Αθλήματα

Η 3η ημέρα του 4ου Διεθνούς Τουρνουά Χάντμπολ Αναπτυξιακών Ηλικιών «ΒΡΙΛΗΤΤΟΣ 2016»

232725Όπως και πέρσι, έτσι και φέτος οι ομάδες του Βελιγραδίου και του Ζάγκρεμπ προκρίθηκαν στον τελικό του «ΒΡΙΛΗΤΤΟΣ 2016»

Νόβι Βελιγραδίου και Κροάσια Ζάγκρεμπ θα «μονομαχήσουν» αύριο στις 17:15 για τον τίτλο στην κατηγορία των παμπαίδων, αφού στους ημιτελικούς επικράτησαν των γαλλικών ομάδων Σεν Ραφαέλ και Παρί Σεν Ζερμέν αντίστοιχα.

Νόβι και Κροάσια είναι οι πολυνίκεις ομάδες του «ΒΡΙΛΗΤΤΟΣ», αφού μονοπωλούν τους τίτλους από το 2013 και έπειτα που διεξάγεται το τουρνουά. Η ομάδα της Σερβίας είχε κατακτήσει το 1ο τουρνουά στα Βριλήσσια, ακολούθησε το 2014 η Κροάσια, ενώ πέρσι και πάλι η Νόβι ήταν η νικήτρια στον τελικό απέναντι στους Κροάτες, που θέλουν φέτος να πάρουν τη ρεβάνς και να ισοφαρίσουν τα τρόπαια σε 2-2.

ΙΩΝΙΚΟΣ – ΛΟΚΟΜΟΤΙΒΑ ΜΠΡΙΤΣΚΟ 25-21 (15-11)

Τη νίκη με 25-21 κατάφερε να πάρει ο Ιωνικός κόντρα στην Λοκομοτίβα Μπριτσκό, με αποτέλεσμα να πάρει την 13η θέση. Η ομάδα από την Αθήνα έδειξε ένα πολύ καλό πρόσωπο, τόσο στην επίθεση όσο και στην άμυνα. Από την άλλη πλευρά οι Βόσνιοι, αν και επιθετικά έβρισκαν αρκετές λύσεις, αμυντικά παρουσίασαν αρκετά κενά. Αποτέλεσμα να ολοκληρώσουν τις εμφανίσεις τους στο τουρνουά ΒΡΙΛΗΤΤΟΣ 2016, κατακτώντας τη 14η θέση. Να σημειωθεί πως και οι δυο τεχνικοί έδωσαν χρόνο συμμετοχής σε όλους τους αθλητές που είχαν στην διάθεση τους.

Τα πεντάλεπτα: 4-3, 7-6, 11-10, 15-11 (ημιχ.), 18-11, 21-12, 23-16, 25-21

ΙΩΝΙΚΟΣ (Σωτήρης Τοντόροβιτς): Σιάτρας 4, Παπαδάκης 6, Σαλέχ, Πασάι 1, Μελίσσης 1, Ζαχαρίας, Καρητινός, Κοβάνης 5, Καρράς 2, Βασιλόπουλος, Βασιλείου 1, Βεζύρης 2, Κοζίδης, Ρούτσιας 3.

ΛΟΚΟΜΟΤΙΒΑ ΜΠΡΙΤΣΚΟ (Γκόραν Βάσιτς): Γκόριτσκιτς, Ντόμιτς, Ράντιτς 2, Νίκολιτς 2, Γκρούγιτς 1, Λέβιτς 1, Ντόρντεβιτς 13, Γκέλγιτς, Λούλιτς Λ., Λούλιτς Ντ., Στγιεπάνοβιτς Σ., Τοντοσιγιεβιτς, Στγιεπάνοβιτς Α. 2, Πούριτς, Τούσιτς

Διαιτητές: Τσάμος, Φωκίτης (Ελλάδα) Δίλεπτα: 1-2 Πέναλτι: 0/0 – 0/2

ΙΣΡΑΗΛ – ΕΛΛΑΔΑ 22-28 (10-14)

Την τρίτη θέση του ομίλου της κατέκτησε η Εθνική Παίδων της Ελλάδας μετά τη νίκη της με 28-22 επί του Ισραήλ, με τις δύο ομάδες να ανανεώνουν το ραντεβού τους για αύριο όπου και θα διεκδικήσουν το χάλκινο μετάλλιο.

