B ΕΠΣ Ημαθίας

Νίκη Αγκαθιάς – Αλιάκμων Νησελίου 4-1

12272594_845980468852522_1944114384_n

Μεστή και ουσιαστική εμφάνιση από τη Νίκη Αγκαθιάς, που επέβαλε από την αρχή τον ρυθμό της και έφτασε σε μία ακόμη νίκη.

Η ομάδα του Δημήτρη Σαμαρά δεν δυσκολεύτηκε να κάμψει την αντίσταση του ουραγού Αλιάκμων Νησελίου και σκαρφάλωσε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας με 17 βαθμούς. Αυτή ήταν η 5η νίκη των “ασπρόμαυρων” εντός έδρας, όπου διατηρούν την τρίτη καλύτερη επίθεση του ομίλου με 13 γκολ.

Η επιθετική δραστηριότητα από πλευράς Νίκης ξεκίνησε στο 11ο λεπτό, όταν ο Γιάννης Γατόπουλος βρέθηκε σε καλή θέση αλλά αστόχησε, ωστόσο τέσσερα λεπτά αργότερα το σουτ που επιχείρησε είχε αίσια κατάληξη, ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα του.

Στο 33′ ο Αλιάκμων βρέθηκε κοντά στην ισοφάριση με τον Καζαλί, ο οποίος βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Γιδαρόπουλο να αποκρούσει σωτήρια.

Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με το ρευστό 1-0, ωστόσο η Νίκη είχε τα ηνία και ήταν θέμα χρόνου να φτάσει και σε δεύτερο τέρμα. Αυτό έγινε στο 3ο λεπτό του δευτέρου μέρους, με σκόρερ αυτή τη φορά τον Λάμπρο Σταμούλη ενώ τρία λεπτά αργότερα (51′) ο Γιάννης Γατόπουλος και πάλι, με ωραίο μακρινό σουτ “έγραψε” το 3-1.

Το ρεπορτάζ της Νίκης Αγκαθιάς είναι μια προσφορά…

12167146_828998203884082_714724702_n-copy

Το σημαντικό προβάδισμα των γηπεδούχων εδραιώθηκε στο 62′ όταν και πάλι ο Σταμούλης χρίστηκε σκόρερ, αυτή τη φορά με ψηλοκρεμαστό σουτ.

Το τέρμα για τους “ερυθρόλευκους” πέτυχε στο 77′ ο 15χρονος Κώστας Γιοβανόπουλος, που έφτασε αισίως τα τρία γκολ στο πρωτάθλημα.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Κωστούλης, με βοηθούς τους κ.κ. Ασβεστάρα και Παυλίδη Θ..

Νίκη Αγκαθιάς : Γιδαρόπουλος, Λιακόπουλος Δ., Λιακόπουλος Θ., Μοσχόπουλος Γ. (69′ Μοσχόπουλος Δ.), Χαντζόπουλος, Ζησιόπουλος, Γατόπουλος Π. (60′ Παπαδόπουλος), Πιπιλιάρης, Σταμούλης, Γατόπουλος Γ. (58′ Γραμμενόπουλος Σ.), Ματσούκας.

Αλιάκμων Νησελίου : Τσαλαμπάνας (46′ Πολίτης), Τσολακίδης (37′ Γιοβανόπουλος Γ.), Ντέλλας, Δούμας, Τσοκμελίδης (49′ Τσιπλάκης), Μπαντής, Ντέντια, Αντωνίου, Μυλώσης, Γιοβαόπουλος Κ., Καζαλί.