Super League – Το γκολ του Μίλιεβιτς με το…καλημέρα έφτανε για τη Λαμία! (βαθμολογία)

lamia-asa-5Δεν τα κατάφερε απέναντι στη Λαμία το απόγευμα της Δευτέρας η Αναγέννηση γνωρίζοντας την ήττα εντός έδρας με 0-1 και στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της Football League.

Σε ένα πολύ καλό από ρυθμό πρώτο ημίχρονο και για τις δύο ομάδες οι “κιτρινόμαυροι” βρέθηκαν νωρίς πίσω στο σκορ μετά από ένα όμορφο γκολ του Μίλιεβιτς στο 2′. Οι φιλοξενούμενοι δημιούργησαν τις περισσότερες ευκαιρίες με την Αναγέννηση να προσπαθεί ως ένα σημείο για να πετύχει την ισοφάριση.

Στο β’ ημίχρονο ο ρυθμός ήταν κατώτερος με τους φιλοξενούμενους και πάλι όμως να έχουν τις σημαντικότερες ευκαιρίες. Να σημειώσουμε επίσης ότι στο β’ μέρος οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν στο μεγαλύτερο μέρος τους με 10 παίκτες καθώς αποβλήθηκαν με δεύτερη κίτρινη Τζόκιτς και Γκόλιας.

Το φιλμ του αγώνα:

2′. ΓΚΟΛ! Σουτ του Μίλιεβιτς από τη γωνία της μεγάλης περιοχής στην απέναντι γωνία της εστίας του Κουτσόπουλου (0-1)

12. Εκτέλεση φάουλ του Μαυριά στο δεύτερο δοκάρι προσπάθεια του Δημόπουλου από κοντά να σπρώξει τη μπάλα στα δίκτυα αλλά η μπάλα πέρασε κόρνερ από την απέναντι πλευρά

20′ Λάθος απομάκρυνση του Γκόλια πάνω στον Πίντο στη γραμμή της μεγάλης περιοχής και πλασέ από τον τελευταίο στην σχεδόν κενή εστία με την μπάλα να περνά λίγο άουτ

22′ Εκτέλεση φάουλ του Γιαλούση με τον Κουτσόπουλο να διώχνει δύσκολα ,σε κόρνερ

22′ Γιαλούσης εκτέλεση κόρνερ, οι κιτρινόμαυροι δεν μπόρεσαν να διώξουν αλλά ο Πίντο από το ύψος της μικρής περιοχής δεν έπιασε καλά το σουτ και ο Υφαντής έδιωξε

24′ Εκτέλεση κόρνερ του Μαυριά στον Γκόλια που δεν μπόρεσε από την γωνία της μικρής περιοχής να στείλει την μπάλα εντός εστίας

42′ Χωρίς ισορροπία ο Σιατραβάνης μέσα από την περιοχή σούταρε αδύναμα και ο Κουτσόπουλος μπλόκαρε στη γωνία.

45+ Σουτ του Τσούκαλου από το ύψος της περιοχής, με την μπάλα να περνά ελάχιστα επάνω από το οριζόντιο δοκάρι

50′ Παρόμοια φάση με το γκολ της Λαμίας στο πρώτο ημίχρονο με τον Σιατραβάνη να επιχειρεί το ίδιο με τον Μίλιεβιτς αλλά την μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι

54′ Δεύτερη κίτρινη στο Τζόκιτς και αποβολή

62′ Δεύτερη κίτρινη στο Γκόλια και αποβολή

83′ Σιατραβάνης και Μιλιεβιτς σε δεύτερο χρόνο από προφανή θέση για γκολ, δεν μπορούν να σκοράρουν με τον Κουτσόπουλο στην δευτερή περίπτωση να αποκρούει

85′ Σουτ του Σιατραβάνη από την γωνία της μεγάλης περιοχής, έδιωξε σε κόρνερ ο Κουτσόπουλος

90+ Κλέψιμο της μπάλας από τον Σιατραβάνη που μοίρασε τη δίπλα στον Μπουλούλη που από πλεονεκτική θέση έστειλε τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας της Αναγέννησης

Αναγέννηση Καρδίτσας (Θεοδοσιάδης): Κουτσόπουλος, Σάββας, Δημόπουλος (58′ Τζέκος), Γκόλιας, Κισκαμπάνης, Καραχάλιος, Υφαντής (46′ Τσιλούλης), Μπλέντι, Τσούκαλος, Ακασού (46′ Σκαθαρούδης), Μαυριάς

Λαμία (Σπανός): Πίτκας, Ντάσιος, Γιαλούσης, Ζουλιώτης, Κυριακόπουλος, Μπαλού, Τζόκιτς, Καραγιάννης (58′ Σιλιγαρδάκης), Σιατραβάνης, Μίλιεβιτς (87′ Κοτσώνης), Πίντο (73 Μπουλούλης)