Volley League : Μεγάλη ανατροπή και νίκη του Μίλωνα στη Σύρο στην πρεμιέρα! (vid)

Ο Μίλωνας κατάφερε να αποσπάσει σημαντική νίκη στην πρεμιέρα της Volley League Ανδρών, επικρατώντας του Φοίνικα Σύρου με 3-2 σετ (23-25, 22-25, 25-22, 25-20, 15-11). Οι δύο ομάδες πάλεψαν σκληρά, προσφέροντας ένα θεαματικό παιχνίδι που κράτησε την αγωνία του κοινού στα ύψη μέχρι το τέλος.

Ο Φοίνικας ξεκίνησε δυναμικά και κατέκτησε τα δύο πρώτα σετ (25-23 και 25-22), δείχνοντας ισχυρή απόδοση στην άμυνα και αποτελεσματικότητα στην επίθεση. Ωστόσο, ο Μίλων ανέβασε την απόδοσή του στο τρίτο σετ και κατάφερε να μειώσει τη διαφορά (22-25), ανοίγοντας τον δρόμο για την ανατροπή. Στο τέταρτο σετ, οι παίκτες του Μίλωνα πήραν τον έλεγχο του παιχνιδιού, καταφέρνοντας να ισοφαρίσουν με σκορ 20-25.

Το παιχνίδι κρίθηκε στο πέμπτο και τελευταίο σετ, όπου ο Μίλων κατάφερε να διατηρήσει την ψυχραιμία του, νικώντας με 15-11 και αποσπώντας τη νίκη στον πρώτο αγώνα της σεζόν. Η αναμέτρηση αυτή προμηνύει μια συναρπαστική χρονιά για τη Volley League Ανδρών, με τις δύο ομάδες να δείχνουν ότι θα διεκδικήσουν δυναμικά τις θέσεις τους.

Τα σετ : 25-23, 25-22, 22-25, 20-25, 11-15