B ΕΠΣ Ημαθίας

Α2 Ερασιτεχνική (Β όμιλος) – Αποτελέσματα, σκόρερς, στατιστικά, επόμενη αγωνιστική

στατιστικα6Συνεχίζεται η…καταρρακτώδης βροχή των γκολ στον δεύτερο όμιλο καθώς για ακόμη μία αγωνιστική σημειώθηκαν πολλά τέρματα στις 6 αναμετρήσεις (σύνολο 26)! Εντυπωσιακό παιχνίδι από το οποίο δημοσιεύσαμε βίντεο με τα στιγμιότυπα διεξήχθη στο γήπεδο της Παναγιωπούλας, με τους Ολυμπιακό Νάουσας και Θύελλα Στενημάχου να διαφημίζουν το ποδόσφαιρο και να μοιράζονται τους βαθμούς. Πολύ σημαντικές νίκες πέτυχαν οι Απόλλων Λυκογιάννης και ΓΑΣ Κοπανού, ενώ η Ελπίδα Μονοσπίτων πέρασε…αέρα από το ΕΑΚ, έδρα της Ακαδημίας Μακροχωρίου. Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερς της 2ης αγωνιστικής :

ΑΣ Ειρηνούπολης – Δόξα Νάουσας  3-0 (Καραμεταξάς, Ινεμπολίδης, Παπαδόπουλος)

ΓΑΣ Ροδοχωρίου – ΑΕΠ Βέροιας  3-1 (Παρηγορίδης, Ευθυμιάδης 2 / Γαλάνης)

Απόλλων Λυκογιάννης – Κεραυνός Επισκοπής  3-1 (Δούκας, Κουϊρουκίδης, Τσιφλίδης / Βάσσος)

Ακαδημία Βέροιας – Ελπίδα Μονοσπίτων  2-4 (Ανθυμιάδης 2 / Γκογκόπουλος, Τουλουμτζής 3)

ΓΑΣ Κοπανού – Μακεδόνας Βέροιας  2-1 (Δούμος, Γατουρτζίδης / Χ)

Ολυμπιακός Νάουσας – Θύελλα Στενημάχου  3-3 (Φράγκης 2, Χαϊτίδης / Ματάτης, Γίδαρης Δ., Αγγελίδης)

Βαθμολογία

Ομάδα

ΑΓ

Β

Ν

Ι

Η

ΤΕΡ

1

ΑΣ Ειρηνούπολης

2

6

2

0

0

6-0

2

ΓΑΣ Ροδοχωρίου

2

6

2

0

0

4-1

3

Θύελλα Στενημάχου

2

4

1

1

0

9-5

4

Ολυμπιακός Νάουσας

2

4

1

1

0

13-3

5

Μακεδόνας Βέροιας

2

3

1

0

1

7-3

6

Απόλλων Λυκογιάννης

2

3

1

0

1

5-7

7

Ελπίδα Μονοσπίτων

2

3

1

0

1

4-3

8

Κεραυνός Επισκοπής

2

3

1

0

1

4-3

9

ΓΑΣ Κοπανού

2

3

1

0

1

4-7

10

ΑΕΠ Βέροιας

2

0

0

0

2

1-6

11

Δόξα Νάουσας

2

0

0

0

2

0-6

12

Ακαδημία Βέροιας

2

0

0

0

2

2-14

Σκόρερς

Παίκτης

Ομάδα

ΓΚ

1

Φράγκης

Ολυμπιακός Νάουσας

7

2

Ματάτης

Θύελλα Στενημάχου

4

3

Τουλουμτζής

Ελπίδα Μονοσπίτων

3

4

Ανθυμιάδης

Ακαδημία Βέροιας

2

5

Ευθυμιάδης

ΓΑΣ Ροδοχωρίου

2

6

Αγγελίδης

Θύελλα Στενημάχου

2

7

Γίδαρης Δ.

Θύελλα Στενημάχου

2

8

Δούμος

ΓΑΣ Κοπανού

2

9

Ινεμπολίδης

ΑΣ Ειρηνούπολης

2

10

Κουϊρουκίδης

Απόλλων Λυκογιάννης

2

11

Γίδαρης Κ.

Θύελλα Στενημάχου

1

12

Δάιος Δ.

ΓΑΣ Κοπανού

1

13

Μάινος

Ολυμπιακός Νάουσας

1

14

Χατζηιωαννίδης

Ολυμπιακός Νάουσας

1

15

Κοκκοφειάδης

Ολυμπιακός Νάουσας

1

16

Γκότσης

Ολυμπιακός Νάουσας

1

17

Γκίλτσης

Ολυμπιακός Νάουσας

1

18

Γιούπης

Απόλλων Λυκογιάννης

1

19

Μπαξεβάνος

ΓΑΣ Ροδοχωρίου

1

20

Ραφαηλίδης

Κεραυνός Επισκοπής

1

21

Γάτσος

Κεραυνός Επισκοπής

1

22

Θωμίδης

Κεραυνός Επισκοπής

1

23

Στεργίου

ΑΣ Ειρηνούπολης

1

24

Κορυτσαίος

ΑΣ Ειρηνούπολης

1

25

Καραμεταξάς

ΑΣ Ειρηνούπολης

1

26

Παπαδόπουλος

ΑΣ Ειρηνούπολης

1

27

Παρηγορίδης

ΓΑΣ Ροδοχωρίου

1

28

Δούκας

Απόλλων Λυκογιάννης

1

29

Τσιφλίδης

Απόλλων Λυκογιάννης

1

30

Βάσσος

Κεραυνός Επισκοπής

1

31

Γκογκόπουλος

Ελπίδα Μονοσπίτων

1

32

Γατουρτζίδης

ΓΑΣ Κοπανού

1

33

Χαϊτίδης

Ολυμπιακός Νάουσας

1

34  Γαλάνης  (ΑΕΠ Βέροιας)  1

Επόμενη αγωνιστική (3η, 29/9 – 10.30)

Θύελλα Στενημάχου – Μακεδόνας Βέροιας

Δόξα Νάουσας – ΓΑΣ Ροδοχωρίου

ΑΣ Ειρηνούπολης – Απόλλων Λυκογιάννης

ΑΕΠ Βέροιας –  Ακαδημία Βέροιας

Κεραυνός Επισκοπής – ΓΑΣ Κοπανού

Ελπίδα Μονοσπίτων – Ολυμπιακός Νάουσας