SKODA Ξάνθη – Σκόρερ ο Βασιλακάκης στο πρώτο φιλικό

ξανθη φαση5Νικηφόρο ήταν το… ντεμπούτο της Skoda Ξάνθης για τη νέα χρονιά, καθώς η ακριτική ομάδα επικράτησε 4-0 της Πιρίν σε φιλικό που έγινε στην Arena της Ξάνθης.

Η ομάδα του Νίκου Καραγεωργίου μπήκε δυνατά στον αγώνα και άνοιξε το σκορ με τον Μαρσελίνιο στο 19’ με ωραίο διαγώνιο πλασέ και στο 41’ ο Σολτάνι με δυνατό σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στο 65’ ο Βασιλακάκης έκανε την ασίστ στον Μαρσελίνιο, για το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Βραζιλιάνου και στο 66’ ο Βασιλακάκης διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ευάγγελος Κιοτζένης (Καραβασίλης – Λαζρής).

Skoda Ξάνθη: Τσέμα, Παΐτο, Κομεσίδης, Φλίσκας, Βάλλας, Ντιέ, Βασιλακάκης, Μάνταλος, Μαρίν, Μαρσελίνιο, Σολτάνι.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Ζαρόπουλος, Τριάδης, Τσαμούρης, Παπαδιώτης, Παπαδημητρίου, Νάκας, Τορομανίδης, Μπέρτος, Μπαξεβανίδης, Πλατέλλας.

Πίριν Γκότσε Ντέλτσεβ: Αλπίκοφ, Λαπάντοφ, Πίτγκοφ, Φιντανίν, Γκούσεφ, Βιτάνοφ, Νικολόφ, Λαζάροφ, Παναγιότοβ, Μάντσεβ, Μπλιζνάκοφ.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Υνέβ, Τζβενοβίτσκι, Κίτοφ, Μάτσεφ, Χαζούζοφ, Γκαζίεφ, Πετρόφ.