Bundesliga : Ισοπεδωτική η Μπάγερν στο δεύτερο ημίχρονο, 4-0 τη Στουτγκάρδη (vid)

Η Μπάγερν Μονάχου, με πρωταγωνιστή τον Χάρι Κέιν, επικράτησε εύκολα της Στουτγκάρδης με 4-0 στην “Allianz Arena” για την 7η αγωνιστική της Bundesliga.

Οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν στο πρώτο ημίχρονο, όμως δεν κατάφεραν να απειλήσουν σοβαρά τον τερματοφύλακα Νούμπελ. Όλα άλλαξαν στο δεύτερο μέρος, όταν ο Κέιν ανέλαβε δράση. Στο 57ο λεπτό, μετά από εξαιρετική ασίστ του Κίμιχ, ο Άγγλος επιθετικός άνοιξε το σκορ. Μόλις τέσσερα λεπτά αργότερα, ο “τυφώνας” Κέιν σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, δίνοντας προβάδισμα ασφαλείας στην ομάδα του.

Ο Κέιν δεν σταμάτησε εκεί και στο 80ό λεπτό ολοκλήρωσε το χατ τρικ, επισφραγίζοντας μια σπουδαία εμφάνιση. Το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στο 89′, όταν οι Μίλερ και Κομάν συνεργάστηκαν άψογα, με τον Γάλλο εξτρέμ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

Με αυτή τη νίκη, η Μπάγερν ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας με 17 βαθμούς, ισόβαθμη με τη Λειψία, ενώ η Στουτγκάρδη παραμένει στην 9η θέση με 9 βαθμούς, 4 πίσω από την πρώτη εξάδα.