K20 - K17 - K15

Super League K20 – Τα σημερινά αποτελέσματα και η βαθμολογία

m13895441360_super_league_k20 (2)Με τρία  παιχνίδια, τα οποία διεξήχθησαν την Κυριακή 12 Ιανουαρίου, ολοκληρώθηκε η 19η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Υποδομής Super League U20.

Ο Εργοτέλης με τρία γκολ του Μερτίρι σημείωσε εκτός έδρας νίκη απέναντι στο Λεβαδειακό. Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ με το Βελέντζα στο 15΄ όμως μέχρι το τέλος του ημιχρόνου να βρίσκονται πίσω στο σκορ με 2-1. Ο Πέππας ισοφάρισε σε 2-2 για τους γηπεδούχους, στο 59΄ ωστόσο ο Μερτίρι λίγο πριν τη λήξη, στο 90΄ έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του σημειώνοντας το 3-2 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Στην Τρίπολη, Αστέρας επιβλήθηκε του Πλατανιά με σκορ 2-0 καθώς πέτυχε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο με το Γκρόσιο στο 45΄ και το Τριανταφύλλη στο 73΄.

Τέλος, ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το παιχνίδι του Απόλλωνα Σμύρνης με τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Μπέντας για τον γηπεδούχο Απόλλωνα πέτυχε στο 34΄ το 1-0 και 10 λεπτά αργότερα ο Ταχιάς ισοφάρισε για την ομάδα των Ιωαννίνων σε 1-1.