Βέροια – Πανιώνιος (2-2) “Ματσάρα” χωρίς νικητή!

1164319Ωραίο παιχνίδι στο πρώτο μέρος με τρία γκολ και πολλές χαμένες ευκαιρίες. Ο Πανιώνιος άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό με τον Απόστολο Γιάννου. Μετά από ατομική ενέργεια του Κολοβού και μπέρδεμα των αμυντικών της Βέροιας, ο Έλληνας άσος έγινε κάτοχος της μπάλας στο ύψος της περιοχής και με κρεμαστό σουτ νίκησε τον Καντιμοίρη.

Στη συνέχεια του αγώνα η Βέροια πίεσε για την ισοφάριση και έχασε την πρώτη μεγάλη ευκαιρία τρία λεπτά αργότερα με τον Μπατιόν. Ο Οικονόμου όμως πάνω στη γραμμή έδιωξε την κεφαλιά του Ισπανού.

Ο Κάμπορα, που έχασε τεράστια φάση στο 35′ μόνο φάτσα με το τέρμα, έφερε το παιχνίδι στα ίσα στο 35ο λεπτό. Μετά κεφαλιά πάσα του Μπατιόν, ο έμπειρος επιθετικός έκανε το ψαλιδάκι στην περιοχή και το 1-1 για την “βασίλισσα”.

Η ανατροπή ολοκληρώθηκε στο 45ο λεπτό. Ο Καλτσάς εκτέλεσε φάουλ από τα αριστερά και ο Ραούλ Μπράβο με γυριστή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Παπαδόπουλου.