Ισόπαλο το ματς στην Κατερίνη, συνεχίζουν χωρίς νίκη Εθνικός Νέου Κεραμιδίου και Διαγόρας

Σε ένα παιχνίδι χωρίς γκολ, Εθνικός Νέου Κεραμιδίου και Διαγόρας Ρόδου έμειναν στο 0-0 στο Α’ ΔΑΚ Κατερίνης, με τις δύο ομάδες να παραμένουν στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας, μαζί με τον Ηρακλή. Αν και το ματς είχε αρκετές σκληρές μονομαχίες και ευκαιρίες, καμία ομάδα δεν κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα, αφήνοντας και τις δύο χωρίς νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Ο Εθνικός Νέου Κεραμιδίου, υπό τις οδηγίες του Γιώργου Κυριαζή, ξεκίνησε δυναμικά, αλλά αναγκάστηκε να κάνει αλλαγή νωρίς, καθώς ο Μπάλλας αποχώρησε λόγω τραυματισμού στο 35’, με τον Μπούζα να παίρνει τη θέση του. Η ομάδα δημιούργησε μερικές καλές φάσεις, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, χωρίς ωστόσο να τις αξιοποιήσει.

Από την άλλη, ο Διαγόρας Ρόδου, με υπηρεσιακό προπονητή τον Βαγγέλη Χοσάδα, προσπάθησε να απειλήσει, κυρίως μέσω αντεπιθέσεων, αλλά ούτε εκείνος κατάφερε να βρει το πολυπόθητο γκολ. Ο Χοσάδας πραγματοποίησε αλλαγές στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Ολιβέρι να περνά στο ματς στη θέση του Κοκκίνη, προσπαθώντας να δώσει φρεσκάδα στην επιθετική γραμμή, αλλά και πάλι το σκορ παρέμεινε ανέπαφο.

Το αποτέλεσμα διατήρησε και τις δύο ομάδες στην ουρά της βαθμολογίας, με τον Εθνικό και τον Διαγόρα να συνεχίζουν να ψάχνουν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα.

Εθνικός Νέου Κεραμιδίου (Γιώργος Κυριαζής): Καραγκιόζης, Κόλα, Μακρυδάκης, Κλιγγόπουλος, Γιαλαμίδης, Μπάλλας (35′ λ.τ. Μπούζας), Κριμιτζάς (63′ Μιγιενγκά), Κόκκορης (46′ Πανίδης), Φωκαΐδης, Κριεμάντι (46′ Κατσαβάκης), Νότας (73′ Τουλίκας Γ.)

Διαγόρας Ρόδου (Βαγγέλης Χοσάδας): Τσιλιγγίρης, Παρασκευάς, Νικόλης, Δημόπουλος, Δημητρίου, Μπρέγκου, Γαρουφαλιάς (90′ Σταματούλλας), Κοκκίνης (46′ Ολιβέρι), Καζάου (69′ Παπαδόπουλος), Μανιάς, Τσιαντούλας (84′ Σαπουντζής)