύφαλλος (66′ Πέττας), Έππας, Κολλαράς, Καθάριος Ν. (66′ Μανιός), Φροσύνης, Κωτσόπουλος (84′ Διαμαντόπουλος), Σέχου, Παπαστεριανός