Μπαράζ ανόδου στη Γ Εθνική

Μπαράζ ανόδου στη Γ Εθνική (4ος όμιλος) Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – ΑΕ Ποντίων Βατολάκκου 2-3 (photos)

ΚΑΛΛΙΘΕΑ-ΑΕΠ009Πολύτιμο τρίποντο για την ΑΕΠ που πανηγυρίζει την πρώτη της νίκη, στην Καστοριά με σκορ 2-3 επί της Καλλιθέας και μπαίνει για τα καλά στο κόλπο της ανόδου!

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι με πλούσιο θέαμα και σε εξέλιξη, οι φιλοξενούμενοι που πραγματοποίησαν καλή εμφάνιση, προηγήθηκαν τρεις φορές στο σκορ και ελπίζουν στο “Όνειρο” μετά το τελικό 2-3.

Φάσεις και Γκολ

15′ ο Π. Λάλλος με πλασέ έκανε το 0-1
18′ ο Παπαδόπουλος που ήταν και ο πρωταγωνιστής του αγώνα, πραγματοποίησε καλό σουτ, για να αποκρούσει ο Κοτίτσα.
21′ σουτ του Μπόλλου μπλόκαρε ο Σίσκος.
22′ καλό σουτ του Ματάρτση από καλή θέση, βρήκε σε σώμα και κατέληξε κόρνερ
28′ ο Παπαδόπουλος με πλασέ ισοφάρισε σε 1-1.
47′ καλό σουτ του Π. Λάλλου, απέκρουσε ο Σίσκος
51′ ασθενές σουτ του Α. Κοτζατίσογλου πέρασε άουτ
55′ πολύ καλό σουτ του Μαλεγκάνου πέρασε ελάχιστα άουτ
57′ σουτ του Ιωαννίδη, μπλόκαρε ο Σίσκος
58′ ο Ντεμάι με ανάποδο ψαλίδι σκόραρε για το 1-2
66′ πλασέ του Πρωτόγερου πέρασε ελάχιστα άουτ από το οριζόντιο του Κοτίτσα
73′ ακόμη ένα καλό σουτ από το αριστερό πόδι του Μπόλλου, η μπάλα δεν του έκανε το χατήρι και πέρασε πάνω από το οριζόντιο του Σίσκου
74′ επικίνδυνη σέντρα στην περιοχή της ΑΕΠ, ο Πρωτόγρος δεν μπόρεσε την κεφαλιά
76′ πέναλτι που κέρδισε ο Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας se ανατροπή του Δρανιτσάρη, εκτέλεσε με επιτυχία ο Μίμης Παπαδόπουλος για το 2-2.
79′ η σειρά της ΑΕ Ποντίων να κερδίζει πέναλτι σε ανατροπή του Κοτζατίσογλου, εκτέλεσε ο ίδιος στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα του Σίσκου για το τελικό 2-3.

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας (Π. Τσούκλης): Σίσκος, Χρήστου (83′ Ευαγγέλου), Τσακουρίδης, Αναγνωστόπουλος, Γκέγκας (75′ Λιάπης), Τάσιος, Πρωτόγερος (70΄Σάρρας), Μαλεγκάνος, Παπαδόπουλος, Δρανιτσάρης, Ματάρτσης.

ΑΕΠ Βατόλακκου (Χρ. Λάλλος): Κοτίτσα, Ντεμάι (80′ Κοτζατίσογλου Σ.), Μπιζιώτας, Μπόλλος (73′ Μελισσινός), Κυριακίδης, Χαραλαμπίδης, Κοτζατίσογλου Αγ., Ιωαννίδης, Λάλλος Π., Λάλλος Θ., Γραβάνης (78′ Ασλανίδης)