Κατηγορίες

Βαθμολογίες

Δείτε τις βαθμολογίες των εθνικών κατηγοριών αλλά και των ερασιτεχνικών της Ημαθίας σε ποδόσφαιρο, μπάσκετ, χάντμπολ και βόλεϊ.

Ποδόσφαιρο (Άνδρες)

Super League 1 (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΠΑΟΚ 26 19 3 4 66 21 45 60
2 ΑΕΚ 26 17 8 1 60 25 35 59
3 Ολυμπιακός 26 18 3 5 58 24 34 57
4 Παναθηναϊκός 26 17 5 4 62 21 41 56
5 Άρης 26 12 6 8 39 29 10 42
6 Λαμία 26 9 7 10 35 44 -9 34
7 Αστέρας Τρίπολης 26 9 4 13 36 46 -10 31
8 Ατρόμητος 26 6 10 10 29 44 -15 28
9 Πανσερραϊκός 26 6 9 11 28 45 -17 27
10 ΟΦΗ 25 5 10 10 26 44 -18 25
11 Κηφισιά 26 4 9 13 31 56 -25 21
12 Παναιτωλικός 26 4 8 14 26 46 -20 20
13 ΝΠΣ Βόλος 26 4 7 15 24 52 -28 19
14 ΠΑΣ Γιάννινα 26 3 9 14 25 48 -23 18

Play Off

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕΚ 31 20 9 2 70 29 41 69
2 Παναθηναϊκός 31 21 5 5 74 27 47 68
3 ΠΑΟΚ 30 21 4 5 74 27 47 67
4 Ολυμπιακός 30 20 3 7 67 29 38 63
5 Άρης 31 14 6 11 43 37 6 48
6 Λαμία 31 9 7 15 39 62 -23 34

Play Out

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αστέρας Τρίπολης 30 10 4 16 38 52 -14 34
2 Ατρόμητος 30 7 13 10 35 49 -14 34
3 Πανσερραϊκός 30 7 11 12 33 51 -18 32
4 ΟΦΗ 30 6 13 11 32 46 -14 31
5 ΝΠΣ Βόλος 30 7 8 15 33 55 -22 29
6 Παναιτωλικός 30 6 9 15 31 48 -17 27
7 Κηφισιά 30 5 10 15 34 62 -28 25
8 ΠΑΣ Γιάννινα 30 3 10 17 28 57 -29 19

 

Super League 2 (1ος όμιλος-ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Λεβαδειακός 22 17 4 1 36 9 27 55
2 ΑΕΛ 22 14 7 1 32 12 20 49
3 Νίκη Βόλου 22 10 2 10 33 24 9 32
4 ΑΕΚ Β 22 8 8 6 23 17 6 32
5 Μακεδονικός 22 7 10 5 24 23 1 31
6 ΠΑΟΚ Β 22 9 3 10 31 27 4 30
7 Αναγέννηση Καρδ 22 8 5 9 22 24 -2 29
8 Ηρακλής 22 7 8 7 25 20 5 29
9 Κοζάνη 22 6 6 10 10 17 -7 24
10 Καμπανιακός 22 7 2 13 18 32 -14 23
11 Αιολικός 22 4 7 11 20 36 -16 19
12 Απόλλων Πόντου 22 3 2 17 12 45 -33 11

Play Off

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Λεβαδειακός 4 3 1 0 9 3 6 38
2 ΑΕΛ 4 0 3 1 8 9 -1 28
3 Μακεδονικός 4 1 2 1 8 9 -1 21
4 Νίκη Βόλου 4 1 2 1 3 4 -1 21
5 ΑΕΚ Β 4 0 2 2 6 9 -3 18

Play Out

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ηρακλής 5 2 3 0 5 3 2 24
2 ΠΑΟΚ Β 5 3 0 2 11 9 2 24
3 Καμπανιακός 5 2 1 2 7 6 1 19
4 Αναγέννηση Καρδ 5 1 1 3 1 4 -3 19
5 Κοζάνη 5 1 3 1 6 7 -1 18
6 Αιολικός 5 1 2 2 3 4 -1 15

Super League 2 (2ος όμιλος-ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Athens Kallithea 22 14 5 3 31 14 17 47
2 ΠΑΕ Χανιά 22 13 5 4 39 14 25 44
3 Ιωνικός 22 10 6 6 34 23 11 36
4 Καλαμάτα 22 10 6 6 27 15 12 36
5 ΠΑΕ Ηλιούπολη 22 11 2 9 20 23 -3 35
6 Διαγόρας Ρόδου 22 8 3 11 21 30 -9 27
7 Αιγάλεω 22 7 4 11 15 25 -10 25
8 Ολυμπιακός Β 22 8 9 5 31 21 10 23
9 Γιούχτας 22 5 7 10 20 28 -8 22
10 Παναθηναϊκός Β 22 6 3 13 19 36 -17 21
11 Παναχαϊκή 22 4 9 9 24 32 -8 21
12 Τηλυκράτης 22 5 3 14 17 37 -20 18

