Η Γ Εθνική LIVE

Premier League : Φοβερή εμφάνιση και “καρέ” της Τότεναμ! (vid)

Η Τότεναμ ήταν ανώτερη στο ντέρμπι του Λονδίνου και… διέλυσε τη Γουέστ Χαμ με 4-1 στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Premier League.

Το παιχνίδι στην αρχή είχε… τρελό ρυθμό με την κάθε ομάδα να χάνει από μια καλή στιγμή. Στο 18ο λεπτό όμως τα «σφυριά» άνοιξαν το σκορ με τον Κούντους, ο οποίος πήρε την μπάλα από τον Μπόουεν και με ωραίο σουτ έκανε το 1-0. Στο 36′ όμως η Τότεναμ ισοφάρισε με τον Κουλουσέφσκι.

Το δεύτερο μέρος άνηκε στην ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου, με τους παίκτες των «σπιρουνιών» να βρίσκουν τρεις φορές δίχτυα. Αρχικά ο Μπισουμά στο 52′ έβαλε μπροστά στο σκορ την Τότεναμ και τρία λεπτά μετά ο Τοντιμπό έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 3-1.

Στο 60′ τα «σπιρούνια» βρήκαν και τέταρτο γκολ με τον Χεούνγκ – Μιν Σον, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 4-1. Στη συνέχεια οι παίκτες του Ποστέκογλου είχαν κι άλλες ευκαιρίες για ένα πέμπτο τέρμα, αλλά ο Κουλουσέφσκι και ο Σον δεν μπόρεσαν να βρουν δίχτυα. Η Γουέστ Χαμ ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες αφού ο Κούντους αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη για χτύπημα εκτός φάσης στον Φαν ντε Βεν.