Εθνικές Ομάδες

Λιχτενστάιν – Ελλάδα (0-2) Αλλαγή ο Μάνος

imageΜε πρωταγωνιστή τον Νίκο Ιωαννίδη, που πέτυχε και τα δύο της γκολ, η Εθνική Ελπίδων ξεκίνησε με νίκη εκτός έδρας (2-0) επί του Λιχτενστάιν τις υποχρεώσεις της στην προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2015-2017.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα ήταν ανώτερο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και δεν άφησε το παραμικρό περιθώριο αμφιβολία γι’ αυτό στους γηπεδούχους. Ο Ιωαννίδης βρήκε για πρώτη φορά το δρόμο προς τα δίχτυα στο 43ο λεπτό ενώ διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα και της Εθνικής στο 75ο λεπτό.

Διαιτητής ήταν ο Άντριαν Αζοπάρντι από τη Μάλτα, ο οποίος παρατήρησε με κίτρινη κάρτα τους Ιωαννίδη και Μυστακίδη.

Λιχτενστάιν: Μάγερ- Κάιζερ, Γκόπελ, Χόφερ, Μάλιν, Σέλε, Βόλφινγκερ (88′ Μάρξερ Κ.), Φλατζ, Κόλμαν (91′ Μάρξερ Α.), Σίερσερ (80′ Χάας).

Ελλάδα: Μπάρκας- Κωνσταντινίδης, Βούρος, Τζανετόπουλος, Χουχούμης, Σιόπης, Μυστακίδης (67′ Μίγκας), Δώνης, Ιωαννίδης, Σαββίδης (86′ Μάνος), Τσιλιανίδης (73′ Μασούρας).