Η ομάδα του Τάσου Χατζηπαρασίδη εκμεταλλεύτηκε- ειδικότερα στο δεύτερο ημίχρονο – την κούραση που έβγαλαν οι Ισραηλινοί και έφτασαν σχετικά εύκολα στη νίκη στο γεμάτο -και πάλι – από κόσμο «Φιλίππειο».

Το ελληνικό συγκρότημα είχε σε πολύ καλή ημέρα τον Χρήστο Τσιγαρίδα που σκόραρε 11 φορές, ενώ ακολούθησε με οκτώ τέρματα ο Γιώργος Ζαφειράκης.

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 4-4, 5-6, 7-8, 9-12, 10-14 (ημιχ.), 11-17, 13-19, 16-20, 18-22, 20-24, 22-28

ΙΣΡΑΗΛ (Μπουτένκο Οντετ): Ζαγκάνοβ, Μεντίνα, Ριφ, Σαχάρ, Σεμέν 2, Τουρκενίτζ 3, Αζολαι, Μοτόλα, Ζισμαν, Σλουκ, Γαιρ, Ταλ, Τκαχ 2, Λουμπρόσο 5, Μοσίντι 4, Αμιέλ 6.

ΕΛΛΑΔΑ (Τάσος Χατζηπαρασίδης): Γιάγκουλας, Δαμιανίδης, Μπουλταδάκης, Θεοδωρόπουλος, Κουκουτσίδης 2, Μπασδέκης 1, Μπαλτατζής 4, Ελευθεριάδης, Τσιγαρίδας 10, Τζήμπουλας 2, Δεληχρήστος 3, Μαυρίδης, Μποσκός, Μίγγας, Ζαφειράκης 6, Γάρας.

Διαιτητές: Τόμας Κρζαν (Σλοβενία), Μάτιτς Ρόμιχ (Σλοβενία). Δίλεπτα: 2-5, 7μ.: 3/5-1/2, Κόκκινη κάρτα: 52:50 Μπαλτατζής (τρία δίλεπτα).

ΚΡΟΑΤΙΑ – ΚΥΠΡΟΣ 51-8 (27-3)

Τη διαφορά επιπέδου κόντρα στην Εθνική Κύπρου επιβεβαίωσε η αντίστοιχη της Κροατίας, η οποία επικράτησε με 51-8 και πέρασε στον μεγάλο τελικό των Εθνικών ομάδων, εκεί όπου θα κοντραριστεί εκ νέου με την Ουγγαρία. Η Κύπρος υπέπεσε σε πολλά λάθη και αυτό είχε ως αποτέλεσμα οι Κροάτες να βγάλουν αιφνιδιασμούς και να ανοίξουν τη διαφορά από αρκετά νωρίς.

Τα πεντάλεπτα: 4-0, 8-3, 12-3, 16-3, 20-3, 27-3 (ημιχ.), 32-4, 38-6, 43-7, 46-7, 48-7, 51-8

ΚΡΟΑΤΙΑ (Ζόραν Μλίναριτς): Πούριτς, Κάγμπα, Κόλιτς, Βρμπιτς 7, Ντζάλα 6, Μέντιτς 3, Στάρσεβιτς 2, Χάντσιτς 8, Ιβάνκοβιτς, Μπράτζντιτς 6, Σαφράνκο, Κότσεν 12, Ντρούζινετς, Κράλιεβιτς 3,Zαβορ, Γιόσιπ 5.

ΚΥΠΡΟΣ (Γιάννος Ιωάννου): Μιλτιάδους, Γρηγορίου, Κάριος, Περικλέους, Κόκκινος, Μιχαήλ 1, Γιωργαλλάς, Χαραλάμπους Αν., Γεωργιάδης, Αργυρού 4, Γεωργίου 2, Ταουσιάνης, Χατζηανδρέας, Χαραλάμπους Μαρ. 1, Παπαλαμπριανού, Φεσιάς.

Διαιτητές: Μερίση, Ρόσκα (Ιταλία) Δίλεπτα: 3-5 Πέναλτι: 4/6 – 0/1

ΠΑΡΤΙΖΑΝ – ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 21-10 (11-4)

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα, η Παρτιζάν κατάφερε να επικρατήσει με 21-10 κόντρα στην αξιόμαχη ομάδα των Βριλησσίων. Πλέον περιμένει τον νικητή του ζευγαριού Πικ Ζέγκεντ – Ολυμπιακός Κερατσινίου, ώστε να παλέψει αύριο (26/4) για τις θέσεις 5-6. Από την άλλη πλευρά, τα Βριλήσσια θα παίξουν με τον ηττημένο του ίδιου ζευγαριού, για τις θέσεις 7-8.

