Η Γ Εθνική LIVE

Bundesliga : Με ανατροπή η Λεβερκούζεν, “τριάρες” για Φράιμπουργκ και Χόφενχαϊμ (vid)

Τη νίκη με ανατροπή πανηγύρισε η Λεβερκούζεν, η οποία έχασε πέναλτι στο ξεκίνημα του αγώνα με την Άιντραχτ, είδε την ομάδα της Φρανφκούρτης να ανοίγει το σκορ με πέναλτι, αλλά στο τέλος πήρε το πολυπόθητο τρίποντο με 2-1.

Η πρωταθλήτρια, η οποία αν και βρέθηκε να χάνει στο ξεκίνημα από πέναλτι του Μάρμους, είδε τον Άντριχ να ισοφαρίζει γρήγορα και τον Μπονιφέις να πετυχαίνει το νικητήριο γκολ στο 72′.

Από τα άλλα ματς της 7ης αγωνιστικής, η Λειψία έκανε πάρτι στην έδρα της Μάιντς από το πρώτο ημίχρονο (0-2), η Φράιμπουργκ ξεμπέρδεψε από το πρώτο 45λεπτο με την Άουγκσμπουργκ (ο Δημήτρης Γιαννούλης αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο για τους ηττημένους, που παραμένουν στις τελευταίες θέσεις της κατάταξης), ενώ ο νόμος των γηπεδούχων επικράτησε, καθώς Γκλάντμπαχ και Χοφενχάιμ επικράτησαν με 3-2 και 3-1 των Χαϊντενχάιμ και Μπόχουμ αντίστοιχα.

Μάλιστα, η Μπόχουμ έχασε πέναλτι στο τέλος του αγώνα με τη Χοφενχάιμ και ενώ το σκορ βρισκόταν στο 2-1.