Διάφορα

Ομάδα στην ΕΠΣ Πειραιά δεν βγήκε από τα αποδυτήρια γιατί αναβλήθηκε το άλλο ματς!

e3e624b28bb3a407a2a8af02b23c7dc2_XLΔεν κατέβηκε στο δεύτερο μέρος και έπεσε στη Β’ Κατηγορία Πειραιά.

Τι και αν ήταν μπροστά στο σκορ στην ανάπαυλα; Ο Αστέρας Νικαίας αποχώρησε στο ημίχρονο στο παιχνίδι με τον Φαληρικό, όταν πληροφορήθηκε ότι η άλλη αναμέτρηση του ομίλου, ανάμεσα στην Χαλκηδόνα και την Νίκη Ρέντη, δεν ξεκίνησε ποτέ και οι δύο ομάδες θα ήξεραν το σκορ των Νικαιωτών όταν αυτό γινόταν.

Η διοίκηση του Αστέρα, για λόγους ηθικής, αποφάσισε να μην κατέβει στο δεύτερο μέρος και αυτόματα χάνει το παιχνίδι στα χαρτιά παίρνοντας παράλληλα τον δρόμο προς την Β’ Κατηγορία. Για την ιστορία, οι Νικαιώτες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα με το 1-0 και χάρη σε γκολ του Φλαμπούρη στο 8ο λεπτό. Έτσι, ο Αστέρας περιμένει πρόστιμο αλλά και αφαίρεση βαθμών από το νέο πρωτάθλημα.