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 6-2, 8-3, 11-4 (ημιχ.), 15-6, 18-7, 19-10, 21-10

ΠΑΡΤΙΖΑΝ (Ζινάν Βούκοβιτς): Ντόρντεβιτς, Κόσοβατς, Άλεκσιτς 2, Στογιάνοβιτς 1, Μπετσάνοβιτς 6, Βούισιτς 2, Γκάσιτς Σ. 2, Γκάσιτς Φ., Γκούντουριτς, Ισάκοβιτς, Γέσιτς 2, Λατίνοβιτς, Μιχαίλοβιτς 1, Πέτοβιτς 1, Ρίστιτς 1, Ντένιτς 2.

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Σίνισα Πρόκιτς): Κιουλτσίδης, Γκιλάκης, Κορκολής, Λιάκος, Γιάνκα 3, Ρήγος, Ταμπάκος 3, Κοτσιώνης 2, Στάθης 1, Γκένας, Κολάσης, Ασλής, Μποζιός, Σταθάτος 1, Δαλέκος, Κούτρας.

Διαιτητές: Μπράμου, Κασάπη (Ελλάδα) Δίλεπτα: 2-3 Πέναλτι: 4/5 – 0/0

ΟΥΓΓΑΡΙΑ-ΣΕΡΒΙΑ 37-20 (15-11)

Την ανωτερότητά της σε ακόμη έναν αγώνα επιβεβαίωσε η Εθνική ομάδα παίδων της Ουγγαρίας και ολοκλήρωσε με το απόλυτο των βαθμών τις υποχρεώσεις της στον όμιλο και αύριο κόντρα στη δεύτερη Κροατία θα διεκδικήσει το χρυσό μετάλλιο. Οι Μαγυάροι επικράτησαν εύκολα με 37-20 της Σερβίας για την Πέμπτη και τελευταία αγωνιστική, ξεπερνώντας χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία το διάστημα 10’-20’ όπου οι Σέρβοι έδειξαν πως θα μπορούσαν να γίνουν πιο ανταγωνιστικοί και προηγήθηκαν με 7-6 και 8-7.

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 4-3, 6-7, 7-8, 11-8, 15-11 (ημιχ.), 19-13, 22-13, 27-14, 30-15, 34-18, 37-20

ΟΥΓΓΑΡΙΑ (Αττίλα Βάγκο): Γκιόρι, Τοθ Πε. 4, Χοντόλσι 1, Σζελες 5, Κέτσκες 3, Τοθ Πα. 4, Μπάλιντ, Σας 3, Φούλοπ 2, Κοχέγκι 3, Πάλφι, Παφ Κρ. 6, Παφ Μπ. 1, Κουρούτσκ 2, Ρόστα, Βάζντα 3.

ΣΕΡΒΙΑ (Γκόραν Βεσελίνοβιτς): Χόρβατ, Μιλίσεβιτς 1, Βεσελίνοβιτς 3, Μιλούνοβιτς 3, Ράντοβιτς 2, Μιλίνκοβιτς 2, Μάκσα, Μίσιτς 1, Τσίροβιτς, Καούσεβιτς 2, Ζίβκοβιτς 2, Χατζντίν 2, Στογιάνοβιτς 1, Νίκολιτς 1, Γκουλούντοβιτς, Γκάκοβιτς.

Διαιτητές: Γιαν Σαρμά (Γαλλία), Ζουλιέν Μαρς (Γαλλία). Δίλεπτα: 3-3, 7μ.: 3/3-0/0.

ΠIΚ ΖΕΓΚΕΝΤ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 20-21 (6-12)

Ένα από τα πιο ωραία παιχνίδια που έγιναν σήμερα (25/4) ήταν αυτό ανάμεσα στην Πικ Ζέγκεντ και τον Ολυμπιακό Κερατσινίου. Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν αυτοί που είχαν τον έλεγχο του σκορ από την αρχή του αγώνα, οι Ούγγροι πίεζαν συνεχώς για την ισοφάριση (9-13, 12-15, 14-18) χωρίς ωστόσο να τα καταφέρουν. Πλέον ο Ολυμπιακός θα κοντραριστεί αύριο με την Παρτιζάν για τις θέσεις 5-6, ενώ η Πικ Ζέγκεντ θα παίξει με τα Βριλήσσια για τις θέσεις 7-8.

