Στιγμιότυπα από τα ματς της 29ης αγωνιστικής στη Super League!

super-leagueΑΕΚ – Πανιώνιος  2-0

Με δυο γκολ του Πέκχαρτ, που ήρθε από τον πάγκο ως αλλαγή, η ΑΕΚ κέρδισε τον Πανιώνιο, παρόλο που έπαιζε με δέκα παίκτες από το 70ο λεπτό.

δείτε τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης από την κάμερα της NOVA

ΠΑΟΚ – Λεβαδειακός  2-0

Ο Λέοβατς έδιωξε στο 80΄ τα σύννεφα που είχαν αρχίσει να μαζεύονται στον ουρανό της Τούμπας και ο Μακ στο 89΄ ολοκλήρωσε τη νίκη που στέλνει τον Δικέφαλο στα πλέι οφ.

ΠΑΣ Γιάννινα – Πλατανιάς  2-0

Ο Μιχάλης Μανιάς έφθασε τα 10 γκολ στην τρέχουσα σεζόν της Super League κι έδωσε τη νίκη στον ΠΑΣ Γιάννινα (2-0) επί του Πλατανιά, με τους Ηπειρώτες να “σκαρφαλώνουν” στην 6η θέση. Διεκόπη προσωρινά λόγω πτώσης

Παναιτωλικός – Ολυμπιακός  2-5

Με ηγέτη και σκόρερ τον Φορτούνη (7′), ο Ολυμπιακός πέρασε σαν σίφουνας και από το Αγρίνιο επικρατώντας με το εμφατικό 5-2 του Παναιτωλικού. Ντα Κόστα (30′), Σεμπά (57′), Πουλίδο (69′), Πάρντο και Ουάρντα (88′), Κάπελ (90′) τα γκολ του αγώνα.

Βέροια – SKODA Ξάνθη  1-1

Ο Γιουσούφ με ένα τέρμα του στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έκανε το 1-1 απέναντι στην Ξάνθη δίνοντας τον βαθμό στη Βέροια.

ΑΕΛ Καλλονής – Ατρόμητος  2-4

Ο Ατρόμητος νίκησε στη Λέσβο με 4-2 την Καλλονή και εξακολουθεί να ελπίζει υπό προϋποθέσεις για είσοδο στα play off. Ματέι, Ουσέρο, Μπρίτο και Λε Ταλέκ οι σκόρερ των Περιστεριωτών.

Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός  0-0

Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι Αστέρας και Παναθηναϊκός αναδείχτηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα (0-0) με τις δυο ομάδες να έχουν ελάχιστες καλές στιγμές και από μια σπουδαία ευκαιρία.

Πανθρακικός – Ηρακλής  0-3

Ο Ηρακλής έβαλε στην Κομοτηνή τέλος στο αρνητικό του σερί των τελευταίων αγωνιστικών επιστρέφοντας στις νίκες με το 0-3 επί του Πανθρακικού για την 29η και προτελευταία στροφή της φετινής Superleague. Ένα τρίποντο που είχε “λάτιν” υπογραφή καθώς σκόραραν οι Λεοζίνιο, Ρομάνο και Περόνε.