Καστοριά – Πανσερραϊκός 0-2 (video)

Χωρίς τίτλο

Με τον καλύτερο τρόπο μπήκε στο 2015 ο Πανσερραϊκός, αφού στην πρώτη αγωνιστική του Νέου Έτους βρέθηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, καθώς μετά το διπλό στο Σουφλί, ήρθε και το διπλό στην Καστοριά το οποίο όμως συνδυάστηκε με το δώρο από τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης, ο οποίος απέσπασε ισοπαλία στο Βικελίδης από τον Άρη με 1-1, γκρεμίζοντας στην ουσία τους Κίτρινους από την κορυφή.

Μάλιστα την ερχόμενη Κυριακή συναντιούνται Καβάλα και Άρης και το παιχνίδι αυτό μπορεί να φέρει νέες ανακατατάξεις στην κορυφή.

Όσον αφορά στο σημερινό παιχνίδι, ο Πανσερραϊκός μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, έχει κατοχή της μπάλας, αλλά δεν έχει δημιουργήσει ακόμα τη μεγάλη ευκαιρία
Μετά την παρέλευση του πρώτου 15λεπτου, οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν το παιχνίδι και σιγά σιγά βγήκαν και αυτοί μπροστά δημιουργώντας ευκαιρίες κυρίως με ένα δύο στημένα που κέρδισαν.

Μετά την πάροδο του 30λεπτου ο Πανσερραϊκός πήρε τον έλεγχο του αγώνα και πλησίασε στο γκολ που όμως δεν ήρθε και πάλι.

24′ φάουλ του Τριανταφύλλου Κ. λίγο έξω από την περιοχή, μπλοκάρει εντυπωσιακά ο Μουρατίδης
28, σουτ του Μπονέρη, μπλοκάρει και πάλι εντυπωσιακά ο 17χρονος Μουρατίδης
41′ σουτ του Γκόγκα απ’την περιοχή, αποκρούει ο Μουρατίδης
43, νέα μεγάλη ευκαιρία του Πανσερραϊκού. Ο Γκόγκας μετά από κάθετη πάσα του Μπονέρη και εξουδετερωμένο τον Μουρατίδη προσπαθεί να πλασάρει στην κενή εστία, αλλά γλιστράει στο βρεγμένο τερέν
65, ΓΚΟΛ 0-1!!, μετά από κόρνερ του Μουτεσίδη, ο Σιάκκας ανοίγει το σκορ για τον Πανσερραϊκό
78, ο Γαϊδαρτζής πλασάρει μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα φεύγει λίγο άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Μουρατίδη
82, ΓΚΟΛ 0-2!!, κόρνερ από δεξιά του Τριανταφύλλου Κ., πιο ψηλά απ’ όλους ο Σιάκκας με καρφωτή κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα και κάνει το 2-0 για τον Πανσερραϊκό

ΚΑΣΤΟΡΙΑ : Μουρατίδης, Παπαδόπουλος, Τσόπρας, Μπαϊρακτάρης, Καρανάσιος, Ντάνζι, Μηλιάτης, Γανόλης, Δημητριάδης, Παπαδόπουλος, Τάσσιος(69′ Γεωργιάδης)

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ : Ανδρούτσος, Σιάκκας, Περπερίδης, Βοσκόπουλος, Γαλακτερός, Ναουμτσέφσκι, Τριανταφύλλου Κ. (86΄Παπαστεργίου), Μπονέρης, Γκόγκας (57′ Μουτεσίδης), Ρούτσης (66′ Τσιμίκας), Γαϊδαρτζής