Μεγάλο “διπλό” του Διαγόρα στη Χαλάστρα, στο ντεμπούτο Τερζή!

Εντυπωσιακό ντεμπούτο στον πάγκο του Διαγόρα πραγματοποίησε ο Τόλης Τερζής!

Ο προπονητής από την Ημαθία ανάγκασε τον ΠΑΟΚ Β στην πρώτη του ήττα στο φετινό πρωτάθλημα με σκορ 1-2 από την ομάδα της Ρόδου, σε ένα παιχνίδι που είχε ανατροπές και δραματική εξέλιξη, αλλά δεν διεκδίκησε ιδιαίτερες δάφνες ποιότητας.

Όλες οι… συγκινήσεις καταγράφηκαν στα τελευταία λεπτά, όπου σημειώθηκαν και τα τρία τέρματα, δύο εκ των οποίων από την άσπρη βούλα.

Ο αγώνας ξεκίνησε ισορροπημένα, με τον ΠΑΟΚ Β να έχει την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο, χωρίς όμως να καταφέρει να μετουσιώσει την κατοχή σε κάποιο γκολ. Παρά την πίεση, οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 0-0.

Στο δεύτερο μέρος, ο Διαγόρας πήρε κεφάλι στο σκορ στο 74ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσιαντούλα, μετά από παράβαση του Τασιούρα στον Μανωλάκη. Ο ΠΑΟΚ Β, αν και βρέθηκε πίσω, πίεσε και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 87′ με τον Ουρτάδο, ο οποίος ήταν εύστοχος από την άσπρη βούλα, μετά από πέναλτι που κέρδισε ο Λαγωνίδης.

Η χαρά της ισοφάρισης, όμως, δεν κράτησε πολύ. Στο 89′, ο Ολιβέρι, με ένα εξαιρετικό σουτ στην αντεπίθεση, χάρισε τη νίκη στον Διαγόρα, σφραγίζοντας την πρώτη ήττα του ΠΑΟΚ Β στη φετινή σεζόν.

ΠΑΟΚ Β (Αποστόλης Παπαβασιλείου/Δημήτρης Ταξίδης): Μοναστηρλής, Τσοπούρογλου (58′ Κουλούρης), Φίλων (46′ Τασιούρας), Ρουμνιάτσεβ (78′ Καλόγηρος), Μπράντονιτς (72′ Γκούμας), Κανίς (72′ Μύθου), Λαγωνίδης, Γρόσδης, Ουρτάδο, Τσαούσης, Ουρτάδο

Διαγόρας Ρόδου (Τόλης Τερζής) : Τσιλιγγίρης, Παρασκευάς, Νικολής, Μπρέγκου (80′ Παπαδόπουλος), Γαρουφαλιάς (89′ Σταματούλας), Δημόπουλος, Νιταλόσι, Τσιαντούλας (90+3′ Αγκουάδο), Μανωλάκης, Κοκκίνης (46′ Ολιβέρι), Μανιάς