Ευρώπη – Το βράδυ…περιπάτου της Μπαρτσελόνα, τα έξι γκολ στο Άνφιλντ και η Μίλαν του…Κυπέλλου (vids)

Χωρίς τίτλοΜε το πρώτο ματς στο «Καμπ Νόου» να έχει κρίνει τα πάντα (4-1), η Μπαρτσελόνα επικράτησε και στην έδρα της Εσπανιόλ (2-0) και «τσέκαρε» το εισιτήριο για τους «8» του Copa del Rey.

Οι «μπλαουγκράνα» είχαν πραγματοποιήσει εξαιρετική εμφάνιση στο πρώτο ματς, με αποτέλεσμα να μετατρέψουν τον επαναληπτικό σε τυπική διαδικασία. Το απρόοπτο δεν συνέβη κι έτσι το σύνολο του Λουίς Ενρίκε πήρε την πρόκριση για τα προημιτελικά του κυπέλλου Ισπανίας.

Τα γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Μουνίρ. Πρώτα, στο 32ο λεπτό, όταν έπειτα από εξαιρετική πάσα του Μέσι, τελείωσε ιδανικά τη φάση για να «γράψει» το 1-0 ενώ έβαλε το κερασάκι στην τούρτα στο 88′ για το 2-0.

Έτσι η Μπαρτσελόνα, με συνολικό σκορ 6-1 προκρίθηκε στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

δείτε τα γκολ εδώ

livearsdraw

Σε ένα συναρπαστικό ματς, Λίβερπουλ κι Άρσεναλ ήρθαν ισόπαλες 3-3 στο «Άνφιλντ», με τους «κόκκινους» να ισοφαρίζουν στα τελευταία λεπτά και να στερούν το δικαίωμα στους «κανονιέρηδες» να βρεθούν μόνοι στην κορυφή, καθώς η Λέστερ νίκησε 1-0 την Τότεναμ!