Τα πεντάλεπτα: 1-4, 3-5, 5-9, 6-12 (ημχ.), 9-13, 12-15, 14-18, 20-21

ΠΙΚ ΖΕΓΚΕΝΤ (Ζόλταν Νάγκι): Κριβοκάπιτς, Ζόλντι, Κουτσερα Σαλάι 1, Νάγκι, Νόσκα 4, Σότι, Χάιντου, Ντάντσικ 3, Σοος 1, Μιγκ, Τσαμάνγκο 8, Ζουχάζ 3, Κις, Τοτόκ, Χαρμάτι.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Αντώνης Κουλακάρης): Σάμιος, Κουκούλας, Βλάχος, Κωστόπουλος, Γιαννακόπουλος 3, Μουσούλης, Παλετσάκης 1, Kαρατζής, Σωτηρίου, Ανρίον 2, Ξυπνητός 5, Μιχαλόπουλος, Νάκος 9, Λεκάκος, Πασχάλης, Μάρκος 1

Διαιτητές: Λουντγκρέν, Νούβεργκ (Σουηδία) Δίλεπτα: 4-2 Πέναλτι: 0/0 – 3/5

ΝΟΒΙ ΒΕΛΙΓΡΑΔΙΟΥ – ΣΕΝ ΡΑΦΑΕΛ 25-23 (15-11)

Η Νόβι Βελιγραδίου έγινε η πρώτη φιναλίστ του 4ου αναπτυξιακού τουρνουά ΒΡΙΛΗΤΤΟΣ και θα υπερασπιστεί τον τίτλο που κατέκτησε πέρυσι. Οι Σέρβοι επικράτησαν με 25-23 της Σεν Ραφαέλ στον πρώτο ημιτελικό κι έχουν την ευκαιρία να κάνουν τρία τα χρυσά μετάλλια στη διοργάνωση αφού είχαν πανηγυρίσει τον τίτλο και στο πρώτο τουρνουά το 2013.

Ο ημιτελικός εξελίχθηκε σε μονόλογο από την πλευρά της Νόβι που προηγήθηκε 15-8 στο 15’ και στη συνέχεια είχε τη δυνατότητα να κάνει συντήρηση απέναντι στους Γάλλους της Σεν Ραφαέλ που προσπάθησαν να μειώσουν το σκορ και να πλησιάσουν, χωρίς όμως να ρίξουν τη διαφορά κάτω από τα τρία τέρματα.

Τα πεντάλεπτα: 6-2, 10-4, 15-8, 15-11 (ημιχ.), 18-15, 22-17, 23-20, 25-23

ΝΟΒΙ ΒΕΛΙΓΡΑΔΙΟΥ (Αλεξάνταρ Μάρκοβιτς): Ζιβάνοβιτς, Βάσιτς, Μιλένκοβιτς, Πίσκουλιτς 2, Ράνιν, Ραντοβάνοβιτς, Ματιάσεβιτς, Μπάμπιτς, Μίρκοβιτς, Τσόσιτς 3, Τσβετιτς 9, Νέσιτς 8, Γιοβάνοβιτς 3, Μαρίν, Πάβλοβιτς, Λάκιτς.

ΑΓ. ΡΑΦΑΕΛ (Εμάνουελ Ισοτόν): Σάνοβαν, Ντεκρί 3, Μπρισό 5, Πεναλβά, Φιορένζα 1, Λουμπρανό 5, Λεγκόφ 8, Αισί, Ομές, Μπελμοντέ, Μαχού 1.

