Κατηγορίες

Βαθμολογίες

Παρακάτω μπορείτε να δείτε τις βαθμολογίες των εθνικών κατηγοριών αλλά και των ερασιτεχνικών της Ημαθίας σε ποδόσφαιρο, μπάσκετ, χάντμπολ και βόλεϊ.

Δεν έχουν ολοκληρωθεί

Ποδόσφαιρο

Super League 2

1ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Πανσερραϊκός 26 19 4 3 40 10 30 61
2 ΑΕΛ 26 17 3 6 44 16 28 54
3 ΠΑΟΚ Β 26 13 7 6 47 29 18 46
4 Αναγέννηση Καρδ 26 13 7 6 32 18 14 46
5 Νίκη Βόλου 26 13 7 6 35 21 14 45
6 Ηρακλής 26 13 8 5 48 21 27 44
7 Παναθηναϊκός Β 26 7 12 7 38 36 2 33
8 Αλμωπός Αριδαίας 27 6 15 6 18 17 1 33
9 Διαγόρας Ρόδου 26 8 6 12 37 37 0 30
10 Απόλλων Πόντου 27 8 5 14 20 37 -17 29
11 Μακεδονικός 26 7 8 11 25 29 -4 29
12 ΝΠΣ Βέροια 26 7 7 12 25 31 -6 28
13 Ηρακλής Λάρισας 26 7 4 15 17 39 -22 25
14 Θεσπρωτός 26 4 8 14 25 39 -14 20
15 Απόλλων Λάρισας 26 3 1 22 8 79 -71 4
  • 1. Αφαιρούνται οριστικά τρεις (3) βαθμοί από την ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας κατόπιν απόφασης του Διαιτητικού Δικαστηρίου της ΕΠΟ
  • 2. Αφαιρούνται οριστικά επιπλέον τρεις (3) βαθμοί από την ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας κατόπιν απόφασης του Διαιτητικού Δικαστηρίου της ΕΠΟ
  • 3. Μετά την αποχώρηση της ΠΑΕ ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ από το πρωτάθλημα Betsson Super League 2 2022-2023 στις 15.03.2023 και σύμφωνα με τον ΚΑΠ, από την 15η αγωνιστική και έως τη λήξη της διοργάνωσης όλοι οι αγώνες της εν λόγω ΠΑΕ κατοχυρώνονται υπέρ της αντιπάλου ομάδας αυτής με σκορ 3-0.
  • 4. Αφαιρείται ένας (-1) βαθμός από τη Νίκη Βόλου με απόφαση του Μονομελούς Πειθαρχικού Οργάνου για τον αγώνα της με την ΑΕ Λάρισα, στο πλαίσιο του μεταξύ τους αγώνα για την 18η αγωνιστική.

2ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΠΑΕ Κηφισιά 26 20 4 2 61 15 46 64
2 Καλλιθέα 26 18 5 3 50 20 30 59
3 Απόλλων Σμύρνης 26 15 7 4 36 20 16 52
4 Καλαμάτα 26 13 7 6 33 15 18 46
5 ΠΑΕ Χανιά 26 12 9 5 31 16 15 45
6 ΠΑΕ Ηλιούπολη 26 11 8 7 32 26 6 41
7 Παναχαϊκή 27 12 6 9 30 25 5 39
8 ΟΦ Ιεράπετρας 26 13 6 7 36 22 14 39
9 Αιγάλεω 26 8 9 9 26 28 -2 33
10 Ολυμπιακός Β 26 12 5 9 33 30 3 31
11 ΑΕΚ Β 26 6 7 13 29 35 -6 25
12 Προοδευτική 26 7 4 15 19 34 -15 25
13 ΠΑΟ Ρουφ 27 3 3 21 24 58 -34 12
14 ΠΑΕ Επισκοπή 26 3 3 20 14 53 -39 12
15 Ηρόδοτος 26 1 1 24 6 63 -57 -11
  • 1. Στην ΠΑΕ Ολυμπιακός Β έχουν αφαιρεθεί πέντε (5) βαθμοί κατόπιν απόφασης του Μονομελούς Πειθαρχικού Οργάνου της SL2 (22.2.23) για τον αγώνα με την ΠΑΕ Athens Kallithea της 7ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Betsson Super League 2, 2022-2023.
  • 2. Στην ΠΑΕ Ολυμπιακός Β έχουν αφαιρεθεί πέντε (5) βαθμοί κατόπιν απόφασης του Μονομελούς Πειθαρχικού Οργάνου της SL2 (11.3.23) για τον αγώνα με την ΠΑΕ Κηφισιά της 10ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Betsson Super League 2, 2022-2023.
  • 3. Αφαιρούνται οριστικά δεκαπέντε(15) βαθμοί από την ΠΑΕ ΠΑΣΑ Ηρόδοτος κατόπιν απόφασης του Διαιτητικού Δικαστηρίου της ΕΠΟ.
  • 5. Αφαιρούνται προσωρινά έξι (6) βαθμοί από την ΠΑΕ ΟΦ Ιεράπετρας κατόπιν απόφασης του Διαιτητικού Δικαστηρίου της ΕΠΟ
  • 4. Αφαιρούνται προσωρινά τρεις (3) βαθμοί από την ΠΑΕ Παναχαϊκή κατόπιν απόφασης του Διαιτητικού Δικαστηρίου της ΕΠΟ

Μπαράζ ανόδου στη Super League 2

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Κοζάνη 4 2 0 2 5 3 2 6
2 Καμπανιακός 3 2 0 1 4 2 2 6
3 Τηλυκράτης 3 1 1 1 3 3 0 4
4 Γιούχτας 3 1 1 1 3 4 -1 4
5 Αιολικός 3 1 0 2 2 5 -3 3

Μπαράζ ανόδου στη Γ Εθνική

1ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ορέστης Ορεστιάδας 3 2 1 0 5 0 5 7
2 Άρης Πετεινού 3 2 0 1 4 2 2 6
3 Νίκη Ευκαρπίας 3 2 0 1 4 2 2 6
4 Δόξα Βώλακα 4 2 0 2 4 5 -1 6
5 Ορφέας Ελευθερ. 3 1 1 1 2 2 0 4
6 Ηρακλής Αμμουδιάς 4 1 1 2 4 5 -1 4
7 Δόξα Ν.Σιδηροχωρίου 4 0 1 3 0 7 -7 1

2ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Βατανιακός 3 3 0 0 6 0 6 9
2 Αναγ.Επανομής 4 3 0 1 6 2 4 9
3 Μ.Αλεξ.Αγ.Μαρίνας 4 2 1 1 5 3 2 7
4 Αετός Βαρβάρας 4 1 3 0 3 2 1 6
5 Απόλλων Ευρωπού 3 0 1 2 2 5 -3 1
6 Ερμής Αμυνταίου 3 0 1 2 1 5 -4 1
7 Θύελλα Λυκοστόμου 3 0 0 3 0 6 -6 0

3ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Θύελλα Κατσικάς 4 2 2 0 5 2 3 8
2 ΑΕ Μεσολογγίου 4 2 1 1 3 4 -1 7
3 Αναγέννηση Άρτας 3 2 0 1 4 1 3 6
4 Άρης Φιλιατών 3 1 2 0 8 2 6 5
5 Θιναλιακός 3 1 1 1 2 3 -1 4
6 Θρίαμβος Λούρου 4 0 2 2 1 3 -2 2
7 Αστραπή Μεσοποτ. 3 0 0 3 1 9 -8 0

4ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Κιλελέρ 3 3 0 0 9 0 9 9
2 Αστέρας Σταυρού 4 2 1 1 5 1 4 7
3 Μαγνησιακός 3 2 0 1 6 3 3 6
4 Εορδαϊκός 3 2 0 1 5 2 3 6
5 Αστέρας Καρδίτσας 4 2 0 2 5 6 -1 6
6 Μετέωρα 3 0 1 2 0 6 -6 1
7 ΕΠΣ Γρεβενών 4 0 0 4 0 12 -12 0

5ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Παναιγιάλειος 3 3 0 0 8 3 5 9
2 ΠΑΟ Βάρδας 3 2 1 0 6 3 3 7
3 Εράνη Φιλιατρών 4 2 0 2 10 5 5 6
4 Αμυκλιακός 3 2 0 1 3 1 2 6
5 Παλληξουριακός 3 2 0 1 4 3 1 6
6 ΑΟ Λεβάντε 4 0 1 3 3 12 -9 1
7 Λεωνίδιο 4 0 0 4 2 9 -7 0

6ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Νέα Αρτάκη 4 4 0 0 13 3 10 12
2 ΠΑΣ Κόρινθος 3 2 1 0 8 0 8 7
3 Ελλοπιακός 3 2 0 1 7 4 3 6
4 Περαμαϊκός 3 1 1 1 4 4 0 4
5 Κορωνίδα Κοιλάδας 4 1 1 2 4 10 -6 4
6 Απόλλων Ευπαλίου 4 0 1 3 1 10 -9 1
7 Αίολος Καρπενησίου 3 0 0 3 1 7 -6 0

7ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Χαϊδάρι 2 2 0 0 5 0 5 6
2 Ατσαλένιος 2 1 1 0 4 1 3 4
3 Ερμής Ζωνιανών 2 1 1 0 1 0 1 4
4 Ατρόμητος Πειραιά 1 0 1 0 0 0 0 1
5 Γρανίτης 2 0 1 1 1 2 -1 1
6 Απολλων Ποντίων 1 0 0 1 0 2 -2 0
7 ΕΠΣ Λασιθίου 2 0 0 2 0 6 -6 0

8ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ηλυσιακός 4 4 0 0 8 0 8 12
2 ΑΕΡ Αφάντου 4 3 0 1 12 7 5 9
3 Αστέρας Βάρης 3 2 0 1 9 3 6 6
4 Αετός Λουτρών 3 1 0 2 4 4 0 3
5 Ελλάς Σύρου 3 1 0 2 1 2 -1 3
6 Πυθαγόρας Σάμου 3 1 0 2 4 10 -6 3
7 Ατρόμητος Αγ.Γεωργίου 4 0 0 4 0 12 -12 0

Έχουν ολοκληρωθεί

Ποδόσφαιρο

Α Εθνική Γυναικών

1ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΠΑΟΚ 14 14 0 0 57 2 55 42
2 Τρίκαλα 14 9 1 4 31 8 23 28
3 ΑΕΛ 14 6 4 4 23 10 13 22
4 Ελπίδες Καρδίτσας 14 5 3 6 25 32 -7 18
5 Βόλος 2004 14 4 4 6 24 19 5 16
6 ΓΠΟ Καστοριά 14 4 4 6 24 20 4 16
7 Άρης 14 4 4 6 17 26 -9 16
8 Άβαντες Χαλκίδας 14 0 0 14 0 84 -84 0

*Άρης και Άβαντες Χαλκίδας υποβιβάστηκαν στη Β Εθνική

2ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Εργοτέλης 14 12 2 0 56 7 49 38
2 ΟΦΗ 14 9 3 2 41 9 32 30
3 ΑΟ ΡΕΑ 14 9 2 3 27 9 18 29
4 Ολυμπιάδα Υμηττού 14 6 4 4 27 21 6 22
5 Οδυσσέας Μοσχάτου 14 5 3 6 19 18 1 18
6 Λεοντικός 14 4 3 7 11 27 -16 15
7 Ιάλυσος Ρόδου 14 1 1 12 9 54 -45 4
8 Δόξα Πηγαδακίων 14 1 0 13 11 56 -45 3

*Ιάλυσος Ρόδου και Δόξα Πηγαδακίων υποβιβάστηκαν στη Β Εθνική

Play off (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΠΑΟΚ 6 5 0 1 13 6 7 45
2 Εργοτέλης 6 4 0 2 12 7 5 38
3 ΑΟ ΡΕΑ 6 4 0 2 10 6 4 29
4 ΟΦΗ 6 3 1 2 9 6 3 28
5 Τρίκαλα 6 1 1 4 4 9 -5 23
6 ΑΕΛ 6 0 0 6 2 16 -14 14

Play out (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ολυμπιάδα Υμηττού 6 2 2 2 8 6 2 18
2 Ελπίδες Καρδίτσας 6 2 1 3 9 12 -3 18
3 Βόλος 2004 6 3 2 1 7 6 1 17
4 ΓΠΟ Καστοριά 6 4 1 1 11 3 8 17
5 Οδυσσέας Μοσχάτου 6 2 2 2 9 10 -1 14
6 Λεοντικός 6 1 0 5 4 11 -7 8

Super League (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Παναθηναϊκός 26 19 4 3 38 12 26 61
2 ΑΕΚ 26 19 2 5 51 14 37 59
3 Ολυμπιακός 26 16 8 2 53 14 39 56
4 ΠΑΟΚ 26 15 9 2 43 15 28 54
5 Άρης 26 12 4 10 38 24 14 40
6 ΝΠΣ Βόλος 26 11 6 9 31 38 -7 39
7 Ατρόμητος 26 7 8 11 25 29 -4 29
8 Παναιτωλικός 26 7 8 11 26 38 -12 29
9 ΟΦΗ 26 6 8 12 23 34 -11 26
10 Αστέρας Τρίπολης 26 4 13 9 19 30 -11 25
11 ΠΑΣ Γιάννινα 26 4 11 11 24 41 -17 23
12 Ιωνικός 26 4 6 16 16 42 -26 18
13 Λαμία 26 2 11 13 13 45 -32 17
14 Λεβαδειακός 26 3 8 15 14 38 -24 17

Play off (TEΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕΚ 36 26 5 5 69 17 52 83
2 Παναθηναϊκός 36 23 9 4 47 16 31 78
3 Ολυμπιακός 36 21 10 5 70 24 46 73
4 ΠΑΟΚ 36 19 10 7 57 32 25 67
5 Άρης 36 15 6 15 55 41 14 51
6 ΝΠΣ Βόλος 36 11 7 18 35 66 -31 40

*ΑΕΚ και Παναθηναϊκός θα αγωνιστούν στο Champions League, Ολυμπιακός, ΠΑΟΚ και Άρης στο Conference League

Play out (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΟΦΗ 33 10 11 12 37 41 -4 41
2 Ατρόμητος 33 9 11 13 34 36 -2 38
3 ΠΑΣ Γιάννινα 33 7 13 13 33 50 -17 34
4 Αστέρας Τρίπολης 33 5 16 12 23 36 -13 31
5 Παναιτωλικός 33 7 9 17 32 53 -21 30
6 Λαμία 33 5 14 14 23 53 -30 29
7 Ιωνικός 33 6 9 18 24 51 -27 27
8 Λεβαδειακός 33 4 14 15 25 48 -23 26

