ΑΕ Καραϊσκάκης – Ρήγας Φεραίος 2-0

karaiskakis_rigasΧωρίς να αντιμετωπίσει κάποια ιδιαίτερη δυσκολία, η ΑΕ Καραϊσκάκης νίκησε με 2-0 στο γήπεδο των Αγίων Αναργύρων τον Ρήγα Φεραίο και παρέμεινε στην κορυφή του 2ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής, δύο βαθμούς πάνω από τον ΑΟ Τρίκαλα, ο οποίος επικράτησε με 3-1 στην έδρα του της Κοζάνης.

Η Αρτινή ομάδα μόλις στο 3΄ του αγώνα έχασε μεγάλη ευκαιρία για να προηγηθεί στο σκορ, όταν το δυνατό σουτ του Βασίλιεβιτς από κοντινή απόσταση έδιωξε με δυσκολία σε κόρνερ ο Τσουμπέκος. Στο 9ο λεπτό του αγώνα ο τερματοφύλακας του Ρήγα μεεντυπωσιακή απόκρουση, έβγαλε σε κόρνερ την κοντινή κεφαλιά του Καβαλλάρη. Στο 15΄ του αγώνα ήρθε το 1-0 για την ΑΕ Καραϊσκάκης, όταν οι Τζερεμές και Βασίλιεβιτςάλλαξαν ωραία την μπάλα, με τον τελευταίο να πασάρει στον Χούσο κι αυτός με πλασέ να ανοίγει το σκορ μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς. Στο δίλεπτό 17΄-18΄ η Αρτινή ομάδα έχασε δύο σημαντικές ευκαιρίες, με τους Γυφτοκώστα και Καβαλλάρη να σουτάρουν άουτ από καλές θέσεις. Λίγα λεπτά μετά, στο 25΄ ήταν η σειρά του Χούσουνα αστοχήσει και στο 33΄ το ωραίο σουτ του Τζερεμέ έδιωξε με δυσκολία σε κόρνερ ο Τσουμπέκος.