Μπάσκετ – Εντυπωσιακός Κολοσσός, διέλυσε τον ΠΑΟΚ!

qadeΟ Κολοσσός Ρόδου παίζοντας εξαιρετικό μπάσκετ, πήρε σπουδαία νίκη απέναντι στον ΠΑΟΚ επικρατώντας εντός έδρας με 74-56. Πέμπτη συνεχόμενη ήττα για τον “Δικέφαλο” στο πρωτάθλημα.

Ο Κολοσσός “αντέδρασε” και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο μετά την κακή ήττα από τον Αρκαδικό. Οι Ροδίτες (δεν έπαιξε ο Αχονεν) επικράτησαν του ΠΑΟΚ με σκορ 74-56 και έτσι πήραν μια σπουδαία νίκη. Η ομάδα του Άρη Λυκογιάννη ήταν εντυπωσιακή στο πρώτο ημίχρονο (30-11 και 40-21) και στο τέταρτο δεκάλεπτο προηγήθηκε με 26 πόντους (65-39).

Σε κάθε περίπτωση ο Κολοσσός έκανε ένα σημαντικό βήμα για να βρίσκεται στην πρώτη οχτάδα της βαθμολογίας με το τέλος του πρωταθλήματος (μάλιστα μπορεί να διεκδικήσει και ένα καλό πλασάρισμα εκτός από την συμμετοχή στα πλέι οφ) ενώ από την άλλη ο “Δικέφαλος” που για ένα ακόμη ματς επηρεάστηκε από τις απουσίες των Βασιλειάδη και Σχορτσανίτη (ο ΠΑΟΚ έδειχνε και αρκετά κουρασμένος), γνώρισε την πέμπτη του σερί ήττα στο πρωτάθλημα.