Ματσάρα ολκής στο Ζηρίνιο, το 0-3 έγινε 3-3! | +HIGHLIGHTS

Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι με έξι γκολ, η Κηφισιά αναδείχθηκε ισόπαλη (3-3) με τον Asteras AKTOR B σε αναμέτρηση για την 6η αγωνιστική της Super League 2.

Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν τρία τέρματα στο πρώτο μέρος, με τους παίκτες του Σεμπάστιαν Λέτο να αντιδρούν στην επανάληψη και να σημειώνουν επίσης τρία τέρματα, το τελευταίο στο 90+5′!

Αυτή ήταν η δεύτερη απώλεια βαθμών για την Κηφισιά στο πρωτάθλημα, ενώ για τον Αστέρα ήταν η τρίτη ισοπαλία.

Η Κηφισιά ξεκίνησε καλά το παιχνίδι κι έχασε μια καλή ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό. Στη συνέχεια όμως, ο Αστέρας ήταν καλύτερος και σκόραρε τρεις φορές σε ισάριθμες τελικές προσπάθειες. Στο 15′ ο Μπουσάι εκμεταλλεύτηκε ένα λάθος της Κηφισιάς στον χώρο του κέντρου και πλάσαρε εύστοχα τον Νικοπολίδη, στο 27ο λεπτό ο Προύντζος πήρε την μπάλα από νέο λάθος για να διευρύνει το προβάδισμα των φιλοξενούμενων, ενώ στο 42′ ο Όκο έκανε το 0-3 με καρφωτή κεφαλιά μετά από σέντρα από τα αριστερά.

Με την έναρξη του δεύτερου μέρους, ο Κυριόπουλος βρήκε δίχτυα με δυνατό διαγώνιο σουτ εντός της περιοχής στο 48ο λεπτό. Στο 63′ το γυριστό σουτ του Παντελίδη κατέληξε άουτ, ενώ στο 73′ ο Γραμματικάκης έδιωξε πάνω στη γραμμή το πλασέ του επιθετικού της Κηφισιάς.

Οι παίκτες του Σεμπάστιαν Λέτο συνέχισαν να πιέζουν ασφυκτικά και κατάφεραν να πετύχουν δεύτερο τέρμα, ξανά με τον Κυριόπουλο, στο 76′ του αγώνα. Όσο περνούσε η ώρα, η πίεση προς την πλευρά των φιλοξενούμενων γινόταν όλο και πιο ασφυκτική, με τον Γραμματικάκη να πραγματοποιεί νέα σωτήρια επέμβαση στο 80ό λεπτό, πριν έρθει το οριζόντιο δοκάρι για να σώσει τον Asteras AKTOR B στο 82ο λεπτό.

Τελικά, η πίεση της Κηφισιάς απέδωσε καρπούς αφού στο 90+5′ ο Μίλερ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με δυνατό σουτ εντός της περιοχής.

Κηφισιά (Σεμπαστιάν Λέτο): Νικοπολίδης, Σόουζα, Σωτηράκος, Μαζουλουξής (46′ Πόμπο), Σιμόν (46′ Σμπώκος), Σιλά, Κωνσταντακόπουλος (46′ Έμπο), Ντίας (61′ Μίλερ), Κυριόπουλος, Τετέι, Μάναλης (61′ Παντελίδης)

Aστέρας AKTOR Β (Στάικος Βεργέτης):Γραμματικάκης, Τουρκοχωρίτης, Μπουσάι, Ελχασάμπ, Λάσκαρης, Γκρόζντανιτς, Ντέτλερ (71′ Παπαδημητρίου), Προύντζος, Κετού (62′ Αντεσίνα, 84′ Κωστέας), Ρέτζιτς, Οκό