*Ιωνικός και Λεβαδειακός υποβιβάστηκαν στη Super League 2


Super League U19 (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ολυμπιακός 26 21 1 4 59 16 43 64
2 ΠΑΟΚ 26 18 5 3 52 18 34 59
3 Παναθηναϊκός 26 16 4 6 58 24 34 52
4 ΑΕΚ 26 15 2 9 52 33 19 47
5 ΟΦΗ 26 12 5 9 41 30 11 41
6 Αστέρας Τρίπολης 26 12 5 9 43 32 11 41
7 Παναιτωλικός 26 11 4 11 37 42 -5 37
8 ΠΑΣ Γιάννινα 26 10 5 11 43 39 4 35
9 Ατρόμητος 26 10 4 12 32 33 -1 34
10 Άρης 26 9 6 11 30 50 -20 33
11 Λαμία 26 6 6 14 22 48 -26 24
12 Ιωνικός 26 6 4 16 13 42 -29 22
13 ΝΠΣ Βόλος 26 3 5 18 21 58 -37 14
14 Λεβαδειακός 26 2 6 18 17 66 -49 12

Super League U17

Α ΦΑΣΗ

1ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ολυμπιακός 6 6 0 0 29 1 28 18
2 Παναθηναϊκός 6 4 0 2 16 6 10 12
3 Απόλλων Σμύρνης 6 2 0 4 3 17 -14 6
4 ΟΦΗ 6 0 0 6 1 25 -24 0

2ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ατρόμητος 6 4 2 0 16 7 9 14
2 Αστέρας Τρίπολης 6 4 1 1 11 7 4 13
3 Πανιώνιος 6 1 2 3 6 8 -2 5
4 Ιωνικός 6 0 1 5 1 12 -11 1

3ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Λεβαδειακός 6 5 0 1 16 7 9 15
2 ΑΕΚ 6 3 1 2 18 7 11 10
3 ΝΠΣ Βόλος 6 2 2 2 7 11 -4 8
4 Λαμία 6 0 1 5 3 19 -16 1

4ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΠΑΟΚ 6 6 0 0 18 3 15 18
2 ΠΑΣ Γιάννινα 6 2 1 3 9 14 -5 7
3 Παναιτωλικός 6 2 1 3 8 11 -3 7
4 Άρης 6 1 0 5 5 12 -7 3

Β ΦΑΣΗ

1ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ολυμπιακός 18 16 2 0 61 12 49 50
2 Παναθηναϊκός 18 12 2 4 56 21 35 38
3 Αστέρας Τρίπολης 18 10 4 4 32 25 7 34
4 ΑΕΚ 18 10 1 7 39 30 9 31
5 Ατρόμητος 18 9 2 7 36 28 8 29
6 Λεβαδειακός 18 6 4 8 30 36 -6 22
7 Ιωνικός 18 5 5 8 22 30 -8 20
8 Πανιώνιος 18 5 4 9 28 41 -13 19
9 Απόλλων Σμύρνης 18 3 0 15 16 44 -28 9
10 ΟΦΗ 18 1 2 15 15 68 -53 5

*Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, Αστέρας Τρίπολης και ΑΕΚ θα αγωνιστούν στα play off

2ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΠΑΟΚ 18 13 2 3 34 13 21 41
2 Άρης 18 8 4 6 27 24 3 28
3 ΝΠΣ Βόλος 18 8 3 7 33 25 8 27
4 ΑΕΛ 18 8 3 7 25 21 4 27
5 ΠΑΣ Γιάννινα 18 7 4 7 29 23 6 25
6 Παναιτωλικός 18 7 3 8 31 32 -1 24
7 Λαμία 18 1 3 14 6 48 -42 6

*ΠΑΟΚ, Άρης, ΝΠΣ Βόλος και ΑΕΛ θα αγωνιστούν στα play off


Super League U15

1ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ολυμπιακός 21 15 5 1 43 12 31 50
2 Παναθηναϊκός 21 14 2 5 35 13 22 44
3 Αστέρας Τρίπολης 21 12 5 4 36 13 23 41
4 ΑΕΚ 21 9 7 5 25 20 5 34
5 Ατρόμητος 21 8 3 10 35 33 2 27
6 ΟΦΗ 21 4 8 9 20 30 -10 20
7 Απόλλων Σμύρνης 21 1 6 14 15 58 -43 9
8 Πανιώνιος 21 1 4 16 16 46 -30 7

*Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός θα αγωνιστούν στα play off

2ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΠΑΟΚ 18 15 3 0 73 3 70 48
2 ΑΕΛ 18 12 3 3 41 14 27 39
3 Άρης 18 12 2 4 50 24 26 38
4 Παναιτωλικός 18 5 1 12 23 56 -33 16
5 ΝΠΣ Βόλος 18 4 3 11 26 52 -26 15
6 Δόξα Δράμας 18 3 4 11 13 46 -33 13
7 Πανσερραϊκός 18 3 2 13 15 47 -32 11

*ΠΑΟΚ και ΑΕΛ θα αγωνιστούν στα play off


B Εθνική Γυναικών

1ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Σειρήνες Γρεβενών 16 14 2 0 32 4 28 44
2 Δόξα 2016 16 11 3 2 44 10 34 36
3 ΝΠΣ Βόλος 16 7 3 6 27 17 10 24
4 Ροδόπη ‘87 16 6 5 5 30 31 -1 23
5 Λέοντες 16 5 4 7 15 21 -6 19
6 Veria Ladies 16 4 4 8 17 29 -12 16
7 Μέντεκας 16 4 4 8 17 32 -15 16
8 Βασίλισσα Θράκης 16 3 3 10 12 33 -21 12
9 Πανσερραϊκή 16 2 4 10 9 26 -17 10

*Οι Σειρήνες Γρεβενών προβιβάζονται στην Α Εθνική, Βασίλισσα Θράκης και Πανσερραϊκή υποβιβάζονται στη Γ.

2ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αστέρας Τρίπολης 14 12 1 1 58 5 53 37
2 Φείδων Άργους 14 11 0 3 41 8 33 33
3 ΑΕΚ Μεσολογγίου 14 9 2 3 46 7 39 29
4 Ίκαρος Πετρωτού 14 8 2 4 46 14 32 26
5 ΓΠΟ Γιάννενα 14 7 1 6 43 26 17 22
6 Ατρόμητος Ζαρ. 14 4 0 10 14 44 -30 12
7 Αμαζόνες Κορινθίας 14 1 0 13 11 79 -68 3
8 Εθνικός Καλαμάτας 14 1 0 13 1 77 -76 3

*Αστέρας Τρίπολης και Φείδωνας Άργους θα παίξουν μπαράζ για την άνοδο στην Α Εθνική, Αμαζόνες Κορινθίας και Εθνικός Καλαμάτας υποβιβάζονται στη Γ.

3ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕΚ 14 12 2 0 95 2 93 38
2 Νέες Ατρομήτου 14 12 2 0 93 4 89 38
3 Πήγασος Θριασίου 14 10 0 4 32 18 14 30
4 Πόντιοι Δραπ. 14 6 1 7 29 29 0 19
5 Νέες Εργοτέλη 14 4 2 8 17 34 -17 14
6 ΑΟ Χανιά 14 4 1 9 32 35 -3 13
7 Νέες Δραπετσώνας 14 4 0 10 12 52 -40 12
8 Βασίλισσα Νότου 14 0 0 14 0 136 -136 0

*ΑΕΚ και Νέες Ατρομήτου θα παίξουν μπαράζ για την άνοδο στην Α Εθνική, Νέες Δραπετσώνας και Βασίλισσα Νότου υποβιβάζονται στη Γ.

4ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Παναθηναϊκός 16 15 0 1 92 7 85 45
2 Ατρόμητος 16 12 2 2 56 10 46 38
3 Αγία Παρασκευή 16 11 2 3 56 13 43 35
4 Ιάσων Ιλίου 16 7 1 8 17 31 -14 22
5 ΑΕ Μυκόνου 16 8 1 7 31 40 -9 25
6 ΑΠΣ Σαπφώ 16 4 2 10 18 44 -26 14
7 ΑΟ Βριλισσίων 16 4 2 10 22 39 -17 14
8 Αθηναϊκή Αγ.Δημ. 16 3 1 12 7 66 -59 10
9 ΑΟΤ Αλίμου 16 2 1 13 7 56 -49 7

*Ο Παναθηναϊκός προβιβάζεται στην Α Εθνική, Αθηναϊκή και ΑΟΤ Αλίμου υποβιβάζονται στη Γ.


Super League U19 (ΔΙΑΚΟΠΗΚΕ)

1ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Νίκη Βόλου 12 10 1 1 44 6 38 31
2 Μακεδονικός 12 9 2 1 46 14 32 29
3 ΑΕΛ 11 7 2 2 28 10 18 23
4 ΝΠΣ Βέροια 11 7 2 2 30 11 19 23
5 Ηρακλής 12 6 3 3 19 18 1 21
6 Πανσερραϊκός 12 6 1 5 22 15 7 19
7 Ηρακλής Λάρισας 12 5 2 5 17 24 -7 17
8 Θεσπρωτός 12 5 1 6 23 26 -3 16
9 Διαγόρας Ρόδου 10 4 1 5 14 19 -5 13
10 Αναγέννηση Καρδ 12 3 3 6 15 19 -4 12
11 Αλμωπός Αριδαίας 12 2 0 10 10 48 -38 6
12 Απόλλων Λάρισας 12 1 1 10 2 35 -33 4
13 Απόλλων Πόντου 12 1 1 10 11 36 -25 4

2ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΠΑΕ Κηφισιά 12 11 1 0 30 5 25 34
2 Αιγάλεω 12 8 2 2 34 10 24 26
3 Καλλιθέα 12 7 4 1 26 13 13 25
4 Απόλλων Σμύρνης 12 7 2 3 26 11 15 23
5 Προοδευτική 12 7 2 3 14 6 8 23
6 Παναχαϊκή 12 6 3 3 27 11 16 21
7 ΠΑΕ Ηλιούπολη 12 6 3 3 24 11 13 21
8 ΠΑΕ Χανιά 11 5 1 5 18 15 3 16
9 ΠΑΟ Ρουφ 12 3 2 7 17 24 -7 11
10 Καλαμάτα 12 3 0 9 13 23 -10 9
11 ΠΑΕ Επισκοπή 11 2 0 9 15 31 -16 6
12 ΟΦ Ιεράπετρας 12 0 1 11 7 45 -38 1
13 Ηρόδοτος 10 0 1 9 7 53 -46 1

Γ Εθνική Γυναικών

1ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ελπίδα Γενισέας 10 6 3 1 28 7 21 21
2 Καβάλα 10 6 2 2 21 9 12 20
3 Ποντιακός Αλεξ. 10 5 2 3 16 9 7 17
4 Σουφλί 2018 10 4 2 4 13 13 0 14
5 Αναγέννηση Αλεξ. 10 2 3 5 10 21 -11 9
6 Ορέστης Ορεστ. 10 0 2 8 5 34 -29 2

*Η Ελπίδα Γενισέας προβιβάζεται στη Β Εθνική

2ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Τίγρεις Ιωαννίνων 8 8 0 0 40 3 37 24
2 ΠΑΣ Γιάννινα 8 6 0 2 33 6 27 18
3 ΑΕ Κανονίου 8 4 0 4 22 11 11 12
4 Πανλευκάδιος 8 2 0 6 5 35 -30 6
5 Κεραυνός Θεσπρ. 8 0 0 8 0 45 -45 0

*Οι Τίγρεις Ιωαννίνων προβιβάζονται στη Β Εθνική

3ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΠΑΟΚ Β 10 9 0 1 51 5 46 27
2 Αίας Πυλαίας 10 7 1 2 27 17 10 22
3 Σκίουροι 10 6 0 4 49 12 37 18
4 ΠΑΟ Κοίλων 10 5 1 4 25 15 10 16
5 Ατρόμητος Πτολ. 10 1 0 9 3 52 -49 3
6 ΠΑΣ Φλώρινα 10 1 0 9 4 58 -54 3

*Ο Αίας Πυλαίας προβιβάζεται στη Β Εθνική, ο ΠΑΟΚ Β δεν έχει δικαίωμα προβιβασμού

4ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Νεφέλες 8 7 0 1 43 4 39 21
2 Πιερίδες 8 6 0 2 32 7 25 18
3 ΑΟ Τρίκαλα 8 5 0 3 25 10 15 15
4 ΑΕΛ Β 8 2 0 6 17 28 -11 6
5 ΑΕΚ Κούκου 8 0 0 8 6 74 -68 0

*Οι Νεφέλες Πιερίας προβιβάζονται στη Β Εθνική

5ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΠΓΑΟ Χαλκίς 10 10 0 0 52 1 51 30
2 Νηριήδες 10 6 1 3 24 12 12 19
3 ΠΑΣ Λαμία 10 5 1 4 30 15 15 16
4 Αστέρας Χαλκ. 10 5 1 4 21 16 5 16
5 Ταμυναϊκός 10 2 1 7 17 37 -20 7
6 Απολλωνίδες 10 0 0 10 4 67 -63 0

*Ο ΠΓΑΟ Χαλκίς προβιβάζεται στη Β Εθνική

6ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΟΠΚ Πατίστα 12 11 1 0 40 13 27 34
2 Ολυμπιάδα Υμηττού Β 12 7 2 3 29 18 11 23
3 Αγία Παρασκευή Β 12 7 1 4 29 29 0 22
4 Λεοντικός Β 12 6 1 5 23 14 9 19
5 ΠΑΣ Σπάρτη 12 4 1 7 18 25 -7 13
6 Αργολίδα 2000 12 2 3 7 15 22 -7 9
7 Τροιζηνιακός 12 0 1 11 4 37 -33 1

*Ο ΑΟΠΚ Πατίστα προβιβάζεται στη Β Εθνική

7ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Άρης Πατρών 10 7 3 0 37 6 31 24
2 Άγιος Δημήτριος 10 6 2 2 27 10 17 20
3 Λύκοι Αιγιαλείας 10 4 5 1 19 9 10 17
4 Παναιτωλικός 10 3 3 4 18 17 1 12
5 Δόξα Πηγαδακίων Β 10 3 1 6 14 25 -11 10
6 Πρίγκιπες 10 0 0 10 1 49 -48 0

*Ο Άρης Πατρών προβιβάζεται στη Β Εθνική

8ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ακράτητος 10 8 1 1 27 3 24 25
2 Φωστήρας Καισ. 10 6 2 2 18 6 12 20
3 ΑΕ Λήμνου 10 6 1 3 25 10 15 19
4 ΠΑΣ Λέσβου 10 5 1 4 11 9 2 16
5 Παιανιακός 10 1 1 8 8 28 -20 4
6 Φοίνικας Καλλιθέας 10 1 0 9 6 39 -33 3