*Ο Ολυμπιακός Β ξεκίνησε με -10 βαθμούς

Play Off

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Athens Kallithea 4 2 1 1 7 3 4 31
2 ΠΑΕ Χανιά 4 2 0 2 10 10 0 28
3 ΠΑΕ Ηλιούπολη 4 2 1 1 7 8 -1 25
4 Ιωνικός 4 1 3 0 8 4 4 24
5 Καλαμάτα 4 0 1 3 0 7 -7 19

Play Out

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Διαγόρας Ρόδου 5 3 2 0 6 3 3 25
2 Αιγάλεω 5 2 2 1 6 3 3 21
3 Παναχαϊκή 5 2 1 2 5 8 -3 18
4 Παναθηναϊκός Β 5 2 1 2 4 3 1 18
5 Γιούχτας 5 2 0 3 4 8 -4 17
6 Ολυμπιακός Β 5 1 0 4 8 8 0 15

 

Γ Εθνική (1ος όμιλος)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Καβάλα 31 29 1 1 82 11 71 88
2 Νέστος Χρυσούπολης 31 23 5 3 67 18 49 74
3 Πανθρακικός 31 20 8 3 55 17 38 67
4 ΑΟ Χανιώτης 31 15 8 8 43 29 14 53
5 Άρης Αβάτου 31 14 9 8 45 30 15 51
6 Ορέστης Ορεστιάδας 31 14 8 9 45 41 4 50
7 ΠΑΟΚ Κρηστώνης 31 15 5 11 38 35 3 50
8 Θερμαϊκός Θέρμης 31 14 7 10 37 32 5 49
9 Απόλλων Παραλιμνίου 31 13 9 9 45 30 15 48
10 Ποσειδών Μηχανιώνας 31 14 4 13 46 28 18 46
11 Νίκη Ευκαρπίας 31 11 10 10 44 35 9 43
12 Δόξα Δράμας 31 9 8 14 45 39 6 35
13 ΝΠΣ Βέροια 31 7 8 16 26 52 -26 29
14 Άρης Πετεινού 31 6 5 20 24 57 -33 23
15 Αετός Βαρβάρας 31 6 4 21 24 78 -54 22
16 Αναγέννηση Επανομής 31 3 10 18 18 57 -39 19
17 Μ.Αλεξ.Αγ.Μαρίνας 31 2 8 21 16 55 -39 14
18 Κεραυνός Αγγελοχ. 31 4 3 24 17 73 -56 0

*O Πανθρακικός τιμωρήθηκε με -1 βαθμό

Γ Εθνική (2ος όμιλος)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Εθνικός Ν.Κεραμιδίου 31 22 5 4 51 15 36 71
2 ΑΟ Νέας Αρτάκης 31 21 6 4 55 16 39 69
3 ΓΑΣ Σβορώνου 31 18 9 4 52 22 30 63
4 Πιερικός 31 16 7 8 46 20 26 55
5 Ζάκυνθος 31 15 9 7 42 25 17 54
6 Αστέρας Σταυρού 31 15 7 9 38 29 9 52
7 ΑΕ Κιλελέρ 31 13 8 10 33 20 13 47
8 Εορδαϊκός 31 12 10 9 35 26 9 46
9 Τρίκαλα 31 12 10 9 44 36 8 46
10 Θεσπρωτός 31 14 4 13 46 41 5 46
11 Αναγέννηση Άρτας 31 13 6 12 30 32 -2 45
12 Αστέρας Πετριτή 31 13 5 13 32 35 -3 44
13 Θύελλα Κατσικάς 31 11 9 11 42 30 12 42
14 Καστοριά 31 9 6 16 34 44 -10 33
15 Βατανιακός 31 7 7 17 33 57 -24 28
16 ΑΕ Λευκίμμης 31 7 6 18 31 48 -17 27
17 ΠΟ Φήκης 30 2 1 27 12 81 -69 -8
18 Μαγνησιακός 30 0 1 29 1 80 -79 -14