Διαιτητές: Τόμας Κρζαν (Σλοβενία), Μάτιτς Ρόμιχ (Σλοβενία). Δίλεπτα: 3-0, 7μ.: 1/1-0/0

ΖΑΓΚΡΕΜΠ – ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ 32-9 (18-3)

Νόβι Βελιγραδίου και Ζάγκρεμπ – όπως και πέρυσι – είναι το ζευγάρι του αυριανού τελικού με τον οποίο θα πέσει η αυλαία του 4ου διεθνούς αναπτυξιακού τουρνουά ΒΡΙΛΗΤΤΟΣ. Οι Κροάτες δεν αντιμετώπισαν καμία αντίσταση από τη Σεν Ραφαέλ που εμφανίστηκε σαφώς κουρασμένη από την υπερπροσπάθεια να περάσει στα ημιτελικά κόντρα στον Ολυμπιακό Κερατσινίου και το 32-9 ήρθε φυσιολογικά, ενώ και οι δύο ομάδες χρησιμοποίησαν στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα πολλούς παίκτες που είχαν μικρό χρόνο συμμετοχής.

Η Ζάγκρεμπ κυνηγάει στις κατακτήσεις του τουρνουά την Νόβι καθώς το έχει κατακτήσει το 2014 ενώ η ομάδα του Βελιγραδίου το 2013 και το 2015.

Τα πεντάλεπτα: 6-1, 9-3, 14-3, 18-3 (ημιχ.), 23-4, 28-5, 30-7, 31-9

ΖΑΓΚΡΕΜΠ (Νίνο Μάρκοβιτς): Τούρσιτς, Πάντζα, Τίντορ 3, Πούριτς, Κλάριτς 3, Τσερτσέκ 1. Τσέλιτς 4, Τρνίνιτς 4, Ντέντο, Γκρντόβιτς 2, Χανάκ 2, Λέσκοβιτς 2, Γκολούζα 2, Μισιόνι 3, Στρκοβιτς 2, Γιούτριτσα 3.

ΠΑΡΙ Σ. Ζ. (Μεντινά Αλεξίς Πιέρ): Λουασό, Ανί, Βαν Ντεν Μπος Σ. 1, Κλιν, Πορές, Βίνσεντ 1, Κονστάντ, Φονταίν 2, Νεοφβιλ 1, Βαν Ντεν Μπος Λ. 1, Πισουρόν Π. 1, Ερί, Ρέι 1, Πισουρόν Ο. 1, Γκερμπαί.

Διαιτητές: Γιώργος Τσάμος (Ελλάδα), Άγγελος Φωκίτης (Ελλάδα). Δίλεπτα: 3-1, 7μ.: 0/0-0/2

Συγκεντρωτικά Αποτελέσματα
Σάββατο 23 Απριλίου
Πικ Σέγκεντ- Ιωνικός ΝΦ 26-21
Παρτίζαν- Φίλιππος Βέροιας 26-19
Παρί Σεν Ζερμέν- Μακάμπι Ντιμόνα 22-21
ΧΑΝΘ- Βριλήσσια 11-22
Ελλάδα- Σερβία 29-23
Κροατία- Ουγγαρία 25-32
Κύπρος- Ισραήλ 20-48
Πικ Σέγκεντ- Φίλιππος Βέροιας 26-19
Παρί Σεν Ζερμέν- Βριλήσσια 17-23
Ιωνικός ΝΦ- Παρτίζαν 17-23
ΠΑΟΚ- RK Ζάγκρεμπ 15-27
Αερωπός Έδεσσας- Νόβι 9-32
Σεν Ραφαέλ- Ολυμπιακός 24-31
Λοκομοτίβα- ΑΕΣΧ Πυλαίας 13-21
ΠΑΟΚ- Νόβι 15-17
Σεν Ραφαέλ- ΑΕΣΧ Πυλαίας 28-18
RK Ζάγκρεμπ- Αερωπός Έδεσσας 39-13
Ολυμπιακός- Λοκομοτίβα 26-13

Κυριακή 24 Απριλίου
Μακάμπι- ΧΑΝΘ 23-14
Ισραήλ- Κροατία 30-30
Κύπρος- Σερβία 12-46
Ουγγαρία- Ελλάδα 23-15
Παρτιζάν- Σέγκεντ 23-23
ΧΑΝΘ- Παρί Σεν Ζερμέν 10-32
Βριλήσσια- Ντιμόνα 20-11
Φίλιππος- Ιωνικός 21-14
Σερβία- Κροατία 20-25
Ελλάδα- Κύπρος 36-14
Ουγγαρία- Ισραήλ 33-26
ΑΕΣΧ Πυλαίας- Ολυμπιακός 12-21
Νόβι- Κροάσια Ζάγκρεμπ 12-27
Αερωπός Έδεσσας- ΠΑΟΚ 8-19
Λοκομοτίβα- Σεν Ραφαέλ 12-29