*Ο Ακράτητος προβιβάζεται στη Β Εθνική

9ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Θρίαμβος 10 9 0 1 34 7 27 27
2 ΠΑΣ Αθηνών 10 9 0 1 25 3 22 27
3 Σταυρός Καλυθίων 10 5 1 4 13 13 0 16
4 Γυναίκες Περιστερίου 10 4 1 5 11 20 -9 13
5 Κωακός Φιλίνος 10 2 0 8 10 20 -10 6
6 Colonos City 10 0 0 10 1 31 -30 0

*Ο Θρίαμβος Χαϊδαρίου και ο ΠΑΣ Αθηνών θα αγωνιστούν σε μπαράζ ανόδου στη Β Εθνική

10ος όμιλος

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Άγιος Θωμάς 10 10 0 0 44 3 41 30
2 Διαγόρας Ραχών 9 6 1 2 25 15 10 19
3 Νίκη Γαλατσίου 9 5 1 3 15 14 1 16
4 Προοδευτική 10 4 1 5 29 22 7 13
5 ΑΟ Ζωή 10 1 1 8 8 29 -21 4
6 Νέος Πανσαμιακός 10 1 0 9 4 42 -38 3

*Εκκρεμεί το Νίκη Γαλατσίου-Διαγόρας Ραχών που διεκόπη στο 80′ (σκορ 1-1). Προβιβάστηκε μαθηματικά ο Άγιος Θωμάς

11ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Candia Sport 8 7 0 1 15 4 11 21
2 Ποσειδώνας 8 5 1 2 10 5 5 16
3 Επισκοπή 8 3 2 3 11 7 4 11
4 Στίλβη Χανίων 8 1 2 5 4 12 -8 5
5 ΑΟ Χάλης 8 0 3 5 5 17 -12 3

*Η Candia Sport προβιβάζεται στη Β Εθνική


Γ Εθνική

1ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Καμπανιακός 28 17 8 3 50 19 31 59
2 Καβάλα 28 16 7 5 55 23 32 55
3 Ποσειδών Μηχανιώνας 28 16 5 7 40 29 11 53
4 Δόξα Δράμας 28 14 7 7 52 32 20 49
5 Απόλλων Παραλιμνίου 28 13 8 7 49 32 17 47
6 Πανθρακικός 28 13 8 7 44 36 8 47
7 Νέστος Χρυσούπολης 28 11 8 9 38 34 4 41
8 Άρης Αβάτου 28 13 2 13 29 35 -6 41
9 Θερμαϊκός Θέρμης 28 10 10 8 26 26 0 40
10 Πανδραμαϊκός 28 11 4 13 43 35 8 37
11 Βύρων Καβάλας 28 7 11 10 36 37 -1 32
12 Αγροτικός Αστέρας 28 7 9 12 26 41 -15 30
13 Ορφέας Ξάνθης 28 8 6 14 31 49 -18 30
14 Αλεξανδρούπολη FC 28 2 7 19 17 52 -35 13
15 Μ.Αλεξ.Ορφανίου 28 0 4 24 12 68 -56 4

2ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Κοζάνη 26 16 9 1 53 16 37 57
2 Κεραυνός Αγγελοχ. 26 12 6 8 47 25 22 42
3 Εθνικός Ν.Κεραμιδίου 26 11 9 6 35 25 10 42
4 ΑΟ Χανιώτης 26 11 8 7 40 34 6 41
5 ΓΑΣ Σβορώνου 26 10 9 7 31 29 2 39
6 Πιερικός 26 11 6 9 34 27 7 39
7 ΠΑΟΚ Κρηστώνης 26 10 7 9 26 36 -10 37
8 Καστοριά 26 9 9 8 23 23 0 36
9 ΑΕΠ Κοζάνης 26 10 5 11 40 39 1 35
10 ΠΟ Ελασσόνας 26 5 14 7 19 23 -4 29
11 Εδεσσαϊκός 26 7 7 12 25 35 -10 28
12 Μακεδονικός Φούφα 26 7 6 13 22 36 -14 27
13 Ολυμπιακός Βόλου 26 6 7 13 16 26 -10 25
14 Δωτιέας Αγιάς 26 5 2 19 14 51 -37 17

3ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Τηλυκράτης 26 18 5 3 58 15 43 59
2 ΑΟ Υπάτου 26 18 4 4 44 9 35 58
3 Πανελευσινιακός 26 17 6 3 60 17 43 57
4 ΠΟ Φήκης 26 14 4 8 40 24 16 46
5 Βύζας Μεγάρων 26 11 9 6 44 23 21 42
6 Τρίκαλα 26 12 4 10 36 32 4 40
7 Αστέρας Πετριτή 26 11 5 10 26 34 -8 38
8 ΑΕ Λευκίμμης 26 10 6 10 30 34 -4 36
9 Ζάκυνθος 26 10 6 10 33 34 -1 36
10 Παναγρινιακός 26 7 7 12 39 42 -3 28
11 Απόλλων Πάργας 26 5 8 13 29 35 -6 23
12 Διγενής Νεοχωρίου 26 5 7 14 15 35 -20 22
13 ΑΟ Χαλκίς 26 3 5 18 15 74 -59 14
14 Ναυπακτιακός 26 3 0 23 9 70 -61 9

4ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αιολικός 26 20 1 5 50 17 33 61
2 Ρόδος 26 19 1 6 50 19 31 58
3 Πανιώνιος 26 15 9 2 46 12 34 54
4 ΑΕ Μυκόνου 26 13 9 4 31 16 15 48
5 Παναργειακός 26 11 7 8 38 21 17 40
6 Ιάλυσος Ρόδου 26 11 7 8 36 26 10 40
7 Φοίνικας Ν.Επιδαύρου 26 11 5 10 41 37 4 38
8 ΑΕ Ερμιονίδας 26 11 4 11 39 39 0 37
9 ΑΟ Πυλίου 26 10 6 10 35 29 6 36
10 Αίας Γαστούνης 26 9 3 14 33 45 -12 30
11 Πανηλειακός 26 7 5 14 20 50 -30 26
12 ΑΟ Διαβολιτσίου 26 3 8 15 17 45 -28 17
13 Πανγυθεατικός 26 2 6 18 18 58 -40 12
14 ΑΠΣ Πάτραι 26 3 3 20 17 57 -40 12

5ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Γιούχτας 26 13 11 2 38 18 20 50
2 ΓΣ Μαρκό 26 12 10 4 31 11 20 46
3 Θύελλα Ραφήνας 26 13 3 10 39 27 12 42
4 Φωστήρας 26 10 10 6 38 20 18 40
5 Εθνικός 26 9 13 4 25 14 11 40
6 ΑΟ Αγίας Παρασκευής 26 8 13 5 29 22 7 37
7 Αλμυρός Γαζίου 26 10 7 9 40 30 10 37
8 ΑΟ Αγίου Νικολάου 26 9 10 7 34 26 8 37
9 Άρης Πετρούπολης 26 9 10 7 32 24 8 37
10 ΑΠΟ Κερατσίνι 26 8 12 6 31 20 11 36
11 ΑΕ Μοσχάτου 26 10 3 13 30 42 -12 33
12 ΑΟ Πόρου 26 9 8 9 29 32 -3 29
13 ΑΟ Τυμπακίου 26 4 5 17 24 50 -26 17
14 Άγιος Ιερόθεος 26 0 3 23 11 95 -84 3