Γ Εθνική (3ος όμιλος)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Παναργειακός 31 20 7 4 42 12 30 67
2 ΠΑΣ Κόρινθος 31 20 6 5 54 24 30 66
3 Θύελλα Ραφήνας 31 18 6 7 47 26 21 60
4 Αστέρας Βάρης 31 17 8 6 52 19 33 59
5 Ελλάς Σύρου 31 18 3 10 57 27 30 57
6 Ρόδος 31 14 10 7 49 24 25 52
7 ΓΣ Μαρκό 31 14 8 9 40 33 7 50
8 Παναιγιάλειος 31 15 3 13 48 38 10 48
9 Ιάλυσος Ρόδου 31 14 6 11 36 32 4 48
10 ΑΕΡ Αφάντου 31 12 10 9 37 33 4 46
11 ΑΕ Μυκόνου 31 13 6 12 46 34 12 45
12 ΠΑΟ Βάρδας 31 12 4 15 30 43 -13 40
13 ΑΟ Πυλίου 31 10 5 16 32 42 -10 35
14 Πανελευσινιακός 31 11 1 19 30 56 -26 34
15 Βύζας Μεγάρων 31 8 8 15 28 54 -26 32
16 Εράνη Φιλιατρών 31 4 10 17 26 49 -23 19
17 ΑΕ Ερμιονίδας 31 4 6 21 21 55 -34 18
18 ΑΕ Μεσολογγίου 31 0 3 28 15 89 -74 3

*Η Εράνη Φιλιατρών έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς

Γ Εθνική (4ος όμιλος)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Πανιώνιος 31 24 5 2 72 20 52 77
2 Εθνικός 31 19 10 2 56 17 39 67
3 Άρης Πετρούπολης 31 17 6 8 42 32 10 57
4 Αλμυρός Γαζίου 31 15 11 5 55 26 29 56
5 Ηλυσιακός 31 15 9 7 38 24 14 54
6 ΑΟ Υπάτου 31 12 8 11 39 30 9 44
7 Ατσαλένιος 31 12 8 11 37 31 6 44
8 ΑΟ Χαϊδαρίου 31 11 9 11 32 28 4 42
9 Προοδευτική 31 12 6 13 43 35 8 42
10 Ελλοπιακός 31 11 8 12 39 40 -1 41
11 ΑΟ Αγίου Νικολάου 31 11 10 10 47 37 10 40
12 Απόλλων Σμύρνης 31 9 12 10 34 33 1 39
13 ΑΟ Επισκοπής 31 9 10 12 39 47 -8 37
14 Ερμής Ζωνιανών 31 9 9 13 35 50 -15 36
15 Φωστήρας 31 6 13 12 31 33 -2 28
16 Περαμαϊκός 31 8 3 20 28 52 -24 27
17 ΑΟ Αγίας Παρασκευής 31 4 5 22 21 77 -56 14
18 Ατρόμητος Πειραιά 32 3 2 27 16 92 -76 11

*Ο ΑΟ Αγίου Νικολάου έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς.
*Ο Φωστήρας έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς.
*Η Αγία Παρασκευή έχει -3 βαθμούς.

 

Α ΕΠΣ Ημαθίας (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕ Αλεξάνδρειας 20 19 1 0 86 3 83 58
2 ΦΑΣ Νάουσα 20 16 1 3 54 14 40 49
3 Κεραυνός Επισκοπής 20 11 2 7 43 46 -3 35
4 Μακροχώρι 20 7 8 5 36 28 8 29
5 Απόλλων Αγ.Γεωργίου 20 7 4 9 25 37 -12 25
6 ΓΑΣ Κοπανού 20 6 5 9 26 35 -9 23
7 Μ.Αλεξ.Τρικάλων 20 7 2 11 18 31 -13 23
8 Κίτρινη Θύελλα Πατρίδας 20 5 5 10 31 54 -23 20
9 ΑΕ Καβασίλων 20 4 7 9 24 45 -21 19
10 Φίλιππος Μελίκης 20 4 6 10 33 41 -8 18
11 Άτλας Ζερβοχωρίου 20 2 3 15 20 62 -42 9

Play Off (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕ Αλεξάνδρειας 26 24 2 0 112 6 106 74
2 ΦΑΣ Νάουσα 26 19 3 4 70 18 52 60
3 Κεραυνός Επισκοπής 26 12 2 12 47 76 -29 38
4 Μακροχώρι 26 8 9 9 45 47 -2 33

Play Out

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Απόλλων Αγ.Γεωργίου 26 8 7 11 34 50 -16 31
2 ΓΑΣ Κοπανού 25 7 7 11 37 48 -11 28
3 ΑΕ Καβασίλων 25 7 7 11 39 54 -15 28
4 Μ.Αλεξ.Τρικάλων 25 8 4 13 25 41 -16 28
5 Φίλιππος Μελίκης 25 7 7 11 50 51 -1 28
6 Κίτρινη Θύελλα Πατρίδας 25 7 5 13 41 69 -28 26
7 Άτλας Ζερβοχωρίου 25 4 5 16 35 67 -32 17

Β ΕΠΣ Ημαθίας (1ος όμιλος-ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕ Καψόχωρας 12 10 2 0 39 12 27 32
2 Ατρόμητος Διαβατού 12 10 2 0 30 6 24 32
3 Θύελλα Σταυρού 12 5 2 5 33 22 11 17
4 ΑΟ Συκιάς 12 3 3 6 19 28 -9 12
5 Άρης Παλαιοχωρίου 12 3 2 7 11 17 -6 11
6 Άχθος Αρούρης 12 2 2 8 15 41 -26 8
7 ΜΑΣ Βεργίνα 12 2 1 9 11 32 -21 7

