Κατηγορίες
B ΕΠΣ Ημαθίας - Στατιστικά Ποδόσφαιρο

Α2 Ερασιτεχνική (1ος όμιλος) – Το πανόραμα της 7ης αγωνιστικής (stats)

DSCN2178

Αλλαγή σκυτάλης στην κορυφή του 1ου ομίλου στην Α2 Ερασιτεχνικής, καθώς η «γκέλα» της μέχρι πρότινος πρωτοπόρου Ακαδημίας Βέροιας (1-1 με τον μαχητικό Αλιάκμων Νησελίου) έφερε τον Νησαϊκό μόνο πρώτο στην κατάταξη. Οι «πράσινοι» επικράτησαν με 3-1 στο ντέρμπι κόντρα στην Ποντιακή Νεολαία Αράχου, σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι με πολλές αψιμαχίες και έντονες διαμαρτυρίες προς τον ρέφερι κ. Μπουκουβάλα (οι φιλοξενούμενοι μάλιστα εξέδωσαν και ανακοίνωση). Στην τρίτη θέση σκαρφάλωσε ο Άρης Παλαιοχωρίου, που επικράτησε με ανατροπή της Θύελλας Σταυρού, ενώ ευρείες νίκες πέτυχαν Μακεδονικός Πλατάνου, Δόξα Λιανοβεργίου και ΑΕ Αλεξάνδρειας, με τους τελευταίους μάλιστα να συνεχίζουν το εντυπωσιακό ντεμαράζ, φτάνοντας το +6 και το 18-3 στα τέρματα!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερς της 7ης αγωνιστικής στον πρώτο όμιλο της Α2 Ερασιτεχνικής :

ΑΕ Αλεξάνδρειας – Νηρέας Βέροιας  5-0 (Ζερδαλής 2, Μόσχος, Λίτσι Α. 2)

Μακεδονικός Πλατάνου – Εθνικός Ράχης  5-1 (Καλαμπούκας, Καραντουλαμάς, Τσιτσιλαράς Ε., Αποστόλου, Δρομπουλιανίδης / Γιουβαντσικλάρ)

Αλιάκμων Νησελίου – Ακαδημία Βέροιας  1-1 (Μπαϊράμι / Ντόγος)

Άρης Παλαιοχωρίου – Θύελλα Σταυρού  2-1 (Μυγδάνης, Γκίτσας / Αλμπανάκης)

Δόξα Λιανοβεργίου – Αχιλλέας Νεοκάστρου  5-1 (Κυνηγόπουλος 3, Πλέσκας, Χατζηδημητρίου / Παρσόπουλος)

Νησαϊκός – Ποντιακή Νεολαία Άραχου  3-1 (Αναστασόπουλος, Πατρίκας Γ., Αναστάσης Χ. / Μελισσίδης)

Ρεπό : ΠΑΟ Παλατίτσια

Βαθμολογία

1 Νησαϊκός 6 0 1 12 5 +7 18
2 Ακαδημία Βέροιας 5 1 0 20 7 +13 16
3 Άρης Παλαιοχωρίου 4 1 2 11 9 +2 13
4 Μακεδονικός Πλατάνου 4 0 3 20 14 +6 12
5 Δόξα Λιανοβεργίου 3 2 1 18 9 +9 11
6 Ποντιακή Νεολαία Άραχου 3 2 2 17 10 +7 11
7 Θύελλα Σταυρού 2 2 3 16 10 +6 8
8 ΑΕ Αλεξάνδρειας 6 0 0 18 3 +15 6
9 ΠΑΟ Παλατίτσια 1 1 4 7 15 -8 4
10 Αλιάκμων Νησελίου 1 1 4 6 15 -9 4
11 Αχιλλέας Νεοκάστρου 1 0 5 10 21 -11 3
12 Νηρέας Βέροιας 1 0 5 9 21 -12 3
13 Εθνικός Ράχης 0 0 7 2 27 -25 0

Σκόρερς

1 Καραντουλαμάς Μακεδονικός Πλατάνου 9
2 Αλμπανάκης Θύελλα Σταυρού 7
3 Κυνηγόπουλος Δόξα Λιανοβεργίου 6
4 Μερόκης Ποντιακή Νεολαία Αράχου 6
5 Μηλιώτης Β. Αχιλλέας Νεοκάστρου 6
6 Λίτσι Α. ΑΕ Αλεξάνδρειας 5
7 Μυγδάνης Άρης Παλαιοχωρίου 5
8 Παραλίκης Ποντιακή Νεολαία Αράχου 5
9 Καλαμπούκας Μακεδονικός Πλατάνου 4
10 Κίτσας Κ. ΑΕ Αλεξάνδρειας 4
11 Μπαϊράμι Αλιάκμων Νησελίου 4
12 Πατρίκας Γ. Νησαϊκός 4
13 Τσογιάννης Δόξα Λιανοβεργίου 4

Επόμενη αγωνιστική (8η, 16/11 – 10.30)

Νηρέας Βέροιας – ΠΑΟ Παλατίτσια

Ακαδημία Βέροιας – ΑΕ Αλεξάνδρειας

Θύελλα Σταυρού – Μακεδονικός Πλατάνου

Αχιλλέας Νεοκάστρου – Αλιάκμων Νησελίου

Ποντιακή Νεολαία Άραχου – Άρης Παλαιοχωρίου

Δόξα Λιανοβεργίου – Νησαϊκός

Ρεπό : Εθνικός Ράχης

error: Protected