Βαριά ήττα του Πρωτέα Βούλας στη Σερβία (photos+vid)

Ο Πρωτέας Βούλας γνώρισε την ήττα στη Σερβία με 93-53 από τον Ερυθρό Αστέρα στον δεύτερό του αγώνα για το EuroCup Γυναικών.

Η ελληνική ομάδα δεν βρέθηκε σε καλή αγωνιστικά ημέρα κάτι το οποίο και εκμεταλλεύτηκε ο αντίπαλος.

Ο Πρωτέας Βούλας στο πρώτο δεκάλεπτο κόντραρε τον Ερυθρό Αστέρα και δεν άφησε τον αντίπαλό του να πάρει διαφορά.

Το σκηνικό άλλαξε στη 2η περίοδο με τη σερβική ομάδα να βρίσκει λύσεις στην επίθεση κλείνοντας το πρώτο μισό του αγώνα με διαφορά 16 πόντων (44-28).

Ο Ερυθρός Αστέρας έχοντας βρει ρυθμό αύξησε και άλλο τη διαφορά φτάνοντας στην άνετη νίκη με 93-53.

Διαιτητές: Ζένις (Σλοβακία), Ρόζενμπεργκς (Λετονία), Νάγκι (Ουγγαρία)
Δεκάλεπτα: 19-15, 44-28, 67-40, 93-53
Πρωτέας Βούλας (Δεσποτάκης): Στολίγκα 5(1), Πολυμένη 7(1), Τσιμπριμάνι, Σακελλαρίου 11(1), Χατζηγιακουμή 8(2), Αλεξιά 2, Αναστασοπούλου 2, Έβερετ 9(1), Γασπαράτου 2, Τζορτζ 7.