Ήττα στα Πεύκα για τον Φίλιππο Βέροιας (photos, αποτελέσματα, βαθμολογία)

Στα ΔΑΚ Πεύκων βρέθηκε το απόγευμα του Σαββάτου (26/10) ο Φίλιππος Βέροιας, ο οποίος για την 4η αγωνιστική στον 3ο όμιλο της National League 1 φιλοξενήθηκε από την ΑΕΠΣ Μαχητές Πειραματικό γνωρίζοντας την ήττα με 79-70.

Ο Φίλιππος δεν μπήκε καλά επιθετικά και μένοντας στην πρώτη περίοδο στους 16 βαθμούς, βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ με τη διαφορά στο -6. Κάτι που δεν τον πτόησε σε πρώτη φάση, αφού στο δεύτερο δεκάλεπτο κατάφερε να συνέλθει και να “μαζέψει” τη διαφορά, στέλνοντας το ματς στα αποδυτήρια όντας στο -1, με τον πίνακα του σκορ να δείχνει 40-39 υπέρ των γηπεδούχων.

Στο δεύτερο μέρος, η ισορροπία διατηρήθηκε, με τις δύο ομάδες να συνεχίζουν “σώμα με σώμα” και να μπαίνουν στην τελική ευθεία με τη διαφορά στο τρίποντο και το σκορ στο 58-55 υπέρ των Μαχητών.

Ωστόσο, ακόμη ένα κακό επιθετικά δεκάλεπτο “έγειρε την πλάστιγγα” στην πλευρά των γηπεδούχων, οι οποίοι χωρίς να εντυπωσιάσουν διεύρυναν τη διαφορά, αναγκάζοντας την ομάδα της Ημαθίας να υποστεί ακόμη μία εκτός έδρας ήττα με 79-70.