Bundesliga : Η Βέρντερ ισοφάρισε τη Λεβερκούζεν στο 90′! (vid)

Η Βέρντερ Βρέμης κατάφερε να αποσπάσει ισοπαλία 2-2 από την Λεβερκούζεν στην 8η αγωνιστική της Bundesliga, ύστερα από συναρπαστική ανατροπή στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Η Λεβερκούζεν προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο, με τον Μάλικ Τέριερ να βρίσκει δίχτυα και να στέλνει τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με το σκορ στο 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Βέρντερ ανέβασε ρυθμό και ισοφάρισε στο 74’ με τον Μαξιμίλιαν Ντουκς να εκμεταλλεύεται ασίστ του Γιον Μαλαντίνι. Η Λεβερκούζεν απάντησε άμεσα, με τον Φέλιξ Άγκου να σκοράρει στο 77’ και να δίνει εκ νέου το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Παρ’ όλα αυτά, η Βέρντερ δεν το έβαλε κάτω και έψαξε την ισοφάριση. Τελικά, στο 90ό λεπτό, ο Ρομάν Σμιντ, με ασίστ του Τζόστον Ντζίνμα, έφερε το παιχνίδι στο 2-2, χαρίζοντας στη Βέρντερ έναν πολύτιμο βαθμό.

Η Λεβερκούζεν, αν και παραμένει στην τρίτη θέση της κατάταξης με 15 βαθμούς, βλέπει τη διαφορά από τη Λειψία να αυξάνεται. Από την άλλη, η Βέρντερ Βρέμης παραμένει στην 9η θέση με 12 βαθμούς, συνεχίζοντας την προσπάθεια για είσοδο στις ευρωπαϊκές θέσεις.