Β ΕΠΣ Ημαθίας (2ος όμιλος-ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ολυμπιακός Νάουσας 14 8 3 3 30 20 10 27
2 Αχιλλέας Νάουσας 14 6 7 1 29 17 12 25
3 Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας 14 6 4 4 24 15 9 22
4 Ακαδημία Βέροιας 14 5 6 3 29 16 13 21
5 Εθνικός Ράχης 14 5 4 5 22 23 -1 19
6 ΑΕΠ Βέροιας 14 4 4 6 17 22 -5 16
7 Λευκάδια 14 3 3 8 16 35 -19 12
8 Δόξα Ασωμάτων 14 3 1 10 15 34 -19 10

Play Off

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕ Καψόχωρας 20 18 2 0 67 20 47 53
2 Ατρόμητος Διαβατού 20 15 2 3 49 17 32 47
3 Θύελλα Σταυρού 20 12 2 6 56 27 29 38
4 Ολυμπιακός Νάουσας 20 7 4 9 31 39 -8 25
5 Αχιλλέας Νάουσας 20 5 8 7 25 37 -12 23
6 Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας 20 5 4 11 26 37 -11 19

*Η ΑΕ Καψόχωρας τιμωρήθηκε με -3 βαθμούς

Play Out (1ος όμιλος)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Άρης Παλαιοχωρίου 16 6 3 7 21 21 0 21
2 ΑΟ Συκιάς 16 4 5 7 27 36 -9 17
3 ΜΑΣ Βεργίνα 16 3 3 10 19 38 -19 12
4 Άχθος Αρούρης 16 2 3 11 20 54 -34 9

Play Out (2ος όμιλος)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ακαδημία Βέροιας 20 7 8 5 39 21 18 29
2 Εθνικός Ράχης 20 7 7 6 30 32 -2 28
3 ΑΕΠ Βέροιας 20 7 6 7 24 27 -3 27
4 Λευκάδια 21 6 4 11 29 47 -18 22
5 Δόξα Ασωμάτων 21 3 5 13 23 49 -26 14

Γ ΕΠΣ Ημαθίας (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΠΣ Ριζωμάτων 12 7 5 0 30 11 19 26
2 Απόλλων Λυκογιάννης 12 7 2 3 34 20 14 23
3 ΑΠΣ Μελίκης 12 7 1 4 40 21 19 22
4 Νέα Γενεά Νικομήδειας 12 7 1 4 31 16 15 17
5 ΑΟ Μαρίνας 12 4 2 6 19 29 -10 14
6 ΑΕΚ Καμποχωρίου 12 2 3 7 16 26 -10 9
7 Παλασίδειος 12 1 0 11 17 64 -47 3

*ΑΠΣ Ριζωμάτων, Απόλλων Λυκογιάννης και ΑΠΣ Μελίκης προβιβάζονται στη Β Ερασιτεχνική. Η Νέα Γενεά Νικομήδειας θα προβιβαστεί αν ο πρωταθλητής της Α Ερασιτεχνικής ανέβει στη Γ Εθνική.

*H Νέα Γενεά Νικομήδειας ξεκίνησε με -5 βαθμούς

 

Ποδόσφαιρο (Γυναίκες)

Α Εθνική

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΠΑΟΚ 21 20 1 0 67 6 61 61
2 ΟΦΗ 21 17 1 3 42 11 31 52
3 Παναθηναϊκός 22 16 2 4 66 14 52 50
4 Αστέρας Τρίπολης 22 11 7 4 46 17 29 40
5 ΑΟ ΡΕΑ 22 11 5 6 43 19 24 38
6 ΑΕΚ 22 9 8 5 27 12 15 35
7 Νέες Ατρομήτου 22 8 4 10 31 38 -7 28
8 Τρίκαλα 22 7 7 8 30 21 9 28
9 ΑΕΛ 22 7 6 9 23 37 -14 27
10 ΓΠΟ Καστοριά 22 6 6 10 27 35 -8 24
11 Βόλος 2004 22 4 4 14 19 55 -36 16
12 Ολυμπιάδα Υμηττού 22 4 3 15 20 51 -31 15
13 Σειρήνες Γρεβενών 22 3 4 15 12 53 -41 13
14 Ελπίδες Καρδίτσας 22 0 2 20 6 90 -84 2

