“Γκαζώνει” ο Ατρόμητος, πέρασε από τη Λεωφόρο! (vids)

Ο Ατρόμητος ήταν αυτός που πετύχαινε τα γκολ στο γήπεδο της Λεωφόρου κόντρα στην Athens Kallithea, η οποία είχε τρία δοκάρια και αρκετές καλές στιγμές.

Οι τυπικά γηπεδούχοι, παραμένουν χωρίς νίκη ακόμη στο πρωτάθλημα, την ώρα που ο Ατρόμητος βρέθηκε στην 9η θέση με 11 βαθμούς.

Τα γκολ

Η ομάδα του Περιστερίου, προηγήθηκε λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Ο Μανσούρ μετά από κόρνερ του Μίχορλς, πήδηξε ψηλότερα απ όλους και έκανε το 1-0 πετυχαίνοντας το δεύτερο φετινό του γκολ.

Η Athens Kallithea, βρέθηκε κοντά στην ισοφάριση λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή για το πρώτο ημίχρονο. Ο Χάνουσεκ έκανε σέντρα, ο Ντιμπά πήρε την κεφαλιά και ο Μιρέν από κοντά σημάδεψε το δοκάρι!

Η πίεση της ομάδας του Πάμπλο Γκαρσία έφερε γκολ στο 53′! Με εξαιρετική μεταβίβαση, ο Κίνι βρήκε τον Τσιγγάρα που πάτησε περιοχή, έμεινε όρθιος παρά την πίεση και σκόραρε για το 2-0!

Μετά από κόρνερ του Βαλμπουενά και κεφαλιά του Ντιμπά, η μπάλα έφτασε στους Μότοκ και Μιρέν, που αμφότεροι δεν κατάφεραν από κοντά να σπρώξουν την μπάλα στα δίχτυα, αφού βρήκε και στο δοκάρι με τον Μπρόρσον να σώζει τον Ατρόμητο.

O Ατρόμητος έκλεισε ιδανικά την αναμέτρηση με τον Αθανασίου να σκοράρει στο 90+3′ και να διαμορφώνει το τελικό 3-0.

Athens Kallithea (Μάσιμο Ντονάτι) :  Μπερναμπέ, Μεχίας (83′ Σόιρι), Ισιμά Μιρέν, Μότοκ, Μανθάτης (57΄ Τζιάνι), Εντιαγέ, Ντιμπά (46′ Μερκάτι), Χάνουσεκ, Μουτίνιο (57΄ Λουκίνας), Βαλμπουενά, Ουλντρίκις (57΄Ντεμέτριους)

Ατρόμητος (Πάμπλο Γκαρσία) : Χουτεσιώτης, Μουντές, Μπρόρσον, Μανσούρ, Κίνι, Ουεντραόγκο, Τσιγγάρας, Γιουμπιτάνα (70′ Αθανασίου), Μίχορλ (80′ Καραμάνης), Ουάρντα, Μπάκου (90+1′ Σταυρόπουλος)