*Ο Πόρος έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς


Α ΕΠΣ Ημαθίας (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Μ.Αλεξ.Αγ.Μαρίνας 18 16 1 1 67 8 59 49
2 Μ.Αλεξ.Τρικάλων 18 15 3 0 62 11 51 48
3 Μακροχώρι 18 9 4 5 46 25 21 31
4 ΑΕ Αλεξάνδρειας 18 9 4 5 39 25 14 31
5 Φίλιππος Μελίκης 18 9 1 8 37 33 4 28
6 ΓΑΣ Κοπανού 18 8 1 9 27 39 -12 25
7 ΝΠΣ Βέροια 18 5 2 11 24 40 -16 17
8 Απόλλων Αγ.Γεωργίου 18 4 2 12 30 41 -11 14
9 ΦΑΣ Νάουσα 18 3 2 13 23 57 -34 11
10 Λευκάδια 18 2 0 16 16 92 -76 6

Play off (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Μ.Αλεξ.Αγ.Μαρίνας 24 20 3 1 79 10 69 63
2 Μ.Αλεξ.Τρικάλων 24 19 5 0 69 11 58 62
3 Μακροχώρι 24 10 4 10 50 40 10 34
4 ΑΕ Αλεξάνδρειας 24 10 4 10 45 36 9 34

*Ο Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας θα αγωνιστεί στα μπαράζ ανόδου στη Γ Εθνική

Play out (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Φίλιππος Μελίκης 23 11 2 10 54 46 8 35
2 ΓΑΣ Κοπανού 23 10 1 12 40 49 -9 31
3 ΝΠΣ Βέροια 23 8 3 12 39 49 -10 27
4 ΦΑΣ Νάουσα 23 8 2 13 45 62 -17 26
5 Απόλλων Αγ.Γεωργίου 23 5 4 14 39 55 -16 19
6 Λευκάδια 23 2 0 21 17 119 -102 6

*Τα Λευκάδια υποβιβάζονται στη Β Ερασιτεχνική


Β ΕΠΣ Ημαθίας (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕ Καβασίλων 24 19 3 2 75 21 54 60
2 Κεραυνός Επισκοπής 24 17 4 3 66 20 46 55
3 Άτλας Ζερβοχωρίου 24 15 6 3 60 21 39 51
4 Κίτρινη Θύελλα Πατρίδας 24 14 7 3 59 23 36 49
5 Ολυμπιακός Νάουσας 24 12 5 7 53 46 7 41
6 Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας 24 8 7 9 35 33 2 31
7 ΑΕ Καψόχωρας 24 8 5 11 34 41 -7 29
8 ΜΑΣ Βεργίνα 24 8 4 12 33 41 -8 28
9 Αχιλλέας Νάουσας 24 6 5 13 32 47 -15 23
10 Εθνικός Ράχης 24 7 2 15 30 71 -41 23
11 Άχθος Αρούρης 24 5 4 15 30 78 -48 19
12 ΑΕΠ Βέροιας 24 5 3 16 28 56 -28 18
13 Απόλλων Λυκογιάννης 24 3 3 18 14 51 -37 12

Play Off (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕ Καβασίλων 29 22 3 4 89 26 63 69
2 Κεραυνός Επισκοπής 29 19 7 3 73 23 50 64
3 Άτλας Ζερβοχωρίου 29 16 10 3 67 26 41 58
4 Κίτρινη Θύελλα Πατρίδας 29 15 9 5 66 37 29 54
5 Ολυμπιακός Νάουσας 29 13 6 10 59 57 2 45
6 Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας 29 9 9 11 44 45 -1 36

*ΑΕ Καβασίλων, Κεραυνός Επισκοπής και Άτλας Ζερβοχωρίου προβιβάζονται στην Α Ερασιτεχνική. Η Κίτρινη Θύελλα Πατρίδας θα προβιβαστεί αν κερδίσει ο Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας κερδίσει το εισιτήριο ανόδου για τη Γ Εθνική

Play out (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΜΑΣ Βεργίνα 30 11 7 12 47 49 -2 40
2 Αχιλλέας Νάουσας 30 11 6 13 45 50 -5 39
3 ΑΕ Καψόχωρας 30 10 8 12 47 47 0 38
4 Εθνικός Ράχης 30 9 3 18 36 84 -48 30
5 Άχθος Αρούρης 30 8 5 17 41 88 -47 29
6 ΑΕΠ Βέροιας 30 6 3 21 33 67 -34 21
7 Απόλλων Λυκογιάννης 30 3 4 23 19 66 -47 13

*Ο Απόλλων Λυκογιάννης υποβιβάστηκε στη Γ Ερασιτεχνική


Γ ΕΠΣ Ημαθίας

1ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ατρόμητος Διαβατού 10 8 1 1 37 10 27 25
2 Θύελλα Σταυρού 10 6 2 2 24 11 13 20
3 Άρης Παλαιοχωρίου 10 5 3 2 23 18 5 18
4 Ολυμπιακός Λουτρού 10 4 1 5 18 21 -3 13
5 ΑΕΚ Καμποχωρίου 10 2 1 7 17 32 -15 7
6 Ν.Γενεά Νικομήδειας 10 0 2 8 9 36 -27 -3

*Η Νέα Γενεά Νικομήδειας έχει έναν μηδενισμό και -5 βαθμούς

2ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ακαδημία Βέροιας 10 8 1 1 50 17 33 25
2 ΑΟ Συκιάς 10 8 0 2 39 21 18 24
3 Δόξα Ασωμάτων 10 6 0 4 44 27 17 18
4 ΑΠΣ Ριζωμάτων 10 2 3 5 18 31 -13 9
5 Ερμής Τριλόφου 10 2 1 7 21 40 -19 7
6 Παλασίδειος Ακαδημία 10 0 3 7 12 48 -36 3

Μπάσκετ

Basket League (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Ολυμπιακός 22 22 0 2029 1567 462 44
2 Παναθηναϊκός 22 16 6 1862 1571 291 38
3 Περιστέρι 22 14 8 1852 1731 121 36
4 ΠΑΟΚ 22 13 9 1764 1701 63 35
5 Προμηθέας Πάτρας 22 12 10 1687 1708 -21 34
6 ΑΕΚ 22 12 10 1668 1686 -18 34
7 Κολοσσός Ρόδου 22 11 11 1718 1735 -17 33
8 Άρης 22 11 11 1735 1679 56 33
9 Λαύριο 22 7 15 1677 1817 -140 29
10 Καρδίτσα 22 5 17 1584 1800 -216 27
11 Απόλλων Πάτρας 22 5 17 1530 1745 -215 27
12 Ιωνικός Νίκαιας 22 4 18 1623 1989 -366 26

*1-8 Play off, 12 υποβιβασμός


Elite League (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Ψυχικό 30 21 9 2452 2255 197 51
2 Μαρούσι 30 20 10 2341 2169 172 50
3 Ηρακλής 30 20 10 2437 2267 170 50
4 ΑΟ Τρίτων 30 20 10 2302 2124 178 50
5 Ελευθερούπολη 30 19 11 2548 2388 160 49
6 Πανερυθραϊκός 30 18 12 2390 2284 106 48
7 Κόροιβος Αμαλ. 30 17 13 2302 2260 42 47
8 Ερμής Σχηματαρίου 30 16 14 2361 2282 79 46
9 Παπάγος 30 16 14 2481 2504 -23 46
10 Μεγαρίδα 30 16 14 2339 2358 -19 46
11 Χαρίλαος Τρικούπης 30 14 16 2271 2387 -116 44
12 Αμύντας 30 13 17 2259 2253 6 43
13 Αγρίνιο 30 10 20 2226 2428 -202 40
14 Αίας Ευόσμου 30 9 21 2205 2269 -64 39
15 ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 30 8 22 2291 2475 -184 38
16 Καβάλα 30 3 27 2251 2553 -302 33