Β Εθνική (1ος όμιλος-ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Δόξα 2016 16 14 1 1 63 9 54 43
2 Άρης 16 13 2 1 38 9 29 41
3 Λέοντες 16 9 4 3 44 12 32 31
4 Μέντεκας 16 8 1 7 23 26 -3 25
5 Νεφέλες Πιερίας 16 6 3 7 23 31 -8 21
6 ΝΠΣ Βόλος 16 5 2 9 26 31 -5 17
7 Αίαντας Πυλαίας 16 4 3 9 15 32 -17 15
8 Ροδόπη ‘87 16 3 4 9 22 32 -10 13
9 Veria Ladies 16 0 0 16 2 74 -72 -15

*Η Δόξα 2016 θα αγωνιστεί στα μπαράζ ανόδου
**Ροδόπη ’87 και Veria Ladies υποβιβάζονται

Β Εθνική (2ος όμιλος)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Φείδων Άργους 16 13 2 1 43 8 35 41
2 Ίκαρος Πετρωτού 15 11 2 2 39 8 31 35
3 Δόξα Πηγαδακίων 15 9 3 3 28 11 17 30
4 ΑΠΣ Τίγρεις 16 8 5 3 23 14 9 29
5 Φλαμίνγκο Μεσολογγίου 16 7 4 5 27 23 4 25
6 ΓΠΟ Γιάννενα 16 4 4 8 20 27 -7 16
7 Ατρόμητος Ζαρ. 16 3 2 11 11 37 -26 11
8 ΑΟΠΚ Πατίστα 16 1 4 11 10 39 -29 7
9 Άρης Πατρών 16 0 4 12 11 45 -34 4

*Ο Φείδων Άργους θα αγωνιστεί στα μπαράζ ανόδου
**ΑΟΠΚ Πατίστα και Άρης Πατρών υποβιβάζονται

Β Εθνική (3ος όμιλος-ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Λεοντικός 16 14 1 1 45 5 40 43
2 Οδυσσέας Μοσχ 16 12 3 1 53 12 41 39
3 Πόντιοι Δραπ. 16 11 1 4 34 14 20 34
4 ΑΕ Μυκόνου 16 9 3 4 28 16 12 30
5 Χαλκίδα 16 6 2 8 19 29 -10 20
6 ΠΑΣ Αθηνών 16 5 3 8 23 28 -5 18
7 Νέες Εργοτέλη 16 4 3 9 24 32 -8 15
8 ΑΟ Χανιά 16 2 2 12 11 53 -42 8
9 Άβαντες Χαλκίδας 16 0 0 16 0 48 -48 -15

*Ο Λεοντικός θα αγωνιστεί στα μπαράζ ανόδου
**ΑΟ Χανιά και Άβαντες Χαλκίδας υποβιβάζονται

Β Εθνική (4ος όμιλος-ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αγία Παρασκευή 16 16 0 0 51 4 47 48
2 Ατρόμητος 16 13 1 2 70 7 63 40
3 ΑΟ Βριλισσίων 16 10 0 6 32 19 13 30
4 Πήγασος Θριασίου 16 8 3 5 28 22 6 27
5 Τριαντών Ιαλυσού 16 7 2 7 18 19 -1 23
6 ΑΠΣ Σαπφώ 16 3 6 7 15 23 -8 15
7 Ιάσων Ιλίου 16 4 2 10 17 37 -20 14
8 Ακράτητος 16 2 2 12 8 49 -41 8
9 Άγιος Θωμάς 16 1 0 15 2 61 -59 3

*Η Αγία Παρασκευή θα αγωνιστεί στα μπαράζ ανόδου
**Ακράτητος και Άγιος Θωμάς υποβιβάζονται


Μπάσκετ (Άνδρες)

Basket League (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Παναθηναϊκός 22 21 1 1892 1523 369 43
2 Ολυμπιακός 22 20 2 1872 1496 376 42
3 Περιστέρι 22 15 7 1810 1626 184 37
4 Προμηθέας Πάτρας 22 13 9 1839 1774 65 35
5 Άρης 22 12 10 1680 1666 14 34
6 Κολοσσός Ρόδου 22 9 13 1802 1861 -59 31
7 ΑΕΚ 22 9 13 1910 1898 12 31
8 Λαύριο 22 8 14 1657 1852 -195 30
9 ΠΑΟΚ 22 8 14 1617 1764 -147 30
10 Μαρούσι 22 7 15 1802 1921 -119 29
11 Καρδίτσα 22 7 15 1650 1761 -111 29
12 Απόλλων Πάτρας 22 3 19 1460 1849 -389 25

Θέσεις 1-6

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Παναθηναϊκός 24 23 1 2048 1668 380 47
2 Ολυμπιακός 25 22 3 2119 1733 386 47
3 Περιστέρι 25 16 9 2066 1889 177 41
4 Προμηθέας Πάτρας 24 15 9 2019 1898 121 39
5 Άρης 25 13 12 1890 1910 -20 38
6 Κολοσσός Ρόδου 25 9 16 2039 2134 -95 34

Θέσεις 7-12

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
7 ΑΕΚ 25 11 14 2177 2139 38 36
8 ΠΑΟΚ 25 10 15 1874 1986 -112 35
9 Μαρούσι 25 9 16 2055 2152 -97 34
10 Λαύριο 25 9 16 1901 2132 -231 34
11 Καρδίτσα 25 8 17 1885 2025 -140 33
12 Απόλλων Πάτρας 25 4 21 1685 2092 -407 29

Elite League (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Πανιώνιος 30 22 8 2344 2055 289 52
2 Ελευθερούπολη 30 19 11 2273 2244 29 49
3 Μίλωνας 30 19 11 2427 2247 180 49
4 Μεγαρίδα 30 19 11 2296 2221 75 49
5 Ηρακλής 30 19 11 2273 2151 122 49
6 Κόροιβος Αμαλ. 30 16 14 2353 2304 49 46
7 Ερμής Σχηματαρίου 30 16 14 2315 2293 22 46
8 Δόξα Λευκάδας 30 14 16 2211 2285 -74 44
9 Παπάγος 30 14 16 2308 2339 -31 44
10 Μύκονος 30 14 16 2304 2388 -84 44
11 Έσπερος Λαμίας 30 13 17 2262 2320 -58 43
12 Πανερυθραϊκός 30 13 17 2208 2220 -12 43
13 Αίας Ευόσμου 30 11 19 2200 2332 -132 41
14 Ψυχικό 30 11 19 2119 2217 -98 41
15 Αμύντας 30 10 20 2234 2352 -118 40
16 Χαρίλαος Τρικούπης 30 10 20 2233 2392 -159 40

National League 1 (1ος όμιλος) ΤΕΛΙΚΗ

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Αιγάλεω 24 19 5 1875 1710 165 43
2 Πρωτέας Βούλας 24 17 7 1790 1540 250 41
3 ΑΠΑΣ Νάξου 24 16 8 1888 1721 167 40
4 Δάφνη 24 16 8 1801 1713 88 40
5 Πανελευσινιακός 24 15 9 1837 1784 53 39
6 Παλαιό Φάληρο 24 15 9 1789 1737 52 39
7 ΟΦΗ 24 15 9 1786 1742 44 39
8 Έσπερος Καλλιθ. 24 11 13 1924 1883 41 35
9 Αναγέννηση Αρκαλοχ. 24 10 14 1672 1815 -143 34
10 Νέα Κηφισιά 24 8 16 1682 1735 -53 32
11 Παγκράτι 24 6 18 1646 1866 -220 30
12 ΕΦΑΟ Ζωγράφου 24 5 19 1717 1885 -168 29
13 ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 24 3 21 1693 1968 -275 27

National League 1 (2ος όμιλος) ΤΕΛΙΚΗ

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Βίκος Ιωαννίνων 20 15 5 1465 1302 163 35
2 Εθνικός Λειβαδιάς 20 14 6 1476 1354 122 34
3 Νήαρ Ηστ 20 12 8 1416 1342 74 32
4 Τρίκαλα Basket 20 12 8 1456 1387 69 32
5 Ληξούρι 20 12 8 1497 1428 69 32
6 Αίολος Αγυιάς 20 10 10 1466 1430 36 30
7 Σοφάδες 20 10 10 1464 1411 53 30
8 Εθνικός 20 10 10 1420 1491 -71 30
9 Πανελλήνιος 20 7 13 1490 1556 -66 27
10 Νίκη Βόλου 20 5 15 1409 1526 -117 25
11 Πρωτέας Γρεβενών 20 2 18 1320 1652 -332 22

National League 1 (3ος όμιλος) ΤΕΛΙΚΗ

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 ΧΑΝΘ 24 21 3 1880 1554 326 45
2 Φίλιππος Βέροιας 24 16 8 1761 1717 44 40
3 ΓΑΣ Κομοτηνή 24 15 9 1628 1599 29 39
4 Λεύκιππος Ξάνθης 24 15 9 1604 1497 107 39
5 ΔΕΚΑ 24 14 10 1762 1698 64 38
6 Γέφυρα 24 14 10 1686 1575 111 38
7 Μαχητές Πεύκων 24 14 10 1739 1646 93 38
8 Ερμής Λαγκαδά 24 12 12 1653 1597 56 36
9 Πανσερραϊκός 24 11 13 1671 1666 5 35
10 Καβάλα 24 7 17 1608 1777 -169 31
11 ΚΑΟ Δράμας 24 6 18 1640 1804 -164 30
12 Μακεδονικός 24 6 18 1530 1823 -293 30
13 Αρετσού 24 5 19 1532 1741 -209 29

