Βέροια – ΠΑΟΚ 1-3 (photos)

f81bde675eaecd8d0a0aa73fbf75e193_LΌντας πιο αποτελεσματικός, ο «Δικέφαλος» εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που είχε στο πρώτο 45λεπτο και «κλείδωσε» τη νίκη πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου επιστρέφοντας στις επιτυχίες

Επιστρέφοντας στις «πειστικές» εμφανίσεις και τις νίκες, ο ΠΑΟΚ κατάφερε να φύγει με το «διπλό» από την Ημαθία επικρατώντας με 3-1 της Βέροιας. Οι Θεσσαλονικείς είχαν καταφέρει να «κλειδώσουν» τη νίκη πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου καθώς προηγούνταν με 3-0 χωρίς ουσιαστικά να αφήσουν περιθώρια αντίδρασης στους γηπεδούχους απλά μείωσαν με τον Ντουμίτρου στο 61’.

Βέροια (Χοσέ Γκρανέρο): Τζινάρ, Όστοϊτς, Μπράβο, Βέρζτος, Νέτο, Τάτος (53′ Κάμπορα), Μπατιόν, Ντουμίτρου, Μπεν (73′ Γεωργιάδης), Μπαργκάν (53’Ναζλίδης), Βεργώνης

ΠΑΟΚ (Άγγελος Αναστασιάδης): Ιτάνζ, Παπαγιαννόπουλος (90’+2′ Πούγγουρας), Βίτορ, Κόστα, Κωνσταντινίδης (84′ Κίτσιου), Κάτσε, Νομπόα, Σκόνδρας, Γκολάσα, Μακ (82′ Πόζογλου), Περέιρα