*1-8 Play off, 11-14 Play out, 15-16 υποβιβασμός


Β Εθνική

1ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Μίλωνας 22 22 0 1879 1427 452 44
2 ΑΟ Μυκόνου 22 20 2 1827 1508 319 42
3 ΑΠΑΣ Νάξου 22 13 9 1727 1684 43 35
4 Αίολος Αγυιάς 22 11 11 1565 1551 14 33
5 Εθνικός 22 11 11 1550 1609 -59 33
6 Παγκράτι 22 10 12 1604 1671 -67 32
7 Ένωση Ιλίου 22 9 13 1547 1598 -51 31
8 Ληξούρι 22 9 13 1557 1680 -123 31
9 Ηλυσιακός 22 8 14 1475 1575 -100 30
10 ΕΦΑΟ Ζωγράφου 22 7 15 1592 1731 -139 29
11 Δάφνη Δαφνίου 22 7 15 1477 1635 -158 29
12 Αχαγιά ‘82 22 5 17 1441 1572 -131 27

*1-4 Play off, 7-10 Play out, 11-12 υποβιβασμός

2ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Πανιώνιος 22 21 1 1975 1384 591 43
2 Πανελευσινιακός 22 16 6 1747 1611 136 38
3 Πρωτέας Βούλας 22 16 6 1627 1471 156 38
4 Παλαιό Φάληρο 22 14 8 1742 1617 125 36
5 Αιγάλεω 22 13 9 1708 1642 66 35
6 Έσπερος Καλλιθ. 22 12 10 1733 1710 23 34
7 Νέα Κηφισιά 22 10 12 1602 1592 10 32
8 ΟΦΗ 22 10 12 1570 1675 -105 32
9 Δούκας 22 8 14 1546 1589 -43 30
10 Διαγόρας Ρόδου 22 6 16 1545 1664 -119 28
11 Πεύκη 22 6 16 1632 1750 -118 28
12 ΑΟΚ Χανιά 22 0 22 1267 1989 -722 21

*1-4 Play off, 7-10 Play out, 11-12 υποβιβασμός

3ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Βίκος Ιωαννίνων 18 15 3 1548 1138 410 33
2 Έσπερος Λαμίας 18 15 3 1609 1371 238 33
3 Τρίκαλα Basket 18 14 4 1451 1216 235 32
4 Δόξα Λευκάδας 18 13 5 1408 1187 221 31
5 Φίλιππος Βέροιας 18 11 7 1369 1303 66 29
6 Νίκη Βόλου 18 10 8 1312 1374 -62 28
7 Πρωτέας Γρεβενών 18 4 14 1298 1435 -137 22
8 Αναγέννηση Καρδ. 18 4 14 1224 1497 -273 22
9 Ναύαρχος Βότσης 18 4 14 1139 1465 -326 22
10 Ολυμπιακός Βόλου 18 0 18 1166 1538 -372 18
11 ΑΓΣ Ιωαννίνων ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ

*1-4 Play off, 7-10 Play out, 11 υποβιβασμός

4ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Μακεδονικός 20 16 4 1459 1299 160 36
2 Γέφυρα 20 15 5 1442 1222 220 35
3 Πανσερραϊκός 20 14 6 1324 1174 150 34
4 Μαχητές Πεύκων 20 13 7 1403 1215 188 33
5 Λεύκιππος Ξάνθης 20 12 8 1306 1247 59 32
6 Ερμής Λαγκαδά 20 11 9 1359 1357 2 31
7 ΔΕΚΑ 20 11 9 1337 1340 -3 31
8 ΧΑΝΘ 20 10 10 1354 1279 75 30
9 Σταυρούπολη 20 5 15 1394 1502 -108 25
10 ΠΣ Ευκαρπίας 20 3 17 1425 1602 -177 23
11 Πολύγυρος 20 0 20 1068 1634 -566 20

*1-4 Play off, 7-10 Play out, 11 υποβιβασμός


Γ Εθνική

1ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 ΚΑΠ 22 18 4 1681 1424 257 40
2 Νήαρ Ηστ 22 17 5 1637 139 1498 39
3 ΚΑΟ Κορίνθου 22 16 6 1659 1558 101 38
4 Παναχαϊκή 22 15 7 1577 1460 117 37
5 Δίων ο Κυπαρισσεύς 22 15 7 1627 1534 93 37
6 Γλαύκος 22 12 10 1525 1379 146 34
7 Καλαμάτα 22 11 11 1466 1440 26 33
8 Καλαμάτα 1980 22 10 12 1384 1554 -170 32
9 Προμηθέας 2014 22 9 13 1511 1526 -15 31
10 ΑΟ Ερμιονίδας 22 4 18 1447 1660 -213 26
11 ΑΟ Αχαΐας 22 3 19 1424 1667 -243 25
12 Πήγασος Θυρέας 22 2 20 1290 1632 -342 24

*1-4 Play off, 5-12 Play out

2ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Αναγέννηση Αρκαλοχ. 22 18 4 1680 1541 139 40
2 ΑΣ Πέρα 22 15 7 1719 1586 133 37
3 Ηλιούπολη 22 14 8 1566 1524 42 36
4 Πορφύρας 22 12 10 1571 1517 54 34
5 Πανναξιακός 22 12 10 1659 1575 84 34
6 Κρόνος Αγ.Δημητρίου 22 12 10 1647 1537 110 34
7 Πεντέλη 22 11 11 1548 1526 22 33
8 Άρης Νίκαιας 22 11 11 1594 1625 -31 33
9 ΚΑΟ Μελισσίων 22 9 13 1588 1690 -102 31
10 ΑΟΚ Χαλάνδρι 22 7 15 1441 1599 -158 29
11 Κορωπί 22 6 16 1590 1704 -114 28
12 Εργοτέλης 22 5 17 1376 1555 -179 26

*1-4 Play off, 5-12 Play out

3ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Δάφνη 22 20 2 1897 1556 341 42
2 Ίκαρος Καλλιθέας 22 16 6 1577 1432 145 38
3 Ελευθερία Μοσχ. 22 16 6 1795 1623 172 38
4 Αργοναύτης Τριγλίας 22 16 6 1703 1497 206 38
5 Πικέρμι 22 13 9 1797 1692 105 35
6 Νίκη Αμαρουσίου 22 12 10 1664 1446 218 34
7 Αιολικός 22 10 12 1426 1570 -144 32
8 ΦΟ Βροντάδου 22 9 13 1602 1723 -121 31
9 Νέο Ψυχικό 22 7 15 1534 1624 -90 29
10 Φοίνικας Πειραιά 22 7 15 1550 1762 -212 29
11 Άτταλος Καλύμνου 22 5 17 1597 1662 -65 27
12 Μανδραϊκός 22 1 21 1229 1764 -535 21

*1-4 Play off, 5-12 Play out

4ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Αλμυρός 22 18 4 1769 1532 237 40
2 ΑΟ Τρίκαλα 22 18 4 1668 1438 230 40
3 Σοφάδες 22 17 5 1711 1415 296 39
4 Τιτάνες Παλαμά 22 17 5 1638 1455 183 39
5 ΣΚ Ιωάννινα 22 16 6 1643 1456 187 38
6 Ανόρθωση Βόλου 22 10 12 1636 1608 28 32
7 Παραμυθιά 22 10 12 1383 1382 1 32
8 Αμπελώνας 1986 22 9 13 1433 1543 -110 31
9 Άμφισσα 22 8 14 1502 1557 -55 30
10 ΓΣ Αγριάς 22 6 16 1362 1584 -222 28
11 Αχέρων Καναλακίου 22 2 20 1206 1650 -444 24
12 Νίκαια 2012 ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ

