ΑΠΕ Λαγκαδά – Πύδνα Κίτρους (2-2) Ανοιχτό παιχνίδι στη δυτική Θεσσαλονίκη

DSC_0023Ισόπαλο 2-2 έληξε το φιλικό της Πύδνας στον Λαγκαδά με την τοπική ΑΠΕΛ.

Η ομάδα του Αποστόλη Στύλου ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος και κατάφερε να προηγηθεί αρχικά με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τσιούνη στο 10ο λεπτό. Την έσχατη των ποινών κέρδισε ο Μακράκης όταν ανατράπηκε στην περιοχή του Μαντζιάρη.

Οι ομάδα του Κίτρους μπήκε καλά και στο δεύτερο μέρος και κατάφερε να κάνει 2 τα τέρματα της όταν στο 50΄ο Πετρουτζέλης με σουτ έγραψε το 0-2.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν μετά το 70΄κι αφού οι αλλαγές που πραγματοποιήθηκαν έριξαν τον ρυθμό του παιχνιδιού.

Αρχικά ο Ξανθόπουλος έκανε το 1-2 και στη συνέχεια λίγα λεπτά πριν τη λήξη ο Γκούντας διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

ΑΠΕ Λαγκαδά (Γιάννης Παγώνης): Μαντζιάρης, Σακαλής, Ραφαηλίδης, Αθανασίου, Λαβιδάς, Σαράφογλου, Λεμονής, Καρασταύρου, Βεϊδαμενίδης, Πολίτης, Τσερκέζης. Αγωνίστηκαν και οι Βαρούτης, Κράββαρης, Κωνσταντινίδης, Γκούντας, Παναγιωτούδης, Μπάμπης, Βασαϊτης.

Πύδνα Κίτρους (Αποστόλης Στύλος): Ταταρίδης, Λαζαρίδης, Ραπτόπουλος, Δημητρίου, Κωτσιόπουλος, Δήμας, Πετρουζέλης, Παυλίδης, Καραγκούνης, Μακράκης, Τσιούνης. Έπαιξαν και οι Γελαδάρης, Κόλα, Τσιώμης, Όττα.