Δόξα Δράμας – Εθνικός Αγιονερίου (2-1) Για 90′ ο Γελαδάρης (video)

2f23aa924de0ba3a0e7908513a012180_L_610x400Νέα νίκη για τους ασταμάτητους μαυραετούς που επικράτησαν 2-1 του μαχητικού Εθνικού Αγιονερίου και είναι… άνετοι στην τέταρτη θέση και στο +3 απ’ την πέμπτη.

Το φιλμ του αγώνα

12’ Οσμή ευκαιρίας για τον Εθνικό με τον Γκελήνο απέναντι στον Καράδαη να μην πλασάρει καλά και τον τερματοφύλακα της Δόξας να μην αιφνιδιάζεται

17′ Πρώτη οσμή ευκαιρίας και για την Δόξα με τον Κανετίδη να εκτελεί φάουλ από δεξιά και έξω από την περιοχή και να βρίσκει τον Μουδούρογλου που πιάνει ανάποδη κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Τεντώνη

20’ ΓΚΟΛ 1-0! Από το ημικύκλιο της περιοχής του Τεντώνη, ο Μουδούρογλου σπάει με πάσα πιο αριστερά στον Ντουτσαρίδη που αποφεύγει έναν αμυντικό και σουτάρει στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενούμενων, ανοίγοντας το σκορ

25′ Κίτρινη στον Πτηνόπουλο που σημάδεψε τα πόδια του Καράδαη

42′ Σε ανύποπτο χρόνο ένα πολύ καλό γυριστό του Κυριακίδης από αριστερά έφυγε λίγο έξω από το δεύτερο δοκάρι του Τεντωνη

44′ Νέο σουτ του Κυριακίδη μέσα από την περιοχή διώχνει την ύστατη ώρα σε κόρνερ ο Τεντώνης με τα ακροδάχτυλα. Ένα κόρνερ που δεν αντελήφθηκε ο διαιτητής Παλιούρας.και δεν έδωσε τίποτα

45′ Σουτ του Μουδούρογλου από δεξιά και η μπαλα φεύγει άουτ έξω από την εστία του Τεντώνη και ο διαιτητής Παλιούρας σφυρίζει την λήξη του πρώτου ημιχρόνου που βρίσκει την Δόξα να προηγείται με 1-0.

53’ ΓΚΟΛ 1-1! Ο Εθνικός ισοφαρίζει μετά από αδράνεια της άμυνας της Δόξας αφού ο Πεχλιβάνης πέρασε χωρίς πίεση την κάθετη στον Πτηνόπουλο, που βγήκε απέναντι στον Καράδαη που έκανε έξοδο αλλά ο επιθετικός των φιλοξενούμενων του πέρασε την μπάλα κάτω από τα πόδια και την έστειλε στα δίχτυα κάνοντας το 1-1.

61′ Κίτρινη στον Μπουζούρη για φάουλ στον Κυριακίδη

63′ Κίτρινη στον Καρασίμο

77’ ΓΚΟΛ 2-1! Προσπάθεια του Γεωργιάδη από δεξιά κρατάει μπάλα και πασάρει δίπλα στον Κυριακίδη που από πολλά μέτρα έξω από την περιοχή και δεξιά «εκτέλεσε» με έναν απίστευτο κεραυνό τον Τεντώνη γράφοντας το 2-1.

78′ Κίτρινη στον Κανετίδη που μπήκε στον αγωνιστικό χώρο για να πανηγυρίσει το γκολ

79′ Καλό σουτ Στόικου φεύγει άουτ

82′ Καλή εκτέλεση φάουλ του Καρασίμου έξω από την περιοχή και μπάλα φεύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Καράδαη

Δόξα Δράμας : Καράδαης, Γεωργιάδης, Γελαδάρης, Χαριτωνίδης, Παπαζούδης, Κανετίδης (66′ Παπαβασιλείου), Λάσπαντζης, Κυριακίδης, Ντουτσαρίδης, Μουδούρογλου, Δούμπλατζης (60′ Αθανασιάδης)

Εθνικός Αγιονερίου : Τεντώνης, Μπουζούρης (86′ Αποστολάς), Γκεληνος, Μιλκούδης, Λουϊζίδης, Καρασίμος, Μήτσικας (83′ Παπαδόπουλος), Γαλάνης, Γκέρτσος, Πεχλιβάνης, Πτηνόπουλος (66′ Γραικός)