Τιτάν Σερβίων – ΦΣ Κοζάνη 0-2

Παίζοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, η Κοζάνη πήρε τη νίκη στα Σέρβια επικρατώντας του τοπικού Τιτάν με 0-2 και πέρασε στην επόμενη φάση του κυπέλλου της ΕΠΣ Κοζάνης.

Το παιχνίδι δεν αντέχει κριτικής μιας και η Κοζάνη είχε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα τον έλεγχο. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στο 46’ η Κοζάνη θα ανοίξει το σκορ όταν ο Ταφραλής από δεξιά θα κάνει τη σέντρα η μπάλα θα περάσει από το κεφάλι του Ζηνόβιου, κάτοχος της μπάλας ο Παπαδόπουλος μέσα στην περιοχή και με ωραίο πλασέ το 0-1.

Στο 76’  οι κόκκινοι κερδίζουν πέναλτι σε ανατροπή του Παπαδόπουλου από τον Χρυσικό, το εκτελεί εύστοχα ο Καραμπατζάκης 0-2.

Δεν αγωνίστηκαν ο Ημαθιώτης Γιώργος Συμεωνίδης και ο πρώην παίκτης της Βέροιας Βασίλης Κουλουκίδης.