A.F.U. – Ψυγεία Μαυρίδης (7-7 τελικό)

(F5 για ανανέωση)

A.F.U.  –  Ψυγεία Μαυρίδης  7-7 (τελικό)

Απίστευτο ματς, μπράβο στις δύο ομάδες για το εξαιρετικό θέαμα…

40′ Κίτρινη κάρτα Μαραγκός

Επικίνδυνο φάουλ για τους φιλοξενούμενους. Περνά ανεκμετάλλευτο

38′ ΓΚΟΛ! Ισοφάριση για άλλη μία φορά στο ματς, με τον Ντέλλα να χρίζεται και πάλι σκόρερ (7-7)

37′ ΓΚΟΛ! Προβάδισμα για τους γηπεδούχους με κοντινό σουτ του Βύζα (7-6)

36′ ΓΚΟΛ! Και πάλι στα ίσια το ματς! Ωραίος συνδυασμός στην αντεπίθεση, ο Βύζας τελικός αποδέκτης και με ψύχραιμο πλασέ θα ισοφαρίσει (6-6)

34′ ΓΚΟΛ! Πολύ ωραίο σε εκτέλεση γκολ του Ντέλλα ο οποίος με το αριστερό θα νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα, δίνοντας εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του (5-6)

Ίσως το πιο εντυπωσιακό σε εξέλιξη ματς του Τουρνουά!

32′ ΓΚΟΛ! Εξαιρετικός συνδυασμός των γηπεδούχων με τελικό αποδέκτη τον Βύζα, ο οποίος με πλασέ θα κάνει το 5-5

30′ Δοκάρι για τους φιλοξενούμενους με τον Μαραγκό

29′ ΓΚΟΛ! Άμεση απάντηση για τους γηπεδούχους με κοντινό πλασέ του Καζελίδη. Νέο ενδιαφέρον στο ματς (4-5)

28‘ ΓΚΟΛ! Συνεχίζεται το επιθετικό κρεσέντο των φιλοξενούμενων. Ο Μαραγκός θα βρεθεί σε πλεονεκτική θέση και με πλασέ θα κάνει το 3-5

25′ ΓΚΟΛ! Εξαιρετικό ξεκίνημα στο δεύτερο μισό του αγώνα για τους φιλοξενούμενους. Ο Μαραγκός αυτή τη φορά εκτελεστής και ο Ντέλλας δημιουργός θα κάνουν την ολική ανατροπή (3-4)

23′ ΓΚΟΛ! Στην αμέσως επόμενη φάση και πάλι ο Ντέλλας μετά την πάσα του Μαραγκού θα κάνει το 3-3, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση (3-3)

23′ ΓΚΟΛ! Μειώνουν με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους τα Ψυγεία Μαυρίδης. Ο Ντέλλας θα κάνει ωραία κίνηση στον άξονα και με το δεξί θα κάνει το 3-2

19′ ΓΚΟΛ! Μειώνουν οι φιλοξενούμενοι λίγο πριν την ανάπαυλα με πλασέ του Μαραγκού από αριστερά (3-1)

19′ Και πάλι δοκάρι ο Ντέλλας!

18′ ΓΚΟΛ! Τριπλασιάζουν τα τέρματα τους οι γηπεδούχοι με μακρινό σουτ του Καζελίδη και τον Καραβασίλη να εμποδίζει τον Τσάκα να δει τη μπάλα (3-0)

17′ Δοκάρι για τους φιλοξενούμενους με τον Ντέλλα

Πολλές πάσες από τους γηπεδούχους και παιχνίδι κατοχής. Προσπαθούν τα Ψυγεία Μαυρίδης να επιτεθούν χωρίς αποτέλεσμα

9′ ΓΚΟΛ! Πολύ δυνατό το ξεκίνημα για το A.F.U. με τον Παγάνη να δέχεται την πάσα “πάρε-βάλε” του Κακαβέλα και να κάνει το 2-0

6′ ΓΚΟΛ! Ανοίγουν το σκορ οι γηπεδούχοι με κοντινή προβολή του Ζούρα (1-0)

Αναμένεται ενδιαφέρον παιχνίδι με τις δύο ομάδες να στοχεύουν στην πρόκριση

A.F.U. : Αρσενάς, Λημνιώτης, Βατμανίδης, Παγάνης, Τζιβάρας Γ., Βύζας, Ιωαννίδης, Ζούρας, Καζελίδης, Φωτιάδης, Ζάβουλας, Κακαβέλας.

Ψυγεία Μαυρίδης : Τσάκας, Μαραγκός, Ντέλλας, Καραβασίλης, Μήκας, Κονταής, Ατματζίδης, Παπαδόπουλος, Δημητρίου, Κυριακίδης