K20 - K17 - K15

ΠΑΣ Γιάννινα Κ20 – Πλατανιάς Κ20 (3-0) Για 90′ οι Πασχάλης, Σούκιας

697a5a525442436d2634de019a162730_LΕντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα Νέων του ΠΑΣ Γιάννινα, που επιβλήθηκε 3-0 του Πλατανιά, μέσα σε ένα 20λεπτο!

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν ορεξάτα στο παιχνίδι και στο 17’ από βολέ του Κολιοφούσκα, ο Ιωάννου βγήκε στην αντεπίθεση και με σουτ έκανε το 1-0. Στο 21’ ο Φαρμάκης με πλασέ έγραψε το 2-0. Ο Πλατανιάς προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά στο 30’ σουτ του Ιωάννου σταμάτησε στο δοκάρι. Και στο 34’ ο ΠΑΣ κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Παπαρούνα από τον Χαλκιαδάκη. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Βασιλείου, γράφοντας το 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε και σημειώθηκαν ελάχιστες φάσεις, με τον ΠΑΣ να παίρνει τη νίκη με 3-0.

ΠΑΣ Γιάννινα Κ20 : Κολιοφούκας (59’ Κούτσικος), Μουσκάι, Φίλιος, Φράγκος (85’ Ζωγράφος), Πανταζής, Φαρμάκης, Βασιλείου, Χαρίσης, Παπαρούνας (63’ Αναστασιάδης), Ιωάννου Ι., Πασχάλης

Πλατανιάς Κ20 : Πενταράκης, Μπουρμπάκης, Κελάκης, Μαυρεδάκης (46’ Κοκονάκης), Γαλανίδης (65’ Χαραλαμπάκης), Χαλκιαδάκης, Πατρικάκης, Σούκιας, Κολομπάκης (78’ Μπένος), Τσοντάκης, Τσίτας