Τουρνουά Foot Tennis Βέροια

1ο Τουρνουά Foot Tennis by 10starbet.com – Τα αποτελέσματα της 3ης μέρας, βαθμολογίες και το πρόγραμμα της Τρίτης 10/5

DSCN1450

H πιο θεαματική ημέρα η σημερινή στο Τουρνουά Foot Tennis, που διεξάγεται στην Πλατεία Δημαρχείου Βέροιας. Δραματική εξέλιξη σε τουλάχιστον πέντε παιχνίδια, οριστική πρόκριση για δύο.

Η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται λέει μια σοφή παροιμία κι αυτό φάνηκε σήμερα (9/5) στην 3η μέρα του 1ου Τουρνουά Ποδοτένις που διεξάγεται στην Ελλάδα και συγκεκριμένα στη Βέροια. Ειδικά στο Γήπεδο 1, τα παιχνίδια ήταν δραματικά σε εξέλιξη ενώ όπως προκύπτει από τα αποτελέσματα, αρκετοί είναι εκείνοι οι όμιλοι που έγιναν κυριολεκτικά…μύλος!

Το πολύπλοκο βεβαίως σύστημα πρόκρισης για τους 16, ήταν εκ των πραγμάτων σημαντικό κριτήριο για να μην υπάρξουν αδιάφορες ομάδες, όμως αρκετές εξ αυτών έκαναν από μόνες τους ντέρμπι τη συνέχεια.

Στα συμπεράσματα από τους σημερινούς αγώνες, ο οριστικός αποκλεισμός των «Κλαίει ο κόσμος» by Mall και «Χαράλαμπος Ιωσηφίδης», που σε τρία ματς δεν κατάφεραν να πάρουν βαθμούς ενώ τις υποχρεώσεις τους στους ομίλους ολοκλήρωσαν οι «Ink Da City», «Lobby Cafe Bar» και «Express Team» που περιμένουν και τα υπόλοιπα ματς για να δουν την τελική κατάταξη.

Σαφής εικόνα για τα μπαράζ των δεύτερων-τρίτων αλλά και το ποιες ομάδες θα προκριθούν απευθείας στους 16 ως πρώτες (με εξαίρεση τα Ελαστικά «Τσιρίδης» που κατέκτησε την 1η θέση στον όμιλο I) θα εμφανιστούν από τους αυριανούς αγώνες.

13059630_233344107023943_308204414_n

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της σημερινής 2ης μέρας του Τουρνουά :

ΓΗΠΕΔΟ 1 

17.00 (Group G)  Prego espresso & fruit bar – Afros bar  2-0 (21-16, 21-13)

17.45 (Group F)  MoserLX – Cafe στο 90′  1-2 (21-14, 14-21, 3-11)

18.30 (Group E)  Kapsalis Hotel – Ink Da City  2-1 (21-16, 18-21, 12-10)

19.15 (Group B)  Κλαίει ο κόσμος by Mall – Goody’s Burger House  0-2 (19-21, 10-21)

20.00 (Group C)  Στέγη Ενέργεια – Γελάει ο κόσμος by Mall  2-1 (9-21, 21-16, 11-3)

20.45 (Group C)  Χαράλαμπος Ιωσηφίδης – Στέγη Ενέργεια  0-2 (19-21, 16-21)

ΓΗΠΕΔΟ 2

17.30 (Group H)  Καλά Καθούμενα – Hellas Service  2-0 (21-5, 21-15)

18.15 (Group H)  Cafe στο 90′ – Express Team  0-2 (15-21, 11-21)

19.00 (Group F)  Coin Café Bar – Θεόδωρος Γκίτκος A  0-2 (20-22, 13-21)

19.45 (Group E)  Lobby Cafe bar – Ink Da City  0-2 (17-21, 15-21)

20.30 (Group G)  Ανθέων Τέχνη – ΤΟΜΗ Φροντιστήριο  0-2 (7-21, 11-21)

13064040_233344317023922_7734615_o

Βαθμολογίες μετά από τρεις ημέρες

*Το κριτήριο είναι κατά σειρά : Σετ, Πόντοι Υπέρ και Πόντοι κατά. ΔΕΝ ΜΕΤΡΟΥΝ ΤΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΜΑΤΣ στις ισοβαθμίες

Group B

# Ομάδα Αγ. ΣΕΤ ΠΥ ΠΚ Β
1 Ελαστικά Μαντζιαρίδης 2 4-1 88 47 4
2 Original Play Cafe 1 2-1 47 33 2
3 Goody’s Burger House 2 2-2 57 71 2
4 Κλαίει ο κόσμος by Mall 3 2-6 94 135 0

Group C

# Ομάδα Αγ. ΣΕΤ ΠΥ ΠΚ Β
1 Draw Café 2 4-0 86 67 4
2 Γελάει ο κόσμος by Mall 2 2-2 82 66 2
3 Στέγη Ενέργεια 2 2-3 73 84 2
4 Χαράλαμπος Ιωσηφίδης 3 0-6 95 126 0

Group D

# Ομάδα Αγ. ΣΕΤ ΠΥ ΠΚ Β
1 Έπιπλο Βέρρος 2 4-1 97 83 4
2 PichasGold 1 2-0 42 34 2
3 Φωτιάδης Ανταλλακτικά 1 1-2 43 51 0
4 Casa di Pizza 2 0-4 74 88 0

