Αγγλία – Παραλίγο να το…κλέψει ολοκληρωτικά η Τσέλσι! (vid)

Χωρίς τίτλοΗ Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κρατούσε το προβάδισμα μέχρι τις καθυστερήσεις, ωστόσο ο Ντιέγκο Κόστα όχι μόνο ισοφάρισε, αλλά παραλίγο να γυρίσει μόνος το παιχνίδι.

Πολύ κοντά σε μια μεγάλη νίκη η οποία ήταν βέβαιο ότι θα τόνωνε το ηθικό της βρέθηκε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία έχασε κιόλας μεγάλη ευκαιρία να πλησιάσει τη Μάντσεστερ Σίτι στους τέσσερις βαθμούς.

Το σκορ για την ομάδα του Λουίς Φαν Χάαλ είχε ανοίξει στο 61ο λεπτό ο Λίνγκαρντ, με τη Γιουνάιτεντ να χάνει τη νίκη μέσα από τα χέρια της με καθώς ο Ντιέγκο Κόστα απέδειξε ότι δεν ξέχασε την τέχνη του, και περνώντας τον Ντε Χέα την έστειλε στα δίχτυα για το 1-1.

Μάλιστα, έφθασε κοντά σε δεύτερο τέρμα λίγο μετά, αλλά αυτήν την φορά του είπε «όχι» ο πορτιέρο των φιλοξενούμενων και ενώ ήταν σε τρικυμία η αντίπαλη άμυνα που δεν είχε καταλάβει το πώς την πάτησε σε εκείνο το χρονικό σημείο.