B ΕΠΣ Ημαθίας

Α2 Ερασιτεχνική (Α όμιλος) – Αποτελέσματα, σκόρερς, στατιστικά, επόμενη αγωνιστική

στατιστικα8Δεύτερη «στροφή» για τον 1ο όμιλο της Α2 Ερασιτεχνικής με κύρια χαρακτηριστικά τον διπλασιασμό στις νίκες του νεοφώτιστου ΠΑΟΚ Κουλούρας και το γεγονός πως και στις πέντε αναμετρήσεις σκόραρε μόνο η μία ομάδα (το λεγόμενο no goal στο στοίχημα!). Σημαντική νίκη πέτυχε ο ΠΑΟ Παλατιτσίων επί της ΑΕΚ Καμποχωρίου ενώ έστω και στο τέλοςο Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας επικράτησε εκτός έδρας του ΑΟ Συκιάς. Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερς των πέντε αναμετρήσεων :

ΠΑΟ Παλατίτσια – ΑΕΚ Καμποχωρίου  2-0 (Τσέος, Κακαγιάννης Α.)

ΑΟ Συκιάς – Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας  0-1 (Σαμψωνίδης)

Άρης Παλαιοχωρίου – ΠΑΟ Κορυφής  2-0 (Κίτσας Λ., Χουσεϊνογλου)

Αστέρας Αλεξάνδρειας – Θύελλα Σταυρού  5-0 (Σιμιτζής 3, Μυλωνάς 2)

Αλιάκμων Νησελίου – ΠΑΟΚ Κουλούρας  0-3 (Εσπέρογλου 2, Παπαδόπουλος Δ.)

Βαθμολογία

Ομάδα

ΑΓ

Β

Ν

Ι

Η

ΤΕΡ

1

ΠΑΟΚ Κουλούρας

2

6

2

0

0

5-1

2

Αστέρας Αλεξάνδρειας

2

4

1

1

0

5-0

3

ΠΑΟ Παλατίτσια

2

4

1

1

0

2-0

4

Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας

2

4

1

1

0

2-1

5

ΑΕΚ Καμποχωρίου

2

3

1

0

1

3-2

6

Άρης Παλαιοχωρίου

2

3

1

0

1

2-3

7

Θύελλα Σταυρού

2

3

1

0

1

1-5

8

ΠΑΟ Κορυφής

2

1

0

1

1

1-3

9

ΑΟ Συκιάς

2

0

0

0

2

1-3

10

Αλιάκμων Νησελίου

2

0

0

0

2

0-4

Σκόρερς

Παίκτης

Ομάδα

ΓΚ

1

Ριστέμογλου

ΑΕΚ Καμποχωρίου

3

2

Σιμιτζής

Αστέρας Αλεξάνδρειας

3

3

Εσπέρογλου

ΠΑΟΚ Κουλούρας

2

4

Μυλωνάς

Αστέρας Αλεξάνδρειας

2

5

Κούνιος

Θύελλα Σταυρού

1

6

Μπακιρτζής

ΠΑΟΚ Κουλούρας

1

7

Τάσος

ΠΑΟΚ Κουλούρας

1

8

Μελιόπουλος Σ.

ΑΟ Συκιάς

1

9

Χάμπαλης

Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας

1

10

Τρυφίδης

ΠΑΟ Κορυφής

1

11

Τσέος

ΠΑΟ Παλατίτσια

1

12

Κακαγιάννης Α.

ΠΑΟ Παλατίτσια

1

13

Σαμψωνίδης

Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας

1

14

Κίτσας Λ.

Άρης Παλαιοχωρίου

1

15

Χουσεϊνογλου

Άρης Παλαιοχωρίου

1

16

Παπαδόπουλος Δ.

ΠΑΟΚ Κουλούρας

1

Επόμενη αγωνιστική (3η, 29/9 – 16.00)

Άρης Παλαιοχωρίου – ΑΟ Συκιάς

ΠΑΟ Κορυφής – ΠΑΟ Παλατίτσια

Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας – Αλιάκμων Νησελίου

ΑΕΚ Καμποχωρίου – Αστέρας Αλεξάνδρειας

Θύελλα Σταυρού – ΠΑΟΚ Κουλούρας