Group E

# Ομάδα Αγ. ΣΕΤ ΠΥ ΠΚ Β
1 Ink Da City 3 5-2 131 105 4
2 Kapsalis Hotel 2 4-2 100 89 4
3 Lobby Cafe bar 3 3-5 117 132 2
4 Θεόδωρος Γκίτκος Β 2 1-4 63 85 0

Group F

# Ομάδα Αγ. ΣΕΤ ΠΥ ΠΚ Β
1 Express Team 3 5-2 124 90 4
2 Το Στέκι 1 2-1 44 40 2
3 Cafe στο 90′ 2 2-3 72 80 2
4 MoserLX 2 1-4 58 88 0

Group G

# Ομάδα Αγ. ΣΕΤ ΠΥ ΠΚ Β
1 ΤΟΜΗ Φροντιστήριο 2 4-0 84 40 4
2 Prego espresso & fruit bar 2 2-2 64 71 2
3 Afros bar 1 0-2 29 42 0
4 Ανθέων Τέχνη 1 0-2 18 42 0

Group H

# Ομάδα Αγ. ΣΕΤ ΠΥ ΠΚ Β
1 Θεόδωρος Γκίτκος A 2 4-0 85 58 4
2 Καλά Καθούμενα 2 2-2 67 62 2
3 Coin Café-Bar 1 0-2 33 43 0
4 Hellas Service 1 0-2 20 42 0

Group I

# Ομάδα Αγ. ΣΕΤ ΠΥ ΠΚ Β
1 Ελαστικά Τσιρίδης 3 6-1 133 63 6
2 Οι Aπείθαρχοι 3 5-2 124 81 4
3 Tsipourokatastasis Artissimo 3 2-4 97 84 2
4 Lab Coffee n drinks 0 0-6 0 126 0

*To Group A δεν έχει ξεκινήσει ακόμη

**Στο Group I τα Ελαστικά «Τσιρίδης» προκρίθηκαν απευθείας στη φάση των 16 όπου θα αντιμετωπίσει ομάδα που προέρχεται από τα μπαράζ. Οι «Απείθαρχοι» και το «Tsipourokatastasis Artissimo» θα περιμένουν τις ειδικές βαθμολογίες δεύτερων και τρίτων όλων των ομίλων για να δουν αν και με ποιον θα αγωνιστούν στα μπαράζ

***Να σημειώσουμε πως τα πάντα μετρούν στο συγκεκριμένο τουρνουά και ειδικά οι πόντοι που θα δεχτεί μια ομάδα αν και εφόσον βεβαίως αγωνιστεί στα μπαράζ των δεύτερων και τρίτων ομάδων.

ΕΙΔΙΚΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΜΠΑΡΑΖ

Δεύτεροι

# Ομάδα Αγ. ΣΕΤ ΠΥ ΠΚ Β
1 Οι Aπείθαρχοι 3 5-2 124 81 4
2 Kapsalis Hotel 2 4-2 100 89 4
3 PichasGold 1 2-0 42 34 2
4 Original Play Cafe 1 2-1 47 33 2
5 Το Στέκι 1 2-1 44 40 2
6 Γελάει ο κόσμος by Mall 2 2-2 82 66 2
7 Καλά Καθούμενα 2 2-2 67 62 2
8 Prego espresso & fruit bar 2 2-2 64 71 2

*Ο πρώτος της βαθμολογίας περνά απευθείας στην επόμενη φάση

Τρίτοι

# Ομάδα Αγ. ΣΕΤ ΠΥ ΠΚ Β
1 Goody’s Burger House 2 2-2 57 71 2
2 Στέγη Ενέργεια 2 2-3 73 84 2
3 Cafe στο 90′ 2 2-3 72 80 2
4 Lobby Cafe bar 3 3-5 117 132 2
5 Tsipourokatastasis Artissimo 3 2-4 97 84 2
6 Φωτιάδης Ανταλλακτικά 1 1-2 43 51 0
7 Coin Café-Bar 1 0-2 33 43 0
8 Afros bar 1 0-2 29 42 0

*Ο τελευταίος της βαθμολογίας αποκλείεται από τη συνέχεια της διοργάνωσης13059630_233344107023943_308204414_n

Το πρόγραμμα της Τρίτης 10/5 :

ΓΗΠΕΔΟ 1 

17.00 (Group Ε)  Kapsalis Hotel – Θεόδωρος Γκίτκος Β

17.45 (Group D)  Casa di Pizza – Φωτιάδης Ανταλλακτικά

18.30 (Group H)  Coin Café Bar – Καλά Καθούμενα

19.15 (Group G)  Prego espresso & fruit bar – Ανθέων Τέχνη

20.00 (Group H)  Goody’s Burger House – Original Play Café

ΓΗΠΕΔΟ 2

17.30 (Group B)  Γελάει ο κόσμος by Mall – Draw Café

18.15 (Group F)  Το Στέκι – MoserLX

19.00 (Group H)  Hellas Service – Θεόδωρος Γκίτκος A

19.45 (Group G)  ΤΟΜΗ Φροντιστήριο – Afros bar

20.30 (Group D)  PichasGold – Έπιπλο Βέρρος

error: Protected