Αιγινιακός – Αναγέννηση Καρδίτσας (1-0) Ναι ρε Ζούρκο…!

35a096f6a5de1ac04776b352cc7b1a2f_LΜε γκολ του Νίκου Ζούρκου στα τελευταία λεπτά του αγώνα ο Αιγινιακός πήρε πολύ σημαντική νίκη με 1-0 απέναντι στην Αναγέννηση Καρδίτσας.

Την πρώτη του νίκη στη φετινή σεζόν πανηγύρισε ο Αιγινιακός ο οποίος επιβλήθηκε 1-0 της Αναγέννησης Καρδίτσας πετυχαίνοντας το γκολ της λύτρωσης στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Οι γηπεδούχοι από το 55’ και μετά έπαιζαν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Φαμπίνιο. Η αριθμητική ανισορροπία αποκαταστάθηκε στο 88’ όταν ο Κουλίδης αποβλήθηκε για τους φιλοξενούμενους.

Το γκολ της νίκης σημειώθηκε από τον Ζούρκο στο 89’ το οποίο αποδείχθηκε αρκετό για να της δώσει και τη νίκη.

Αιγινιακός : Τόλιος, Τέλλος, Λιόλιος (57’ Μπάρος), Πάβλοβιτς, Γιαζιτζόγλου, Φαμπίνιο, Ζούρκος, Πέντα, Ναουτσέφσκι (60’ Πόποβιτς), Κουτσοσπύρος (75’ Γεωργίου), Καζάκης.
Αναγέννηση Καρδίτσας : Τσάμης, Γκουγκούδης (69’ Βουτσιάς, Νίκιτς, Μίχος, Μπουντούρης (84’ Υφαντής), Τζέκος, Ρόβας, Σάββας, Χατζηρίζος, Στάμος (91’ Μαυρίας).