*1-4 Play off, 5-11 Play out

5ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Αρετσού 20 17 3 1502 1315 187 37
2 ΚούΠα Κιλκίς 20 13 7 1472 1352 120 33
3 Όλυμπος Ελ.Κορδ. 20 13 7 1469 1375 94 33
4 Ιωνικός Ιωνίας 20 13 7 1351 1233 118 33
5 ΜΕΝΤ 20 12 8 1485 1348 137 32
6 Καστοριά 20 11 9 1369 1350 19 31
7 Πιερικός Αρχέλαος 20 8 12 1402 1352 50 28
8 ΓΑΣ Μελίκη 20 7 13 1503 1659 -156 27
9 Εθνικός Κοζάνης 20 6 14 1366 1497 -131 26
10 Άθλος Αλεξάνδρειας 20 6 14 1315 1468 -153 26
11 ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας 20 4 16 1216 1501 -285 24

*1-4 Play off, 5-11 Play out

6ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 ΚΑΟ Δράμας 20 18 2 1426 1185 241 38
2 ΓΑΣ Κομοτηνή 20 16 4 1449 1231 218 36
3 Ρούπελ Σιδηροκάστρου 20 13 7 1444 1330 114 33
4 Βασιλικά Θεσ/νίκης 20 12 8 1372 1309 63 32
5 Ανατόλια 20 12 8 1489 1379 110 32
6 Γαλάτιστα 20 12 8 1502 1470 32 32
7 ΚΑΟΧ 20 9 11 1325 1405 -80 29
8 Ασπίς Ξάνθης 20 7 13 1330 1367 -37 27
9 Απόλλων Καλαμαριάς 20 6 14 1297 1411 -114 26
10 Ελπίς Αμπελοκήπων 20 5 15 1360 1483 -123 25
11 Αρίων Ξάνθης 20 0 20 1205 1629 -424 20
12 Διγενής Λακκώματος ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ

*1-4 Play off, 5-11 Play out


ΕΚΑΣΚΕΜ

1ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Ζαφειράκης 18 16 2 1445 1095 350 34
2 Βατανιακός 18 15 3 1294 1140 154 33
3 Αετοί Βέροιας 18 14 4 1263 1029 234 32
4 Αιγινιακός 18 11 7 1242 1110 132 29
5 ΑΟΚ Βέροιας 18 11 7 1013 955 58 29
6 ΑΓΕ Πιερίας 18 8 10 1189 1175 14 26
7 ΓΑΣ Βαφύρας 18 6 12 1100 1255 -155 24
8 ΓΑΣ Αλεξάνδρεια 18 5 13 984 1152 -168 23
9 ΑΚΕ Πιερίας 18 3 15 1023 1257 -234 21
10 ΓΑΣΠ Πάνθηρες 18 1 17 939 1324 -385 19

2ος όμιλος (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Εργόναθλος 16 12 4 942 881 61 28
2 Εδεσσαϊκός 16 12 4 1160 908 252 28
3 Μ.Αλεξ.Γιαννιτσών 16 11 5 1073 891 182 27
4 Ίκαροι Γιαννιτσών 16 11 5 1187 1045 142 27
5 Αετός Κιλκίς 16 11 5 1056 967 89 27
6 ΦΟ Αριδαίας 16 7 9 981 954 27 23
7 ΑΟΚ Γουμένισσας 16 5 11 897 1049 -152 21
8 ΠΑΟΚ Αλμωπίας 16 2 14 853 1123 -270 18
9 Ατρόμητοι Ν.Σάντας 16 1 15 858 1189 -331 17

Β Φάση (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Ζαφειράκης 14 10 4 1040 1015 25 24
2 Βατανιακός 14 10 4 1003 938 65 24
3 Αετοί Βέροιας 14 10 4 972 856 116 24
4 Αιγινιακός 14 7 7 934 917 17 21
5 Εδεσσαϊκός 14 6 8 929 927 2 20
6 Μ.Αλεξ.Γιαννιτσών 14 5 9 914 948 -34 19
7 Ίκαροι Γιαννιτσών 14 5 9 970 1013 -43 19
8 Εργόναθλος 14 3 11 785 933 -148 17

Χάντμπολ

Handball Premier (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Ι Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 AEK 22 20 1 1 702 497 205 41
2 Ολυμπιακός 22 20 0 2 657 517 140 40
3 ΠΑΟΚ 22 16 1 5 624 556 68 33
4 Διομήδης Άργους 22 14 0 8 636 615 21 28
5 Αερωπός Έδεσσας 22 10 1 11 608 602 6 21
6 Δράμα ‘86 22 9 3 10 625 642 -17 21
7 ΑΣΕ Δούκα 22 8 2 12 653 665 -12 18
8 ΑΕΣΧ Πυλαίας 22 7 2 13 575 600 -25 16
9 Ιωνικός ΝΦ 22 6 4 12 604 651 -47 16
10 Ζαφειράκης 22 7 2 13 559 596 -37 16
11 Βριλήσσια 22 5 2 15 592 678 -86 12
12 ΧΑΝΘ 22 1 0 21 508 724 -216 2

*1-4 Play off, 11-12 Play out

Α1 Γυναικών (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Ι Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 ΟΦΝ Ιωνίας 18 17 0 1 528 296 232 34
2 ΠΑΟΚ 18 16 0 2 584 336 248 32
3 ΑΕΣΧ Πυλαίας 18 14 0 4 490 369 121 28
4 Αναγέννηση Άρτας 18 11 0 7 435 386 49 22
5 ΑΕΠ Πανόραμα 18 9 0 9 506 511 -5 18
6 ΑΕΚ 18 9 0 9 424 429 -5 18
7 ΓΑΣ Καματερού 18 8 0 10 391 433 -42 16
8 ΑΟΑΔ Κορυδαλλού 18 3 0 15 364 546 -182 6
9 Ορφέας Σουρωτής 18 3 0 15 324 560 -236 6
10 Φίλιππος Βέροιας ΑΠΟΒΟΛΗ

*1-4 Play off, 9-10 Play out

 

Βόλεϊ

Volley League (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Η ΣΕΤ Β
1 Ολυμπιακός 18 16 2 50-16 46
2 ΠΑΟΚ 18 15 3 48-12 45
3 Παναθηναϊκός 18 14 4 46-24 40
4 Μίλωνας 18 12 6 39-24 37
5 Φοίνικας Σύρου 18 9 9 36-28 30
6 Κηφισιά 18 8 10 34-36 25
7 Πήγασος Πολίχνης 18 8 10 26-41 20
8 Άθλος Ορεστιάδας 18 4 14 22-47 14
9 ΟΦΗ 18 3 15 15-45 9
10 Αριστοτέλης Σκύδρας 18 1 17 10-53 4

Play out (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Η ΣΕΤ Β
1 Πήγασος Πολίχνης 23 12 11 38-48 31
2 Άθλος Ορεστιάδας 23 7 16 32-53 23
3 ΟΦΗ 23 6 17 25-52 18
4 Αριστοτέλης Σκύδρας 23 1 22 13-68 5

*ΟΦΗ και Αριστοτέλης Σκύδρας υποβιβάστηκαν

error: Protected