Βαθμολογίες
Παμπαίδων (σε 3 παιχνίδια)
1ος όμιλος
1. Παρτίζαν 5 75-63
2. Πικ Σέγκεντ 5 72-59
3. Φίλιππος 2 59-66
4. Ιωνικός ΝΦ 0 52-70

2ος όμιλος
1. Βριλήσσια 6 65-41
2. Παρί 4 73-54
3. Μακάμπι 2 55-56
4. ΧΑΝΘ 0 35-77

3ος όμιλος
1. Κροάσια Ζάγκρεμπ 6 93-40
2. Νόβι Βελιγραδίου 4 61-51
3. ΠΑΟΚ 2 49-52
4. Έδεσσα Αερωπός 0 30-90

4ος όμιλος
1. Ολυμπιακός Κερατσινίου 6 78-49
2. Σεν Ραφαέλ 4 80-74
3. ΑΕΣΧ Πυλαίας 2 51-62
4. Λοκομότιβα Μπριτσκό 0 38-76

Βαθμολογία Παίδων (σε 5 παιχνίδια)
1. Ουγγαρία 10 162-98
2. Κροατία 7 166-116
3. Ελλάδα 6 129-112
4. Ισραήλ 5 157-139
5. Σερβία 2 142-139
6. Κύπρος 0 66-218

Αποτελέσματα Μ. Δευτέρας
«Φιλίππειο»
Ελλάδα- Κροατία 21-30
Ουγγαρία- Κύπρος 37-12
Σερβία- Ισραήλ 28-31
1ος προημιτελικός: Παρτιζάν- Νόβι 15-23
2ος προημιτελικός: Πικ Σέγκεντ- Κροάσια Ζάγκρεμπ 19-24
3ος προημιτελικός: Βριλήσσια- Σεν Ραφαέλ 24-25
4ος προημιτελικός: Ολυμπιακός- Παρί Σεν Ζερμέν 26-27 (πέναλτι)
Ισραήλ- Ελλάδα 22-28
Ουγγαρία- Σερβία 37-20
1ος ημιτελικός παμπαίδων: Νόβι- Σεν Ραφαέλ 25-23
2ος ημιτελικός παμπαίδων: Κροάσια Ζάγκρεμπ- Παρί Σεν Ζερμέν 31-9

«ΔΑΚ Βικέλας»
Θέσεις 9-12: Φίλιππος- ΠΑΟΚ 13-18
Θέσεις 13-16: Ιωνικός- Αερωπός 22-15
Θέσεις 9-12: Μακάμπι- ΑΕΣΧ Πυλαίας 21-24
Θέσεις 13-16: ΧΑΝΘ- Λοκομοτίβα 22-23
Θέσεις 11-12: Φίλιππος- Μακάμπι 25-20
Θέσεις 9-10: ΠΑΟΚ- ΑΕΣΧ Πυλαίας 19-21
Θέσεις 15-16: Αερωπός- ΧΑΝΘ 19-16
Θέσεις 13-14: Ιωνικός- Λοκομοτίβα 25-21
Κροατία- Κύπρος 51-8
Θέσεις 5-8: Παρτιζάν- Βριλήσσια 21-10
Θέσεις 5-8: Πικ Σέγκεντ- Ολυμπιακός 20-21

Το πρόγραμμα της Μ. Τρίτης
«Φιλίππειο»
09:00 Εκδρομή στη Βεργίνα
14:00 Μικρός τελικός παμπαίδων: Σεν Ραφαέλ- Παρί Σεν Ζερμέν
15:00 Μικρός τελικός παίδων: Ελλάδα- Ισραήλ
16:20 παιχνίδι βετεράνων
17:15 Τελικός παμπαίδων: Νόβι Βελιγραδίου- Κροάσια Ζάγκρεμπ
18:00 Μέριμνα
19:00 Τελικός Εθνικών ομάδων παίδων: Ουγγαρία- Κροατία
20:30 Απονομές- τελετή λήξης

«ΔΑΚ Βικέλας»
13:30 θέσεις 7-8 παμπαίδων: Βριλήσσια- Πικ Σέγκεντ
14:30 θέσεις 5-6 παμπαίδων: Ολυμπιακός- Παρτιζάν
15:30 θέσεις 5-6 παίδων: Σερβία- Κύπρος