Καβάλα – Δόξα Δράμας (2-0) Για 90′ ο Γελαδάρης

cf00f6d2a810e01928162f37f4c03775_LΜε δυο γκολ σε διάστημα 5 λεπτών στην επανάληψη οι «αργοναύτες» πήραν το τρίποντο απέναντι στους «μαυραετούς»

Το πρώτο της τρίποντο τη νέα σεζόν πανηγύρισε η Καβάλα μετά το τέλος του αγώνα με την Δόξα Δράμας που ύστερα από δυο αγωνιστικές στη Γ’ Εθνική αναζητά ακόμα τους πρώτους της βαθμούς. Προκειμένου να ανοίξει το σκορ λοιπόν στο «Ανθή Καραγιάννη» χρειάστηκε να περάσουν 73 λεπτά, όταν ο Μπαντάνης ύστερα από ατομική ενέργεια βρέθηκε απέναντι στον Τιγγιρίδη και πλάσαρε εύστοχα. Πάντως αξίζει να σημειωθεί πως οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται για φάουλ του σκόρερ στο ξεκίνημα της φάσης πάνω στον Πετρόπουλο.

Στη συνέχεια, οι «αργοναύτες» ευτύχησαν να πετύχουν και δεύτερο τέρμα σε μικρό χρονικό διάστημα καθώς στο 78’ ο Παππάς έγινε κάτοχος της μπάλας στη μικρή περιοχή και με δυνατό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-0, εν μέσω πανηγυρισμών από τους περίπου 1.000 φιλάθλους τους.

Καβάλα (Γιάννης Υσπυρλίδης): Κοσμίδης (58’ Σταματόπουλος), Μπαντάνης, Φιρινίδης, Γκαρακλίδης (46’ Μπάτζιος), Ιορδανίδης, Παπαδόπουλος, Παπάς, Γαβριηλίδης, Κανούλας (80’ Βιτλής), Διαμαντίδης, Μπρατσιάνι

Δόξα Δράμας (Μιχάλης Τσοκακτσίδης): Τιγγιρίδης, Γεωργιάδης, Γελαδάρης, Χαριτωνίδης Πετρόπουλος, Περσίδης (77’ Δικαιόπουλος), Σμίλιανιτς, Στόικος, Μουδούρογλου, Κυριακίδης, Αθανασιάδης (65’ Κανετίδης)