Καμπανιακός – Αιγινιακός (0-1) Με Γκούρτσα το φιλικό “διπλό” (vid)

11224846_936347866411490_4183138740361466970_o

Σε ένα παιχνίδι με λιγοστές φάσεις, ο Αιγινιακός επικράτησε του Καμπανιακού με 0-1.

Οι δύο ομάδες φάνηκαν να ψάχνουν τα πατήματά τους στα πρώτα λεπτά, με πολλά λάθη κυρίως στον χώρο του κέντρου. Ωστόσο με τη συμπλήρωση
15 λεπτών το ματς έγινε πιο γρήγορο και οι φίλαθλοι παρακολούθησαν και κάποιους καλούς συνδυασμούς.

Δυο καλές φάσεις από μια για κάθε αντίπαλο στο 24΄για τον Καμπανιακό οταν ο Ταχματζίδης εκτέλεσε φάουλ και απέκρουσε ο Τόλιος εκπληκτικά και μια στο επόμενο λεπτό όταν ο Γκούρτσας από κοντά με κεφαλιά προσπάθησε να παραβιάσει την εστία του Κηπουρού αλλά ο έμπειρος τερματοφύλακας του Καμπανιακού απέκρουσε ενστικτωδώς.

Το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου με τους γηπεδούχους να είναι ελαφρώς καλύτεροι.

Με αλλαγές ξεκίνησαν και οι δυο ομάδες το δεύτερο ημίχρονο και στην συνέχεια γινόντουσαν συνέχεια αλλαγές ώστε να μην δούμε καλό ποδόσφαιρο. Στο 76′ σημειώθηκε το γκολ για τους φιλοξενούμενους με τον Ίτζιο, ο οποίος σούταρε με δύναμη μέσα από την περιοχή.