B ΕΠΣ Ημαθίας

ΑΣ Πατρίδας – Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας 1-1 (photos)

IMG_8318Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της πρεμιέρας στον 2ο όμιλο της Α2 Ερασιτεχνικής, ανάμεσα στον ΑΣ Πατρίδας και τον Αγροτικό Αστέρα Αγίας Βαρβάρας.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν λίγο πριν την ανάπαυλα ωστόσο η ομάδα του Κώστα Μουρτζίλα βρήκε τη λύση λίγο μετά τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα και έφερε το ματς στα ίσια.

Το φιλμ της αναμέτρησης

13′ Σουτ του Αλιμέτα έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

23′ Σουτ του Φωτιάδη μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα πήγε ψηλά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μήτσα.

37′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σουλιώτη, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Παπαδόπουλου.

44′ ΓΚΟΛ! Με ωραία κίνηση από τα πλάγια και ιδανικό πλασέ, ο Θωμάς Σιδηρόπουλος έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του (1-0)

48′ Δυνατό σουτ του Χειμωνίδη έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

58′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντόβα, από το κέντρο του γηπέδου, λάθος εκτίμηση από τον Παπαδόπουλο, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα (1-1)

62′ Εκτέλεση φάουλ του Χειμωνίδη, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Παπαδόπουλου.

69′ Κεφαλιά του Κακάνη από καλή θέση, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μήτσα

71′ Και πάλι ο Κακάνης, αυτή τη φορά με σουτ μέσα στην περιοχή, απέκρουσε σωτήρια ο Μήτσας σε κόρνερ.

90+3′ Εκτέλεση φάουλ του Ντόβα από πλάγια θέση, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.

IMG_8332

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Λιόλιος, με βοηθούς τους κ.κ. Ιασωνίδη και Μπακάλη.

ΑΣ Πατρίδας (Χρήστος Παναγιωτίδης): Παπαδόπουλος Σ., Φωτιάδης, Σιδηρόπουλος Ν., Γερασιμίδης, Κολοκοτρώνης, Στεργιόπουλος Κ. (68′ Σαρηγιαννίδης), Παπαδόπουλος Α., Κουκλιανιώτης (89′ Βούλγαρης), Φεζουλάς, Ορφανίδης (62′ Κακάνης), Σιδηρόπουλος Θ.

Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας (Κώστας Μουρτζίλας) : Μήτσας, Χειμωνίδης, Ντόβας, Κουβατσίδης, Σερασκιέρης, Ζέρβας, Λασκάρογλου, Αντωνιάδης (87 Κυριακίδης), Αλιμέτα (81′ Γαλάνης), Σουλιώτης (74′ Εμμανουηλίδης), Ρηγόπουλος.