National League 2 (1ος όμιλος-ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Προμηθέας 2014 22 18 4 1686 1472 214 40
2 Αχαγιά ‘82 22 14 8 1589 1508 81 36
3 Ιόνιος 22 13 9 1679 1566 113 35
4 Παναχαϊκή 22 13 9 1651 1529 122 35
5 Γαργαλιάνοι 22 13 9 1516 1455 61 35
6 Δόξα Πύρρου Άρτας 22 12 10 1631 1581 50 34
7 Γλαύκος 22 11 11 1541 1433 108 33
8 Αστέρας Τεμένης 22 11 11 1452 1465 -13 33
9 Αργοναύτης Ν.Κίου 22 10 12 1529 1561 -32 32
10 ΣΚ Ιωάννινα 22 9 13 1594 1606 -12 31
11 Παραμυθιά 22 8 14 1432 1614 -182 30
12 ΑΓΣ Ιωαννίνων 22 0 22 1256 1766 -510 21

*Ο ΑΓΣ Ιωαννίνων έχει έναν μηδενισμό

National League 2 (2ος όμιλος) ΤΕΛΙΚΗ

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Ηλυσιακός 20 15 5 1580 1500 80 35
2 Πικέρμι 20 13 7 1604 1450 154 33
3 Δούκας 20 13 7 1528 1490 38 33
4 Πανναξιακός 20 12 8 1593 1462 131 32
5 ΚΑΠ 20 12 8 1526 1486 40 32
6 Κρόνος Αγ.Δημητρίου 20 12 8 1526 1486 40 32
7 Ίκαρος Καλλιθέας 20 11 9 1637 1522 115 31
8 Ακαδημία Ελευσίνας 20 10 10 1469 1489 -20 30
9 ΑΣ Πέρα 20 5 15 1437 1544 -107 25
10 Αργοναύτης Τριγλίας 20 4 16 1332 1582 -250 24
11 ΚΑΟΚ Παλαίμων 20 3 17 1429 1666 -237 23

National League 2 (3ος όμιλος) ΤΕΛΙΚΗ

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Χολαργός 22 20 2 1957 1566 391 42
2 Δάφνη Δαφνίου 22 16 6 1692 1589 103 38
3 Ελευθερία Μοσχάτου 22 14 8 1696 1585 111 36
4 Ερμής Αργυρούπολης 22 13 9 1736 1639 97 35
5 Πορφύρας 22 13 9 1654 1631 23 35
6 Νίκη Αμαρουσίου 22 12 10 1642 1658 -16 34
7 Ηλιούπολη 22 11 11 1689 1608 81 33
8 Πεύκη 22 10 12 1623 1643 -20 31
9 Ηράκλειο 22 9 13 1509 1599 -90 31
10 Άγιοι Ανάργυροι 22 7 15 1636 1731 -95 29
11 Ένωση Ιλίου 22 7 15 1526 1617 -91 29
12 ΑΟΚ Χανιά 22 0 22 1444 1938 -494 22

*Η Πεύκη έχει έναν μηδενισμό

National League 2 (4ος όμιλος) ΤΕΛΙΚΗ

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Τιτάνες Παλαμά 22 18 4 1513 1300 213 40
2 ΑΟ Τρίκαλα 22 16 6 1510 1324 186 38
3 Καστοριά 22 16 6 1579 1418 161 38
4 Αλμυρός 22 16 6 1579 1405 174 38
5 Αετοί Βέροιας 22 13 9 1451 1438 13 35
6 Πιερικός Αρχέλαος 22 12 10 1474 1432 42 34
7 ΚούΠα Κιλκίς 22 10 12 1492 1498 -6 32
8 Εκπ/ρια Φρυγανιώτη 22 9 13 1371 1380 -9 31
9 Άργος Ορεστικό 22 8 14 1303 1360 -57 30
10 Ολυμπιακός Βόλου 22 7 15 1375 1471 -96 29
11 ΑΕΛ 22 6 16 1278 1486 -208 28
12 ΓΑΣ Μελίκη 22 1 21 744 1157 -413 12

National League 2 (5ος όμιλος-ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 ΚΑΟΧ 22 21 1 1678 1346 332 43
2 Ιωνικός Ιωνίας 22 18 4 1774 1448 326 40
3 Σταυρούπολη 22 13 9 1602 1475 127 35
4 Ασπίς Ξάνθης 22 13 9 1617 1527 90 35
5 Όλυμπος Ελ.Κορδ. 22 12 10 1648 1552 96 34
6 Αγία Βαρβάρα Καβάλας 22 11 11 1673 1668 5 33
7 Ναύαρχος Βότσης 22 11 11 1621 1691 -70 33
8 Βασιλικά Θεσ/νίκης 22 11 11 1673 1668 5 33
9 Ρούπελ Σιδηροκάστρου 22 10 12 1570 1580 -10 32
10 Εθνικός Λαγυνών 22 10 12 1491 1586 -95 32
11 Ακαδημία Μουδανιών 22 2 20 1513 1921 -408 24
12 Ευκαρπία 22 0 22 1364 1830 -466 22

ΕΚΑΣΚΕΜ (1ος όμιλος-ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Άθλος Αλεξάνδρειας 18 18 0 1355 836 519 36
2 Ζαφειράκης 18 14 4 1268 1126 142 32
3 Βατανιακός 18 11 7 1182 1086 96 29
4 ΑΓΕ Πιερίας 18 11 7 1099 1084 15 29
5 ΑΟΚ Βέροιας 18 10 8 1020 1024 -4 28
6 Αιγινιακός 18 8 10 976 1043 -67 26
7 ΑΚΕ Πιερίας 18 8 10 1026 1027 -1 26
8 Αναγέννηση Λιτοχώρου 18 5 13 1027 1189 -162 23
9 ΓΑΣ Αλεξάνδρεια 18 5 13 881 1059 -178 23
10 ΓΑΣΠ Πάνθηρες 18 0 18 0 360 -360 0

ΕΚΑΣΚΕΜ (2ος όμιλος-ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Μ.Αλεξ.Γιαννιτσών 16 15 1 1094 808 286 31
2 Εργόναθλος 16 13 3 1105 859 246 29
3 Εδεσσαϊκός 16 10 6 984 936 48 26
4 Ίκαροι Γιαννιτσών 16 9 7 957 937 20 25
5 ΠΑΟΚ Αλμωπίας 16 8 8 900 856 44 24
6 Αετός Κιλκίς 16 8 8 1039 899 140 24
7 ΦΟ Αριδαίας 16 7 9 891 878 13 23
8 Ατρόμητοι Ν.Σάντας 16 2 14 561 1018 -457 17
9 ΑΟΚ Γουμένισσας 16 0 16 80 420 -340 2

Χάντμπολ

Handball Premier (ΤΕΛΙΚΗ)

ΑΓ Ν Ι Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Ολυμπιακός 22 20 1 1 699 503 196 41
2 AEK 22 19 1 2 686 501 185 39
3 ΠΑΟΚ 22 15 1 6 607 533 74 31
4 Δράμα ‘86 22 14 3 5 643 586 57 31
5 Διομήδης Άργους 22 13 1 8 593 536 57 27
6 ΑΣΕ Δούκα 22 12 2 8 649 627 22 26
7 Ζαφειράκης 22 8 1 13 534 605 -71 17
8 ΑΕΣΧ Πυλαίας 22 7 3 12 556 596 -40 17
9 Ιωνικός ΝΦ 22 5 3 14 567 599 -32 13
10 ΓΑΣ Κιλκίς 22 5 3 14 487 626 -139 13
11 Αερωπός Έδεσσας 22 3 1 18 525 686 -161 7
12 Πανελλήνιος 22 1 0 21 506 654 -148 2

Α1 Γυναικών

  ΑΓ Ν Ι Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 ΟΦΝ Ιωνίας 17 16 0 1 530 357 173 32
2 ΠΑΟΚ 17 15 0 2 591 352 239 30
3 ΑΕΣΧ Πυλαίας 17 12 0 5 514 447 67 24
4 Αναγέννηση Αρτας 17 12 0 5 515 495 20 24
5 ΑΕΠ Πανόραμα 17 11 0 6 530 458 72 22
6 ΓΑΣ Καματερού 17 7 0 10 388 474 -86 14
7 ΑΕΚ 17 6 0 11 429 477 -48 12
8 Μ.Αλεξ.Γιαννιτσών 17 3 0 14 357 483 -126 6
9 Αθηναϊκός 17 3 0 14 400 511 -111 6
10 ΑΟΑΔ Κορυδαλλού 17 0 0 17 386 586 -200 0

Βόλεϊ 

Volley League (ΤΕΛΙΚΗ)

  ΑΓ Ν Η ΣΕΤ Β
1 Παναθηναϊκός 16 15 1 46-7 44
2 Ολυμπιακός 16 14 2 43-16 41
3 Μίλωνας 16 11 5 35-19 34
4 ΠΑΟΚ 16 11 5 37-19 33
5 Κηφισιά 16 6 10 23-37 16
6 Άθλος Ορεστιάδας 16 4 12 23-43 13
7 Πήγασος Πολίχνης 16 4 12 18-39 13
8 Καλαμάτα ‘80 16 4 12 20-40 12
9 Φοίνικας Σύρου 16 3 13 17-42 10

Θέσεις 5-7

  ΑΓ Ν Η ΣΕΤ Β
1 Κηφισιά 20 8 12 30-44 22
2 Πήγασος Πολίχνης 20 7 13 27-46 21
3 Άθλος Ορεστιάδας 20 5 15 30-52 17
error: Protected