Γ Εθνικής (2ος όμιλος) ΑΕ Καραϊσκάκης – Νίκη Βόλου 2-1

DSCN5841Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, η ΑΕ Καραϊσκάκης κατάφερε να φτάσει στην ανατροπή στο τέλος του αγώνα και να πανηγυρίσει μία σπουδαία νίκη με 2-1 στο ντέρμπι με τη Νίκη Βόλου.

Στο γήπεδο των Αγίων Αναργύρων, η ΑΕ Καραϊσκάκης ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα και άξιζε αυτό που πήρε στο 93΄, δηλαδή τους τρειςυπερπολύτιμους βαθμούς της νίκης. Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε μεγάλες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, με το σουτ του Μέτσε στο 8΄ να περνάει άουτ, ενώ την ίδια κατάληξη είχε και η κεφαλιά του Χολέβα από κόρνερ στο 20΄. Λίγα λεπτά μετά (26΄) η ΑΕ Καραϊσκάκης είχε μια καλή στιγμή, όταν το σουτ του Καπετάνου έβγαλε σε κόρνερ ο Σταυράκης. Ένα λεπτό πριν τη λήξη του α΄ μέρους (44΄) οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι σ΄ ένα τράβηγμα του Ευαγγέλου στον Ναουμίδη, σε μία φάση όπου οι παίκτες της ΑΕ Καραϊσκάκης διαμαρτυρήθηκαν έντονα ότι δεν υπήρχε παράβαση. Την εκτέλεση του πέναλτι ανέλαβε ο Κρεββατάς και ήταν εύστοχος για να κάνει το 1-0 υπέρ της Νίκης Βόλου.