Ακαδημίες Ημαθίας

Ακαδημία & Σχολή Ποδοσφαίρου Μακεδόνα – Ενημερωτικό δελτίο

10660366_861378057207815_9162379273787752992_nΝΕΟΙ

ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ-ΑΕ ΦΙΛΥΡΟΥ 0-1

Παίζοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο η ομάδα του Μακεδόνα έχασε από την ΑΕ Φιλύρου με 0-1.

Σύνθεση Μακεδόνα:Μαυρίδης, Δρόσος, Λούκα, Λιόλιος, Καράι, Καβουνόπουλος, Μπάτσιος, Καμπούρης, Κουλούσης, Συμεωνίδης.

ΠΑΙΔΙΚΟ

ΑΚΑΔ.ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΑΟΚ-ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ 1-3

Νίκη με ανατροπή για την ομάδα του Μακεδόνα. Αν και βρέθηκε να χάνει με 1-0 στο πρώτο ημίχρονο, είχε την εμπειρία και το ταλέντο να αναστρέψει το εις βάρος του αποτέλεσμα με δύο γκολ του ΕΥΦΡΑΙΜΙΔΗ και ένα από τον ΜΑΣΤΟΡΟΠΟΥΛΟ.

Σύνθεση Μακεδόνα:ΤΟΤΣΚΑΣ,ΜΑΝΩΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜ.,ΕΥΦΡΑΙΜΙΔΗΣ,ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ,ΔΟΥΙΤΣΗΣ,ΜΑΣΤΟΡΟΠΟΥΛΟΣ,ΠΕΙΟΣ,

ΣΑΚΑΛΗΣ,ΛΥΜΟΥΣΗΣ ΧΡ.,ΚΟΥΚΟΥΤΣΙΔΗΣ,ΒΙΛΑΝΑΚΗΣ (ΑΛΙΜΕΤΑ).

ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ

ΚΟΥΛΟΥΡΑ-ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ 4-2

Αν και προηγούνταν τρία λεπτά πριν την λήξη του αγώνα  με 0-2 η ομάδα του Μακεδόνα  με γκολ του ΒΑΣΙΛΤΣΗ έχασε με 4-2 από την ομάδα της Κουλούρας. Οι πολλές ελλείψεις (οκτώ παίκτες λόγω ίωσης αγωνίστηκαν μόνο με εννιά παίκτες)  είχαν σαν αποτέλεσμα να επέλθει κούραση και στα τελευταία τρία λεπτά να μην μπορέσουν να κρατήσουν το υπέρ τους αποτέλεσμα.

Σύνθεση Μακεδόνα:ΒΑΝΤΣΗΣ,ΓΡΑΤΣΙΑΝΟΣ,ΒΑΣΙΛΤΣΗΣ,ΜΠΟΥΡΔΑΝΟΣ,ΛΕΟΝΑΡΝΤΟ,ΒΙΛΑΝΑΚΗΣ,ΓΚΑΖΕΛΗΣ,ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ,