Το σήκωσε ο Οπούντιος στη Φθιώτιδα!

DSC_0306Ο Οπούντιος Μαρτίνου είναι ο Κυπελλούχος Φθιώτιδας 2015-16 για πρώτη φορά στην ιστορία του, επικρατώντας στον Τελικό με σκορ 1-0 του Ολυμπιακού Λαμίας.

Το χρυσό γκολ όπως αποδείχθηκε σημείωσε ο Καντού με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ στο 63ο λεπτό. Το παιχνίδι δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, μιας και οι δυο ομάδες έκαναν λίγες ευκαιρίες με στημένα ή ατομικές ενέργειες.

Στο πρώτο μέρος το Μαρτίνο είχε μια σχετική καλή κυκλοφορία της μπάλας, χωρίς όμως να κάνει κάτι σημαντικό, ενώ από την άλλη ο Ολυμπιακός είχε μια κλασική ευκαιρία στο 5ο λεπτό και στη συνέχεια δεν απέιλησε.

Στο δεύτερο μέρος έγιναν όλα. Πέρα από το γκολ, είχαμε δύο αποβολές, πολλές φάσεις και πολλά νεύρα εκατέρωθεν.

OΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ: Γιουργούσης, Κουτσούμπας, Κωτσαλάς, Σπυριδάκης, Τσέλος, Δέδες, Πατσαρούχας (71′ Νικολόπουλος), Πέππας, Θαναηλάκης (84′ Δημητρέλης), Καντού, Κακάβας (81′ Γκριτζάπης).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ : Δελούκας, Σιώτης, Στυλιανός, Δ. Λέντας (67′ Αντωνίου), Τσούκαλος, Καλαμάτας, Μαλισσόβας, Κουτρομάνος, Ζήσιμος, Ν. Λέντας (80′ Χαλαστάνης), Χροστοδούλου (61′ Μπουσάι).