Ήττα στο πρώτο φιλικό για τον Πλατανιά

13781770_1086960041369504_8445999363910524304_n-1Ο Πλατανιάς έδωσε το πρώτο του φιλικό παιχνίδι στη Βουλγαρία αντιμετωπίζοντας στη Σόφια την ΟΦΚ Πιρίν Μπλαγκόεβγκραντ από την οποία ηττήθηκε με σκορ 2-1.

Το γκολ για την ομάδα του Γιώργου Παράσχου σημείωσε ο Σκουλουδάκης στο 67ο λεπτό.

Μάλιστα, σε εκείνο το σημείο ο Πλατανιάς έφτασε στην ισοφάριση αφού οι Βούλγαροι είχαν προηγηθεί στο 48ο λεπτό. Το τελικό 2-1 για τους γηπεδούχους διαμορφώθηκε με πέναλτι στο 84′ το οποίο παραχώρησε ο Πριντέτα.

Ο Γιώργος Παράσχος χρησιμοποίησε δύο διαφορετικές 11άδες και ειδικότερα 23 ποδοσφαιριστές δίνοντας έτσι στους περισσότερους από όσους έχει στη διάθεσή του, χρόνο συμμετοχής. Οι μοναδικοί που δεν έπαιξαν είναι ο Ηλιάδης και οι τερματοφύλακες Κασωτάκης και Λαμπίρης.

Η σύνθεση του Πλατανιά είναι η εξής: Κοκκαλάς (46′ Σωτηρίου), Αποστολόπουλος (46′ Κουλιμπαλί), Κάργας (46′ Καρυπίδης), Μπανανά (46′ Πριντέτα), Βάντερσον (46′ Ζίκο, 68′ Παπανικολάου), Γκνιάτιτς (46′ Μουνάφο), Στανισάβλιεβιτς (46′ Ντεβέσα), Γουνδουλάκης (46′ Μενδρινός), Μανούσος (46′ Σκουλουδάκης), Τσουράκης (46′) Ντίνας, Γιακουμάκης (46′ Ντιλαβέρ)