K20 - K17 - K15

Βέροια Κ20 – Παναθηναϊκός 2-1

486337_10200226085039967_456756000_n

Με 2-1 επικράτησε η ομάδα Νέων Κ20 της Βέροιας, επί της αντίστοιχης του Παναθηναϊκού, στο ενωσιακό γήπεδο Παλατιτσίων,  στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ20 της Super League.

Η ομάδα του Στέφανου Γαϊτάνου κατέθεσε…ψυχή στο πλαστικό και γέμισε ελπίδες σε όσους αγαπάνε και παρακολουθούνε αυτά τα παιδιά. Το γκολ του Μάνου στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα…απογείωσε τους φιλάθλους που βρέθηκαν στο γήπεδο και δημιούργησαν την κατάλληλη ψυχολογία για το αναβληθέν ματς της Τετάρτς 19/12 με τον Ολυμπιακό, στις 11.30πμ στο γήπεδο της Αλεξάνδρειας.

Η ομάδα του Βαγγέλη Σάμιου, παρότι πήγε στη Βέροια προερχόμενη από μια καλή εμφάνιση και νίκη επί του Ολυμπιακού την προηγούμενη αγωνιστική, δεν είχε συνέχεια και ηττήθηκε από την «Βασίλισσα του Βορρά».

Η ομάδα της Βέροιας έκανε το 1-0 στο 32’ με αυτογκόλ του Γιαννιτσάνη που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι πράσινοι ισοφάρισαν στο 57’ με τον Μουζακίτη και παρά το γεγονός ότι η Βέροια αγωνιζόταν από το 79’ με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Μουρατίδη με δεύτερη κίτρινη κάρτα, δεν μπόρεσαν να πάρουν το ματς. Αντ’ αυτού οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν αυτοί τη νίκη με γκολ του Μάνου στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Βεροια Κ20 : Βόλτσης, Τακίδης, Κιοσκερίδης, Μουρατίδης, Ε. Σίμος, Στασινόπουλος, Σκαθαρούδης (58′ Ουνγιαλίδης), Ντόγος, Μάνος, Κουκουράκης, Παρσόπουλος (46′ Τσόλκας-72′ Παπαγεωργίου).

Παναθηναϊκός Κ20 : Αναγνωστόπουλος, Σκούφος (89′ Θαναηλάκης), Μυρθιανός, Μαρινάκης, Ρισβάνης, Δώνης, Μουζακίτης, Αναστασόπουλος (46′ Υμεράι), Κουσίδης (46′ Μαραθιανός), Σταματάκης, Γιαννιτσάνη